Okresy "bardziej intro" ?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Ceper »

Hej, hej..
Zastanawiam się jak długo trwają u Was takie okresy, gdy nie macie ochoty z nikim rozmawiać, z trudem znosicie jakiekolwiek towarzystwo i najchętniej byście się gdzieś schowali, albo byli niewidzialni..u mnie trwa to już dobry miesiąc i...ech dalej mnie widzą :? :D jak się zablokuję to porządnie
Awatar użytkownika
Haze
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2015, 21:35
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Haze »

hymm.. od kilku dni do miesiąca.
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Ceper »

No właśnie mój ostatni miesiąc bardzo przypominał szkołę i może dlatego taki mój stan..na dodatek nie było jak uciec od ludzi w przerwie. Każde słowo z kimś to tak na siłę :/ ale to się już skończyło, dziś mi się udało odblokować i 5 h sam na sam z ekstrawertyczną kobietą przegadałem, więc chyba wracam do życia :) Tylko, że z nieznaną osobą łatwiej o tematy ( pracuje tam gdzie ja) i do tego okazała się bardzo sympatyczna - do tego stopnia, że energii to mi nawet przybywało przez jakiś czas.

Ale wygadałem się chyba za następny miesiąc :P hy hy
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: czarnadziurawelbie »

Różnie z nimi bywa. Czasem kilka dni, innym razem kilka tygodni. Nie zdarzało się, bym potrzebowała kilkumiesięcznej izolacji od ludzi, więc tragedii nie ma :)
pharmedka
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2016, 19:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: I(N/S)(T/F)J
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: pharmedka »

Mój najdłuższy intro-okres to miesiąc. W normalnych warunkach wystarczy nawet dzień lub dwa, żeby dojść do stanu używalności.
Awatar użytkownika
cristanov
Introwertyk
Posty: 114
Rejestracja: 03 maja 2016, 9:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: cristanov »

Kiedyś przez parę miesięcy unikałem ludzi, najlepiej czułem się sam w domu z komputerem. Niestety po tym czasie byłem nieźle "zdziczany" i oderwany od rzeczywistości. Niewykorzystana energia to zła energia. Teraz staram się pilnować i utrzymywać równowagę. Wystarcza mi parę godzin z rana jak wszyscy jeszcze śpią :)
Gdy masz serce do niczego i do niczego nie masz serca
Instynkt samozachowawczy nie wystarczy, by przetrwać.
jinx
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 13 kwie 2016, 19:01
Płeć: mężczyzna

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: jinx »

Jak czytam Wasze posty, to zastanawiam się czy na prawdę jestem introwertykiem :P U mnie z tak 2-3 dni potrzebowałem izolacji po np. dłużej wizycie gości. Ale nawet wtedy, nie mam problemów, aby pójść do np. centrum handlowego oraz pogadać z sprzedawcą, kasjerem, itp.
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Des »

Hm.. Introwersja to nie fobia i nie depresja.. warto to odróżniać ,bo potem ludzie nazywają siebie introsiem a nim nie są, albo mają o introwertyzmie zaskakujące zdanie,że to zaburzenie czy coś ;d
Mam czasem takie napady ,w których chcę być całkiem sama,ale trwają one od kilku godzin,do dni; reszta okresów tj. od paru tygodni po miesiące a nawet rok w których się izolowałam to już nie z powodu introwersji.
Zodiac
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 18:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: GOP

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Zodiac »

Od kiedy udało mi się na podstawie obserwacji samego siebie określić ile chce/mogę przebywać z innymi ludźmi nie mam takich okresów. Ot zwykle raz w tygodniu po pracy wychodzę gdzieś ze znajomymi i czasami jeden dzień z weekendu spędzam na wyjeździe. Wystarczająco, żeby zmieścić nagłe/dodatkowe/ewentualne spotkania w większej grupie i nie stać się opryskliwym
Jeśli ktoś twierdzi, że ma wszystko gdzieś, to tak naprawdę nie ma wszystkiego gdzieś, bo gdyby miał to wszystko gdzieś, to by nie mówił jak bardzo to ma gdzieś.
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: djaq »

Zazwyczaj od kilku dni do dwóch tygodni, chociaż i w okresie "mniej intro" zdarzają się jednodniowe przerwy :D Kiedyś było inaczej, ciężej znosiłem obecność innych ludzi wokół, szczególnie w szkole i na studiach :D Teraz już się unormowało, nie wiem, starzeję się czy co :D
5w4
INTJ
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: nudny introwertyk »

Szczerze ? Zawsze potrzebuję interakcji z innym człowiekiem (tak, niekoniecznie liczba mnoga, bo i po co ?), źle się czuję w kompletnej samotności, choćby i tylko przez jeden dzień (co z niego za introwertyk, na stos z nim !) ;) Nie powiem, zdarzają się krótkie okresy chęci izolacji, ale trwają one góra kilka godzin i mają zwykle jakiś większy powód.
Ani
Introwertyk
Posty: 78
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Ani »

Ja, o dziwo, teraz w lato, mam moment bycia bardziej "ekstra". Nie wiem czy to słońce tak działa czy co się dzieje, ale więcej wychodzę do ludzi, mniej się męczę. Pewnie wkrótce się to skończy, ale póki co mam jakoś więcej energii :)
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Anthrax91 »

Takie stany kojarzą mi się z sytuacjami stresowymi bądź gdy dzieje się coś niedobrego w moim życiu, maksymalnie trwają kilka dni i zdarzają się rzadko.
Awatar użytkownika
Giuseppe
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2012, 18:54
Płeć: mężczyzna

Re: Okresy "bardziej intro" ?

Post autor: Giuseppe »

Miewam dość regularnie, a wówczas unikam jak tylko się da kontaktów z ludźmi (przy czym ważne w mym życiu osoby nawet wtedy zostaną przyjęte). Zaszywam się wtedy w swoim bunkrze, gdzie głównie czytam, słucham muzyki lub gram. Taki aspołeczny stan trwa w mym przypadku zwykle do tygodnia, po czym czuję, że energia niezbędna do interakcji z ludźmi wraca i szukam wówczas kontaktu w celu zachowania jako takiej równowagi. :)
ODPOWIEDZ