Wolontariat

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
meggie0795
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:20
Płeć: kobieta

Wolontariat

Post autor: meggie0795 »

Angażowaliście się kiedyś lub angażujecie w jakiś wolontariat? Jeżeli tak to w jaki? Jakie macie doświadczenia z tym związane? Myślicie, że warto bezinteresownie pomagać? :)


Jeżeli chodzi o mnie to już w gimnazjum byłam na wolontariacie w schronisku. Potem w liceum chodziłam do domu dziecka i angażowałam się w jednorazowe akcje. Teraz jestem wolontariuszką w Akademii Przyszłości, czyli akcji, która pomaga dzieciom z problemami w mądry sposób. Dla mnie wolontariat to super sprawa i myślę, że naprawdę warto. Można zrobić coś użytecznego, wyjść z domu, poznać fajnych ludzi (chociaż zazwyczaj są to ekstrwertycy :wink: ), a do tego w niektórych przypadkach zdobyć doświadczenie zawodowe. Jestem bardzo ciekawa waszych opinii :)
NataliaWileńska
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2016, 9:05
Płeć: kobieta

Re: Wolontariat

Post autor: NataliaWileńska »

Ja również angażowałam się w wolontariat od zawsze i w przeróżnych formach : )

Z takich najaktywniejszych, to:
- w Otwartych Klatkach (pro-zwierzęco):
http://www.otwarteklatki.pl/

- byłam na Wolontariacie Europejskim (na Cyprze): gdy już doszłam do tego, co chcę w życiu robić i postanowiłam "przetestować" swoje pomysły, zanim zabiorę się za własną firmę i zarabianie na życie dzięki pomocy innym.

Teraz jest tak, że wolontariat mam trochę w ramach pracy: jeżeli kogoś kompletnie nie stać na moje usługi, ale bardzo chce z nich korzystać (i ja również mam poczucie, że to tej osobie naprawdę się przyda), to pracuję z nią za darmo.

Wolontariat daje ogromną satysfakcję :)
Nobu
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 16 gru 2013, 9:10
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Wolontariat

Post autor: Nobu »

Podpisuję się obiema rękami, wolontariat daje ogromną satysfakcję i możliwość poznania ciekawych ludzi. Działanie jako wolontariusz bardzo pozytywnie wpłynęło na moją samoocenę :) Od czasów gimnazjalnych należę do Ochotniczej Straży Pożarnej (choć tutaj pieniądze za akcję dostajemy w postaci sprzętu dla jednostki) no i drugim takim jest Grupa Medyczna, polecam również Szlachtną Paczkę :) Na pewno dzięki takiej pracy zyskałem wiele wspomnień, przeżyłem też takie piękne czasem nawet wzruszające chwile które zapamiętam na pewno dość długo :)
Awatar użytkownika
Dorotta
Introwertyk
Posty: 72
Rejestracja: 20 sie 2016, 16:40
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISFJT

Re: Wolontariat

Post autor: Dorotta »

Kilka lat temu przez dłuższy czas angażowałam się w działalność prozwierzęcą w Viva! Akacja dla zwierząt. Bardzo dobrze wspominam ten czas, poznałam ciekawych ludzi, myślę, że niektóre przyjaźnie pozostaną na całe życie. Powtórzę za przedmówcami, taka działalność daje olbrzymie poczucie satysfakcji. Brakuje mi tego :P .
"Charakter człowieka jest jego losem."
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Wolontariat

Post autor: ewka »

Dorota a co konkretnie robilas w Vivie jako wolontariuszka?
Awatar użytkownika
Dorotta
Introwertyk
Posty: 72
Rejestracja: 20 sie 2016, 16:40
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISFJT

Re: Wolontariat

Post autor: Dorotta »

Uczestniczyłam w różnych akcjach informacyjnych, gdzie staliśmy pokazując zdjęcia i filmy dotyczące tematyki prozwierzęcej, roznosiłam plakaty, rozdawałam ulotki na marszach (jak to brzmi hehe, ale kilka lat temu były marsze wegetarian ;) ).
A skąd pytanie? :)
"Charakter człowieka jest jego losem."
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Wolontariat

Post autor: wazz »

Nobu pisze:polecam również Szlachtną Paczkę :) Na pewno dzięki takiej pracy zyskałem wiele wspomnień, przeżyłem też takie piękne czasem nawet wzruszające chwile które zapamiętam na pewno dość długo :)
Jesteś może w tym roku? Ja zostałam wolontariuszem Szlachetnej Paczki i jestem niesamowicie dumna z siebie :D
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Wolontariat

Post autor: ewka »

Dorotta pisze:Uczestniczyłam w różnych akcjach informacyjnych, gdzie staliśmy pokazując zdjęcia i filmy dotyczące tematyki prozwierzęcej, roznosiłam plakaty, rozdawałam ulotki na marszach (jak to brzmi hehe, ale kilka lat temu były marsze wegetarian ;) ).
A skąd pytanie? :)
A tak z ciekawosci pytam. :) Wiem ze Viva to duza organizacja i zastanawialam sie poprostu jak tam wyglada wolontariat i czy to jest wolontariat bardziej w terenie czy przy biurku. Nie zebym sie wybierala w najblizszym czasie, ale bylam ciekawa. Dzieki za info. :)
Nobu
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 16 gru 2013, 9:10
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Wolontariat

Post autor: Nobu »

wazz pisze: Jesteś może w tym roku? Ja zostałam wolontariuszem Szlachetnej Paczki i jestem niesamowicie dumna z siebie :D
Też jestem z Ciebie dumny :D Ja w tym roku odpuściłem.
gray
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2016, 22:59
Płeć: kobieta

Re: Wolontariat

Post autor: gray »

Ja mysle o róznych wolontariatach wyjazdowych. Tzn na przyklad opiekowanie sie pandami w Chinach czy koalami w rezerwatach w Australii. Wbrew pozorom, brakuje rąk do pomocy.
Awatar użytkownika
żyrafa
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2017, 16:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolontariat

Post autor: żyrafa »

Od dłuższego czasu przymierzam się do zostania wolontariuszem w schronisku dla zwierząt (Korabiewice), jednak dni szkoleniowe zawsze kolidowały z moimi studiami. W czerwcu kończę studia (przynajmniej zjazdy, z obroną zobaczymy jak będzie ;)) i zamierzam powrócić do tego pomysłu.
Awatar użytkownika
Artmedia9
Introwertyk
Posty: 86
Rejestracja: 26 kwie 2013, 1:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Wolontariat

Post autor: Artmedia9 »

Byłem kiedyś wolontariuszem w bibliotece, przez krótki czas, a teraz interesuje mnie ten wolontariat europejski. Tyle że jednocześnie nie chcę prowadzić jakichś szkoleń, występować przed większą grupą osób.
limonka
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Wolontariat

Post autor: limonka »

Byłam w Szlachetnej Paczce rok temu. Dla mnie to był skok na głęboką wodę, ciągłe kontakty z ludźmi - wolontariuszami, rodzinami, darczyńcami. Mimo, że łatwo nie było, to ten czas wspominam bardzo dobrze. Powiem nawet więcej, w tym roku nie poszłam i zaczyna mi tego brakować :P
Z pewnością dzięki temu doświadczeniu stałam się bardziej wygadaną i lepiej zorganizowaną osobą. Przestałam się nawet panicznie bać rozmów przez telefon :D Poznałam też kilku bardzo wartościowych ludzi, myślę, że rozmowy z nimi wpłynęły na moje spojrzenie na życie.
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Wolontariat

Post autor: Kuqi »

Chciałem być wolontariuszem w schronisku dla zwierząt w Poznaniu, ale chyba test mi poszedł za słabo (mało wiem o kotach), więc się nie dostałem. Jednak gdyby pojawiła się taka opcja to na pewno bym skorzystał.
Awatar użytkownika
Artmedia9
Introwertyk
Posty: 86
Rejestracja: 26 kwie 2013, 1:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Wolontariat

Post autor: Artmedia9 »

Kuqi pisze: 28 paź 2017, 23:31 Chciałem być wolontariuszem w schronisku dla zwierząt w Poznaniu, ale chyba test mi poszedł za słabo (mało wiem o kotach), więc się nie dostałem. Jednak gdyby pojawiła się taka opcja to na pewno bym skorzystał.
Robią testy na wolontariat ? To czym się tam wolontariusze zajmują ? -.o
ODPOWIEDZ