Postanowienia noworoczne

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Postanowienia noworoczne

Post autor: Aga91 »

Macie jakieś postanowienia noworoczne?

Ja od lat nie robiłam, bo szybko o nich zapominałam :D Ale w tym roku robię wyjątek. Wspaniale spędziłam w tym roku sylwestra, w knajpie ze znajomymi i znajomymi znajomych i naszła mnie refleksja. Jakiś czas temu zakończyłam długoletnią przyjaźń, o ile nią tak naprawdę była, i wtedy uświadomiłam sobie że tak bardzo ograniczałam inne znajomości i za bardzo angażowałam się w tą relację, że poza kilkoma wspólnymi znajomymi nie mam nikogo. Teraz mam nowych ludzi wokół siebie, ale są to bardziej znajomi mojej dobrej koleżanki, i też czuję że powoli znowu zaczynam skupiać się tylko na tej relacji, zamykając się na inne. A życie różnie może się potoczyć i z doświadczenia widzę, że lepiej mieć więcej znajomych niż mniej, że lepiej mieć też jakieś odskocznie i nie obracać się ciągle w tym samym towarzystwie. W tym roku spróbuję mniej sceptycznie podchodzić do nowych znajomości, będę częściej wychodzić z domu i spotykać się z nowymi ludźmi a także pielęgnować relacje już nawiązane :wink:

a Wy?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: Coldman »

Dla mnie nie ma takiego czegoś jak postanowienia noworoczne, naprawdę potrzeba nowego roku, żeby coś ze sobą zrobić Jeśli zamierzam coś zrobić to robię to jutro. Nie interesuje mnie data rozpoczęcia, ani czas realizacji. No i jeszcze jedno: trzeba myśleć nad planem krok po kroku, bo jak widzę to ludzie bardziej myślą nad tym co bardziej niezwykłego wymyślić, by pochwalić się tym znajomym, albo pofrunąć w marzenia.

(To nie było to Ciebie Ago, nie obraź się :D)
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: wazz »

Jeść więcej i różnorodniej
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: Aga91 »

Nawet, gdyby było do mnie, spokojnie przyjmuję to na klatę :D Mam dystans. Jasne, że nie potrzeba nowego roku. Okazja niby jak każda inna, a że naszły mnie takie myśli akurat w sylwestra bo dobrze się bawiłam to inna sprawa :) Gdybym źle się bawiła to nie ciągnęło by mnie do ludzi ;p a tak wbrew swojej introwertycznej naturze postanawiam być bardziej otwarta, chociaż nigdy nie będę duszą towarzystwa i nie będę mieć setek znajomych to warto czasem się przełamać, bo korzyści mogą być spore :)
Nestor

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: Nestor »

W tym roku pierwszy raz nie mam postanowień noworocznych.

Albo ja nie umiem planować albo życie jest nieprzewidywalne.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: Saladin »

Napędzony sukcesami we wprowadzaniu zmian w swoim życiu, wykorzystałem Nowy Rok do wprowadzenia kilku radykalnych i pomniejszych zmian w swoim życiu, poniżej kilka z nich:

- nauczyć się oszczędzania i kupić nowy PC
- odwiedzić Czarnogórę
- ogarnąć programowanie na poziomie pozwalającym na rozpoczęcie pracy w IT
- koniec z kilogramami słodyczy, niech żyją mięso i sałata
- zaliczyć kolejny rok studiów, tym razem wreszcie bez poprawek i warunków
- kompletna zmiana programu treningowego na siłce
- zdać prawko
- wyluzować i przestać 'overthinkować'
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: Aga91 »

A propos podróży małych i dużych, ja zbieram się od dłuższego czasu, żeby odwiedzić znowu Kraków. W tym roku już na pewno!:)
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: olender4 »

Hmm... Szczerze mówiąc nie zrobiłem sobie postanowień ale życzył bym wszystkim zdrowia... A co do postanowień nad którymi przed chwilą się zastanowiłem:
Język
dieta po świętach temat jak na czasie
reszta to praca aby nie myśleć o subtelnościach związanych z bytem materialnym... ;)
Astra castra - numen lumen
gray
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2016, 22:59
Płeć: kobieta

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: gray »

Dużo, ale podobno mówienie o swoich celach czy postanowieniach sprawia, ze bardziej sie rozleniwiamy i czujemy, ze jesteśmy bliżej celu choć w ogolę nie ruszyliśmy z miejsca dlatego ja będę cicho :p
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: Anthrax91 »

Moje postanowienia noworoczne zawsze spełniam w 100%. Przepisem na ten sukces jest brak jakichkolwiek postanowień noworocznych. To naprawdę działa!
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Postanowienia noworoczne

Post autor: Biała_Dama »

Ja od jakichś dwóch lat nie tworzę już sobie żadnych postanowień, bo i tak rzadko się z nich wywiązuję. Chyba właśnie najlepiej działać tak jak pisze Coldman - jeżeli chcę coś zrobić, to robię to teraz, zaraz, jutro, za miesiąc, nie zważając na to czy to nowy rok czy nie. Aczkolwiek, jeżeli chodzi o takie ogólne plany, które mam nadzieję w tym roku na pewno spełnić, to zrobić w końcu prawo jazdy, popracować trochę w Polsce na miejscu i zdobyć doświadczenie w normalnych warunkach, a nie na fizolce w Holandii wśród ludzi słabo wykształconych (na razie jestem tu drugi tydzień i ogólny fakt pisania tego posta jest dowodem na to jak ciężko pracuję ;)), odkryć co mi tak naprawdę leży na duszy, gdyż zapisałam się do psychologa (na razie byłam na jednym spotkaniu, jeszcze przed Sylwestrem) i...zacząć czytać więcej książek!
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
ODPOWIEDZ