Manga i Anime

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Manga i Anime

Post autor: jubei »

Jestem do długiej przerwie od anime.

Może mi ktoś polecić co ciekawego widział ostatnio. Chodzi mi głównie o filmy, ale jak dobry serial to moze oglądne, ale bede musiał długo pobierac.

Interesuje mnie cyberpunk/steampunk i samuraje. Dużą ilością krwi nie gardzę, mogą być wątki erotyczne :) oraz gorycz i smutek :) Oprócz tego filmy ze studia Ghibli mi się podobają, nie wszystkie jeszcze oglądałem. To co chciałbym oglądnąć to coś pokroju Last Excile, Trigun, Hellsing, Full metal Alchemist, Ghost in the shell, Ninja Scroll, Appleseed - to jest to co zapadło w pamięć, w przypadkowej kolejności. Już odpadają anime o chłopcach fajtłapach, na które można się naciąć, pomimo dobrej kreski anime i względnej zabawie przy oglądaniu. Serial typu Ergo proxy to już było za długie i zbyt melancholijne. Jesli chodzi o samuraje to troche jak Basilisk, ale tam za dużo komputerowej animacji było.

Może ktoś coś podpowie?
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Manga i Anime

Post autor: highwind »

@Up. Pisałem o nim w tym wątku - "Sword of the Stranger", świetna choreografia walk - https://www.youtube.com/watch?v=8HozL_hA2X4
Z Cyberpunka musisz sprawdzić pierwszy sezon anime Psycho-Pass. Dla mnie lepsze niż Death Note, traktuje widza jak osobę dorosłą - https://www.youtube.com/watch?v=-6QwLSYmw98. Trailer co prawda filmu pełnometrażowego (nie oglądałem jeszcze, ale mam zamiar nadrobić), ale masz przedsmak tego, czego możesz spodziewać się w anime.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Manga i Anime

Post autor: jubei »

Super dzięki, będzie co oglądać, obrazy z Sword of the Stranger są wyśmienite.Trochę brakowało mi tego japońskiego ;)


Jeszcze muszę wyrazić swoją opinię, rzecz gustu, nikogo nie chcę obrazić, ale są dwie anime które nie mogę i ich postaci, Dragon Ball i Naruto. Nie wiem co w nich jest takiego, heh.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Manga i Anime

Post autor: Faramuszka »

Dawno nie oglądałam anime, więc może moja ocena będzie zbyt dobra, ale nawet ta Madoka nie była taka zła. Faktem jest, że na początku trochę mi za bardzo słodzili i ogólnie to nie jest jakaś hmm ekstremalne dla ludzi o mocnych nerwach. Raczej taki przyjemny, krótki tytuł, obracający powszechną konwencję czarodziejskich dziewczynek o 180 stopni. No i pod względem psychologii postaci po połówce zaczęło się ciekawie robić.
Awatar użytkownika
metalowymateusz
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2016, 23:14
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Manga i Anime

Post autor: metalowymateusz »

Ja mam z anime ten problem, że są oceniane zdecydowanie zbyt wysoko jak dla mnie (mam na myśli strony w postaci MAL). Np. w kwestii jakości animacji to co było w starej Akirze bije na głowę praktycznie wszystko to co jest obecnie wypuszczane. Stary Evangelion też był dobry wizualnie, obecnie wydaje mi się, że poza wariatami w postaci ludzi pokroju gościa od Garden of Words, nikt się tym specjalnie nie przejmuje, nawet The Wind Rises nie zapadł mi w pamięci jakoś pozytywnie od strony wizualnej.

Jeśli chodzi o historie to tylko pełnometrażowe filmy w zasadzie. Seriali znajdzie się co najwyżej tylko kilka dobrych, jak np. Steins;Gate, albo FMA:Brotherhood o ile się zapomni o tym, że jest zrobiony dla młodszej widowni, reszta jest zwykle przerysowana do granic absurdu.

W miarę niezły był film The Boy and The Beast, chociaż też trochę dziurawy w kwestii przedstawiania świata.
Awatar użytkownika
Avantbitch
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2016, 21:22
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Manga i Anime

Post autor: Avantbitch »

Niewiele widziałam, ale może kiedyś mi się zachce?

Angel Beats!
Cowboy Bebop
Detroit Metal City
FLCL
Ghost in the Shell
Grobowiec świetlików
Haibane Renmei
Honey & Clover
Kino no Tabi: The Beautiful World
Mushishi
Ninja Scroll
Notatnik Śmierci
Ookami to Koushinryou
Touka Gettan
Usagi Drop
Wirtualna Lain
W krainie bogów
Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru
Mała, słodka dziewczynka :mrgreen:

Książki wystrzelą cię w kosmos - Andrzej Stasiuk
Awatar użytkownika
parvati
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2012, 15:19
Płeć: kobieta

Re: Manga i Anime

Post autor: parvati »

Ostatnio zrobiłam sobie przerwę bo sezon wiosenny totalnie mi się nie podobał. Wróciłam dzięki temu do filmów bollywood i teraz nie do końca mi się chce sprawdzać sezon letni. Ogólnie to szukam zazwyczaj anime z oryginalną albo charakterystyczną kreską, chyba że jakieś inne wpadną mi w oko :)
Mam też już swoją mangową biblioteczkę :) wolę bardziej czytać na papierze niż na komputerze. Czytam też na czytniku, ale i tak lepiej mi się czyta w wersji tomikowej.
No i jestem fanką Gintamy :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Manga i Anime

Post autor: highwind »

Coraz więcej słychać o ekranizacji kultowego Ghost in the Shell:
https://www.youtube.com/watch?v=7XdJcM542Lo

Ja się jaram jak stodoła, bo GITS to jeden z obrazów, który obudził we mnie miłość do cyberpunku i sci-fi, kiedy obejrzałem go dziecięciem będąc. Chociaż widać w netach obawy związane z castingiem głównej roli kobiecej.
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Manga i Anime

Post autor: Marten »

Strasznie mnie smuci, że coraz mniej anime mogę oglądać z nowych sezonów. Moimi ulubionymi seriami są, głównie anime związane z Youkai(mitologia japońska): Mononoke, Mushishi, Hotarubi no Mori e, Ayakashi: Japanese Classic Horror, Aoi Bungaku Series. Widziałem ponad 200 różnych serii, więc znam Death Note, Steins;Gate etc. i też są super :) Aha i wszystkie filmy Satoshiego Kona to jest majstersztyk, wzorowali się na nim tacy reżyserzy jak Darren Aronofsky i Christopher Nolan .
Tutaj jest nawet materiał o tym:
https://vimeo.com/101675469
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Manga i Anime

Post autor: highwind »

Marten pisze:Strasznie mnie smuci, że coraz mniej anime mogę oglądać z nowych sezonów.
Bo są trudno dostępne, czy ci się przejadło?
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Manga i Anime

Post autor: Marten »

Ani to ani to ; ) Sporo teraz serii haremowych, czy shounenów - co mnie wogóle nie kręci. Serie skierowane do młodszych widzów, czasy Naruto przeminęły dla mnie. Z nowych anime to bardzo fajne było Erased(Boku dake ga inai machi). Gdzie te czasy Ghost in the Shell czy Ergo Proxy. Jakimś nowym Slice of Life też bym nie pogardził, czekam na Your Name (Kimi no Na wa), w znośnej jakości - bo to od Mokoto Shinkai (5cm per second, The Garden of Words, The Place Promised in Our Early Days )
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Manga i Anime

Post autor: highwind »

Makoto :P Też czekam zawsze na jego produkcje, bo to gratka dla oka, chociaż ich romantyzm już coraz mniej mnie rajcuje. Nie padło w twoich postach, to może nie widziałeś, a wydaje mi się że warto - Psycho Pass. Ale pewnie widziałeś :P
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Manga i Anime

Post autor: Marten »

Pewnie, że widziałem. Pierwszy sezon bardzo dobry, drugi już mniej. Bardzo mi się podobała cała koncepcja dobra i zła, tego że jest "ktoś" kto ocenia, kto nie może być sądzonym. Bezsilność i poczucie sprawiedliwość głównej bohaterki, to jest temat tak trudny i tak wspaniały do dyskusji, ahhhy można w tą serie bardzo mocno się zagłębić. Uwielbiam...
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Manga i Anime

Post autor: highwind »

Tak, z drugiego sezonu obejrzałem tylko dwa odcinki. Bardzo mocno było czuć zmianę reżyserii. Teraz mi się przypomniało, że jest jeszcze film pełnometrażowy - całkiem zapomniałem że już wyszedł, zaraz go nadrobię :) A w pierwszym bardzo podobała mi się "powaga" produkcji. Takie odczucie, które miałem podczas oglądania, że jest przemyślana i kierowana do ludzi dorosłych. Bo niestety anime pokroju Attack on Titan nie mogę już oglądać - strasznie irytują mnie nadekspresywni bohaterowie. W P-P tego nie było.
https://www.youtube.com/watch?v=I78cNQDuIr8
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Manga i Anime

Post autor: Marten »

Zapomniałem całkiem o tym filmie, wiem że był spory hype, wow wychodzi film i zapomniałem. Tylko, jak dałbym pierwszej serii ocenę nawet 9/10, tak 2 sezonowi i filmowi mogę tylko dać 5/10. To już nie ten sam klimat co pierwsza seria. I ten Engrish w Psycho-Pass movie jest straszny, jak oni mogą wogóle takie coś produkować przecież to jest komiczne :D Zresztą bez Kougamiego i Makishimi ta seria jest stracona, te dwie tak dobrze zbudowane postacie nadawały tempo serii.
Sposób działania Sybilli zresztą jest mega ciekawy i sposoby w jaki osądza, nie pamiętam czy było to w 1 czy 2 serii więc nie będe spoilerował.

Jak lubisz takie utopijne wizje świata, coś jak w Psycho-Pass - kto ma prawo osądzać, upadek ludzkości, rozterki moralne - to polecam Shinsekai Yori: https://www.youtube.com/watch?v=mn3socVeZKU
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
ODPOWIEDZ