Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

w CS już nie gram, ale nadal oglądam.
Słyszałem, że na Polsat sport news ma być e-sport

https://www.facebook.com/DankusMaximusM ... f=NEWSFEED
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Gry komputerowe

Post autor: SCD »

Coldman pisze: Słyszałem, że na Polsat sport news ma być e-sport
Zapewne z milionem reklam, więc prościej po prostu oglądać na source twitcha czy innego hitboxa, przynajmniej ma się porządną komentatorkę, a z połączonym kontem potem dropi skrzynki przy oglądaniu :)
Jak ktoś jeszcze śmiga w CS:GO/ Quake Live to zapraszać, coś się zagra:
https://steamcommunity.com/profiles/76561198030189802
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Elo. W reakcji na ten trailer: https://www.youtube.com/watch?v=s5xst39v8wE zachowałem się jak totalny fanboy, albowiem Morrowind kocham jak własną gminę, i w przypływie entuzjazmu kupiłem TES: Online. Pogrywał ktoś?
Awatar użytkownika
Radek
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2016, 17:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Radek »

To powiedz jak wrażenia.
Szkoda że aspekty społeczne w MMO są słabe, teraz chyba nawet słabsze niż dawniej. Chciałbym żeby były takie jak w anime ;) wtedy pewnie bym się wciągnął, ale tego się nie da zrobić.
I do not fear computers. I fear the lack of them. -- Isaac Asimov
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Ja ostatnio zacząłem trochę pykać w isaac. Spoko gierka na luzie :)
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Dant3s »

highwind pisze:Elo. W reakcji na ten trailer: https://www.youtube.com/watch?v=s5xst39v8wE zachowałem się jak totalny fanboy, albowiem Morrowind kocham jak własną gminę, i w przypływie entuzjazmu kupiłem TES: Online. Pogrywał ktoś?
Byłem w becie, zagrałem ze 3 razy i więcej mi się nie chciało.
martens
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:28
Płeć: kobieta

Re: Gry komputerowe

Post autor: martens »

Odkryłam ostatnio Paladins i nie mogę przestać, zna ktoś, gra ktoś? ^_^
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry komputerowe

Post autor: eddard »

martens pisze:Odkryłam ostatnio Paladins i nie mogę przestać, zna ktoś, gra ktoś? ^_^
To jakaś zrzynka z Overwatch?
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Radek pisze:To powiedz jak wrażenia.
Szkoda że aspekty społeczne w MMO są słabe, teraz chyba nawet słabsze niż dawniej. Chciałbym żeby były takie jak w anime ;) wtedy pewnie bym się wciągnął, ale tego się nie da zrobić.
By społeczność miałą jakiś sensowny wygląd - współpraca, podział zadań etc. (jak w anime) trzeba by bardzo spowolnić grę, przez co ludzie musieli by więcej spędzać by coś sensownego zrobić (patrz, Eve Online, Wurm Online) a im człowiek starszy i im bardziej by takie coś chciał, tym mniej ma czasu.
martens
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:28
Płeć: kobieta

Re: Gry komputerowe

Post autor: martens »

eddard pisze:
martens pisze:Odkryłam ostatnio Paladins i nie mogę przestać, zna ktoś, gra ktoś? ^_^
To jakaś zrzynka z Overwatch?
Dokładnie, ale polecam.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 282
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Patrycjusz »

Na jakie wymagania szacujecie Agony i Scorn? Chcę wiedzieć, ile kredytu wziąć.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Survival horror w zamkniętych ciemnych pomieszczeniach do tego pewnie dosyć statyczna sceneria. Raczej nie będzie przebijać mocno obecnych średnich wymagań w najgorszym wypadku.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Radek pisze:To powiedz jak wrażenia.
Szkoda że aspekty społeczne w MMO są słabe, teraz chyba nawet słabsze niż dawniej. Chciałbym żeby były takie jak w anime ;) wtedy pewnie bym się wciągnął, ale tego się nie da zrobić.
Cóż... Ostatnio w MMO grałem jakoś w liceum, będzie ze 12 lat temu, więc trochę się odzwyczaiłem od specyfiki takiej gry. No i po drodze trafił się Wiedźmin 3, po którym gry generalnie mi spowszedniały, bo w zestawieniu z tym arcydziełem wydają mi się jakieś takie ubogie. Więc wrażenia mam takie, że z wyrzutami sumienia, ale gram, bo nie mam nic lepszego do roboty :P Bywają tam ładne miejscówki i całkiem przyjemnie biega się po Tamriel i zbiera ziółka. A poza tym, to chyba jak w każdym MMO - walka biedna, animacje biedne, questy biedne, fabuły nie zauważyłem, dialogi szczątkowe, ciekawych postaci brak. Jezu, czytam to co piszę i popadam w jeszcze większe samoobrzydzenie :P Jedyne co ratuje w moich oczach tę produkcję to crafting, eksploracja i perspektywa zobaczenia Morrowind na nowo. Może dodam jeszcze na wszelki wypadek, że ja jestem introwertykiem nawet w MMO i unikam jak ognia wszelkich aspektów społecznościowych tych gier. A może tam siedzieć sekret popularności tego tytułu. Ale społeczność mnie odstrasza - wracam z roboty i pykam sobie dwie godzinki dla relaksu, biegając po zaroślach. Nie mam czasu ani chęci na grind, farmienie, raidy, jakieś obowiązki właściwe członkom tamtejszych gildii... Na razie tyle.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 282
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Patrycjusz »

Poruszyłeś ciekawy temat - introwertyzm w grach MMO. :D Grałem tylko w Metina, ale domyślam się z opowiadań kumpli o WoW czy Diablo, że jest podobnie. U mnie wyglądało to inaczej, grindowałem, farmiłem strasznie, ale właśnie - sam. Kompanów do gry postrzegałem raczej jako przeszkadzających i opóźniających rozwój. Można by więc taką postawę nazwać antyspołeczną, gdyby nie fakt, że przestrzegałem zasad i nie przeszkadzałem innym graczom, nie niszczyłem im życia - powiedzmy więc, że aspołeczność. Już wtedy mogłem się domyślić... Jedyne co mnie pociągało, i dlaczego grałem, to PvP. Pewnego pięknego dnia kupiłem więc postać z eq i wchodziłem tylko po to. Powiem szczerze, że siedząc w skupiskach pełnych ludzi gra była ciekawsza niż na mapie - znajomość rynku pozwalała bogacić się na tych, którzy tej znajomości nie mieli, a rozmowy z graczami bardziej doświadczonymi działały lepiej niż metoda prób i błędów. Więc aspołeczność połączona z zacięciem do rywalizacji - nie ma to jak tworzyć własną psychologię na podstawie gry MMO. Ale pamiętam te społeczne aspekty gry, wszystko bardzo podobne jak w życiu. Gdzie nie pójdzie, tam jest - społeczeństwo.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2141
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

https://www.gog.com/game/emperor_rise_o ... le_kingdom

Jupi :D Nareszcie w moim ulubionym sklepie :wink:

... mam nadzieję że mniej czasochłonna niż CaesarIII.
ODPOWIEDZ