Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Ani
Introwertyk
Posty: 78
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Ani »

Byłam na "Zwariować ze szczęścia". Film włoski, mi do końca się nie podobał, bo ten ich żywiołowy temperament mnie przerasta i całkowicie go nie rozumiem. Ale piszę o nim, bo dwie główne bohaterki to babki, które uciekły ze szpitala psychiatrycznego, jedna jest introwertyczką, druga ekstrawertyczką. Na początku trochę nie podobało mi się jak je ukazano, bo ta pierwsza wiecznie nic nie mówi, jest smutna, nieszczęśliwa, nie ma żadnych relacji, a druga gada jak najęta, chodzi ciągle zadowolona, wszędzie potrafi się wkręcić. Stereotypowe i wręcz krzywdzące dla zdrowego intro. Ale im dłużej oglądamy, tym bardziej widzimy jakie one są nienormalne, chore i te ich temperamenty są po prostu bardzo skrajne i tak wygląda niezdrowy introwertyk i ekstrawertyk. Bo o ile my, owszem, potrzebujemy ciszy i samotności, to potrzebujemy także ludzi, zachowujemy się normalnie o ile dbamy o równowagę, ale jeśli mamy jakieś problemy, coś nas gryzie to izolujemy się od innych, to taka nasza pułapka charakteru i niszczymy relacje z innymi, coraz bardziej staczając się na dno.
Awatar użytkownika
borek921
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2017, 0:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: borek921 »

W tę srodę byłem na Life. Bardzo mi sie podobal :) W sumie to nic nowego, taki mix Obcego/Grawitacji z naciskiem na obcego z tym, ze o wiele bardziej osadzony w rzeczywistosci niz Obcy, film byl bardziej sci niż fi. Sprawial wrazenie, jakby pokazywal co by sie faktycznie moglo stac, gdyby czlowiek odkryl zycie na Marsie i wszystko co moglo pojsc zle - poszlo zle. Scenografia i wszelkie widoczki kosmosu bardzo mile dla oka, aktorzy robia swoje i ich postacie sprawiaja wrazenie zzytej ze soba ekipy.

Jezeli ktos lubi sci-fi z motywem beznadziejnej izolacji w kosmosie to zdecydowanie polecam :)
"Always knew I didn't belong in this world. I wasn't made for this. But I'll never forget- those who betrayed me, and those who never failed my trust. I'll be carrying nothing but this lesson: never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past. I'll never find peace here. So, I'll seek justice for myself. I'll choose the truth I like. - Agent 47
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

Hej, lubicie pojebane filmy? Bo właśnie obejrzałem Swiss Army Man (gra słów - swiss army knife to jest scyzoryk wielofunkcyjny; tutaj w roli scyzoryka - człowiek).

Generalnie to jest o rozbitku, który znajduje na plaży trupa i wykorzystuje go na najdziwniejsze sposoby celem przetrwania w dziczy. Do końca nie wiadomo, czy pewne sytuacje dzieją się naprawdę, czy to halucynacje z niedożywienia, no ale się dzieją i na tym film właśnie polega. Ale lol, co to za rzeczy, wymienię kilka na zachętę (lub by odstraszyć tych, którzy nie są fanami mindfucku):
- ów trup ciągle pierdzi, więc główny bohater robi sobie z niego motorówkę,
- trup jest topielcem i co jakiś czas rzyga wodą, więc bohater robi sobie z niego dozownik kranóweczki,
- trup dostaje wzwodu, kiedy widzi zdjęcia kobiet, a jego penis zdaje się wskazywać kierunek pobytu samic, więc bohater wykorzystuje go w roli kompasu.

Pojebane? :D No to zapraszam xD
Obraz wygrał główną nagrodę za reżyserię na festiwalu Sundance. Dla fanów kinematografii będzie gratką (w sensie jeśli jarają cię ciekawe ujęcia, montaż, edycja, kompozycja, itp.).
Awatar użytkownika
borek921
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2017, 0:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: borek921 »

Ogladalem Swiss Army Man, jeden z moich ulubionych filmu zeszlego roku :)
"Always knew I didn't belong in this world. I wasn't made for this. But I'll never forget- those who betrayed me, and those who never failed my trust. I'll be carrying nothing but this lesson: never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past. I'll never find peace here. So, I'll seek justice for myself. I'll choose the truth I like. - Agent 47
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ewka »

Staroć ale dobry "Goog morning Vietnam" z Robinem Williamsem.
VampirLestat

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: VampirLestat »

'Sword of the Stranger'
Urzekła mnie postać głównego bohatera. Wytrwały młody mężczyzna uciekający przed nieubłaganą przeszłością. Ciekawa atmosfera, pozwala wtopić się w ekran i zapomnieć o życiu na jakiś ładny czas.
Awatar użytkownika
Viljar
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 mar 2017, 11:08
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Viljar »

Właśnie przypomniałem sobie "Wożonko" Aberalda Gizy. Film z 2002 roku, nakręcony za oszałamiające 600 zł (sic!). Historia czwórki dresiarzy, którzy szukają sposobu na łatwe zdobycie pieniędzy na lato. Postanawiają porwać dziecko dzianych rodziców dla okupu, tylko że przez pomyłkę porywają chłopca z domu dziecka. Sytuację komplikuje fakt, że dzieciakiem interesuje się dwóch zabójców na zlecenie.

Film w momencie powstania był chyba pierwszą produkcją ośmieszającą środowisko dresiarzy i mieszkańców blokowisk. Dostaje się zresztą też innym grupom, w tym nauczycielom i politykom. Film - mimo oczywistych przejaskrawień - jest dość realistyczny, pomijając jedną surrealistyczną scenę. Jest też sporo nawiązań do "Pulp Fiction" za sprawą wspomnianych morderców, którzy obrazują, co przeżywaliby Jules i Vincent, gdyby musieli radzić sobie w polskiej rzeczywistości. Film można obejrzeć na YT, zupełnie legalnie, zgodnie z wolą Reżysera.
Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów (przysłowie irlandzkie)

Moja strona
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

Jej, byłem w kinie na Ghost in the Shell. I o Jezu, jak mi się ten film podobał, to aż jestem w szoku. No uczta normalnie (dla mnie, jako fetyszysty cyberpunku). Muzyka, sfera wizualna, a także należyty szacunek i niezliczona ilość ukłonów w stronę pierwowzoru - miodzio. Uważam że jak na adaptację - naprawdę świetna robota.
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Biała_Dama »

Jeszcze tak wracając do porytych filmów, to ja od siebie mogę polecić "Eraserhead". Film z 1977 roku wyreżyserowany przez Davida Lyncha, który specjalizuje się w takich radosnych produkcjach właśnie.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: eddard »

Ghost in the Shell film był do bólu płytki i łopatologiczny – jako adaptacja słabo się broni. Ale wizualnie rzeczywiście fantastyczny, no i Scarlett. Szacunku do pierwowzoru faktycznie trochę było, ale przede wszystkich do jego powierzchowności. Historia jest zupełnie o czym innym, inaczej rozłożone są akcenty, inne przesłanie. Mimo wszystko podobał mi się jako niezbyt wymagająca bajka z happy endem (8/10). Wolę go nawet od nudnego i zagmatwanego anime.
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coro »

Legenda telewizji 2: Kontynuacja

Z początku nasuwało mi się słowo "głupi", jako proste określenie tego filmu, ale przypomniał mi się Borat i Bruno :P "Głupkowaty"? Tak, totalnie głupkowaty! Dodajmy jeszcze do tego obsadę, której nie spotkamy w żadnym innym filmie i otrzymujemy epicko totalnie głupkowaty seansik :D
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: hermilion »

highwind pisze:Jej, byłem w kinie na Ghost in the Shell. I o Jezu, jak mi się ten film podobał, to aż jestem w szoku.
W takim razie polecam ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=S0RFU4Xpj3o

https://en.wikipedia.org/wiki/Wonderful_Days_(film)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Pitbull- Niebezpieczne Kobiety
Jedyne dobre co było w tym filmie to stare postacie i kilka ich kwestii.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Krata_Browara »

Kukułka - Film ten co prawda oglądałem dawno temu, ale dzisiaj przypadkiem dowiedziałem się jaki ma tytuł i znalazłem go na filmwebie. Piękne północne krajobrazy pogranicza Finlandii i Rosji. Wojna i ciekawa historia trójki ludzi, z których każde mówi innym językiem i pochodzi z innego kręgu kulturowego, a sytuacja zmusza ich do mieszkania razem przez długi czas. Nienawiść, wzajemne niezrozumienie, mimo wszystko dużo zabawnych sytuacji. Polecam bardzo :D

http://www.filmweb.pl/film/Kuku%C5%82ka-2002-99656
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nocnik »

Co prawda dawno temu oglądałem ale przypadły mi do gustu:
Samsara (2011)
Zielona piękność (1996)
Wszystko za życie (2007)
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
ODPOWIEDZ