Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Życie jest piękne (1997)
Polecam każdemu świetny film, zaskoczył mnie swoją formą.
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ewka »

"Shackleton" z 2002. Film opowiada historię legenardnej wyprawy zorganizowanej w 1914 roku przez irlandzkiego badacza antarktyki i podróżnika. 27 ludzi zostało uwięzionych na lodowej pustyni po tym jak ich statek, Endurance, zatonął na morzu Weddella. Film bazowany jest na pamiętnikach samego podróżnika oraz relacjach członków załogi.
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: painted_rose »

Z ostatnio oglądanych to najbardziej podobała mi się 'Duma i uprzedzenie, i zombie' - choć uważam, że film 'nie mógł' się zdecydować, czym do końca chce być :D No ale śmieszny miejscami, poza tym wyborny Matt Smith w swojej roli <3 A drugim filmem, który bardziej mi się spodobał jest krytykowany co prawda 'Kong: Wyspa Czaszki', fakt że nierówny, ale również zabawny, poza tym Tom Hiddleston wygląda cudownie, więc jak mogłabym go nie docenić!
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Marten »

Bardzo ciężko mi jakiemuś filmowi dać ocenę powyżej 8, zdarza się to niezmiernie rzadko i zdarzyło się ostatnio przy filmie "Rozstanie" (2011). Nigdy nie byłem fanem irańskiej kinematografii, ale to już drugi Oskar dla Farhadi'ego, dodatkowo oglądając "Długą noc" znalazłem wspólny mianownik jednego z bohaterów (Peyman Moaadi).

Film fabularnie wydaje się być prosty, rozstanie dwójki dorosłych ludzi z nieletnią córką w tle. No właśnie, tylko jesteśmy na Bliskim Wschodzie gdzie w grę w chodzą czynniki takie jak m.in. religia czy duma. Jestem w podziwie jak reżyser zgrabnie przemyka między religią i życiem, pokazuje często jak bardzo zakłamani jesteśmy. Motyw kłamstwa, kiedy możemy kłamać i wszystko jest ok, a kiedy kłamstwo jest już "grzechem". Jak dla mnie wielkimi wygranymi w tym filmie byli Ci co mieli najmniej do powiedzenia wbrew pozorom, schorowany starzec który nie jest w stanie sam żyć i te dzieci głównych bohaterów, które często tylko patrzą. W ich wzroku widać, że rodzice już nie walczą o ich "dobro", tylko o swój spokój ducha - "jestem dobrym rodzicem". Podobało mi się zakończenie filmu, bo zastanawiałem się... czy ta ostateczna decyzja miała jakaś znaczenie?
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Dott
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2017, 18:43
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISFP
Lokalizacja: Bielawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Dott »

Split (2016)
Pomijając fakt, że skusiłam się na niego ze względu na McAvoya, to fabuła wydała się ciekawa. Przynajmniej dla mnie; zaburzenia tożsamości, rozdwojenie jaźni itp.
I faktycznie, film wciągający i godny polecenia :)
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: painted_rose »

'Jestem mordercą' - całkiem niezły polski film, podobała mi się zwłaszcza główna rola, w której wystąpił Mirosław Haniszewski, całkiem niezły, a na plus działało też to, że ma nieopatrzoną twarz. Nie widziałam go wcześniej. Jakubik też dobry w swojej roli, nie przeszarżował, a o to pewnie było nietrudno. Za to Kulesza średnio mi pasowała, bo właśnie przerysowana moim zdaniem. Muzyka też całkiem dobrze dopasowana, jak również realia PRL-u, stroje, dekoracje, inne takie. Solidny.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nocnik »

"Black Mirror" - White Christmas( TV Episode 2014)
Jest to 4 część drugiego sezonu serialu Black Mirror, z dotychczas oglądanych ta mi utkwiła w pamięci.
Ciekawie przedstawia zacieranie się granicy co jest realne co nie oraz czym jest tożsamość.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Michal93ryba
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2017, 13:51
Płeć: mężczyzna

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Michal93ryba »

"Koneser" / "La Migliore offerta" myślę że dla kogoś kto jest introwertykiem to będzie bardzo fajny film, mi się bardzo podobał bo jeden z bohaterów mam podobne problemy co introwertycy, bynajmniej takie jest moje odczucie. Ogólnie sam film jest dobry na film web ocena 7,9.
martens
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:28
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: martens »

Nie wiem czy ktoś wspominał tu o filmie Room, ale wywołał we mnie niesamowite emocje. Chyba się go określi jako dramat.

Tragedia młodej kobiety ubezwłasnowolniona na wiele lat w szopie za domem, z kilkuletnim dzieckiem które nie zna niczego poza 4 ścianami tej właśnie szopy.

Trzęsły mi się nawet wnętrzności, tak dał mi w mi w mordę ten film.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Zapach kobiety (1992)
Doskonały Al Pacino, geniusz aktorstwa. Świetne dialogi i kontrast charakterów.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

Strażnicy Galaktyki 2 :D
Łojoj, jakie to dobre. Więcej zajebistej muzy, więcej easter eggów, więcej akcji, lepiej poznajemy bohaterów, ciekawszy złoczyńca, zwroty akcji, na końcu mało się nie rozkleiłem, i to kilka razy. I wyszedłem z kina taki lżejszy i bardziej zadowolony z życia :) Yummy.
W ogóle beka, bo takie same napisy końcowe Strażników były lepsze niż większość ostatnich filmów ze stajni DC :P
Awatar użytkownika
Halszqa
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:41
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Halszqa »

"Pachnidło" pewnie wielu z was widziało. Realizm magiczny nie każdego przekonuje, ale w zestawieniu z książką Suskinda wypada świetnie. Fabuła interesująca jeśli kogoś pociąga świat zmysłów, esencje perfumiarskie i morderstwa na tle pasji. Soundtrack piękny, trochę niedoceniony
Ty przychodzisz jak noc majowa, biała noc skąpana w jaśminie...
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Patrycjusz »

Halszqa pisze:Soundtrack piękny, trochę niedoceniony
Zgadzam się, ekstatyczny. Właśnie te dźwięki + sceny w slow motion sprawiły, że uwielbiam ten film. Jest to film w formie swoistej przypowieści, baśni, podobnie jak Labirynt Fauna (kto widział, ten wie). Jeśli muzyka z Pachnidła nie została doceniona i przeszła bez echa to przykro, chociaż taka już reguła, od której są nieliczne wyjątki w postaci np. OST z LOTR.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
Halszqa
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:41
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Halszqa »

Patrycjusz pisze:
Halszqa pisze:Soundtrack piękny, trochę niedoceniony
Zgadzam się, ekstatyczny. Właśnie te dźwięki + sceny w slow motion sprawiły, że uwielbiam ten film. Jest to film w formie swoistej przypowieści, baśni, podobnie jak Labirynt Fauna (kto widział, ten wie). Jeśli muzyka z Pachnidła nie została doceniona i przeszła bez echa to przykro, chociaż taka już reguła, od której są nieliczne wyjątki w postaci np. OST z LOTR.
Labirynt Fauna był świetny. To idealne ukazanie okrucieństwa wojny przez pryzmat dziecięcego postrzegania rzeczywistości
Ty przychodzisz jak noc majowa, biała noc skąpana w jaśminie...
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nocnik »

Idiokracja ( 2006)- Czyli jakby to było jakby się rozmnażali tylko "mniej inteligentni" . Lekki film na wieczór.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
ODPOWIEDZ