Ulubione miasto, miejsce

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Drim »

Oczywiście nie ma niczego piękniejszego od Warszawskiego Okęcia.
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: wazz »

Uwielbiam Mazury, jeździłam kilka ładnych lat na żagle i mogłabym tam spędzać całe letnie miesiące. Z nostalgią wspominam wspólne wypady z rodzinką, ale niestety to se ne vrati.

Kocham góry, zdecydowanie Tatry ale również mniej uczęszczane południowe szlaki. Mimo, że mieszkam stosunkowo blisko zawsze uderza mnie ta majestatyczność gór. Taki rispekt.

Bardzo podoba mi się Toskania, miałam okazję zwiedzić kilka małych miasteczek regionu i poczuć ten specyficzny klimat, brak pośpiechu, "włoskie lenistwo”, cisza i spokój.

A moim małym marzeniem jest podróż na Islandię, ciągnie mnie do tej surowej, groźnej wysepki.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
ShadowS
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 21:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ / INFJ

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: ShadowS »

Drimlajner pisze:Oczywiście nie ma niczego piękniejszego od Warszawskiego Okęcia.
Śmiem wejść w polemikę - Najpiękniej położone lotnisko jest w Bielsku-Białej :D
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Drim »

ShadowS pisze: Śmiem wejść w polemikę - Najpiękniej położone lotnisko jest w Bielsku-Białej :D
A mają takie fajne strażackie bzium-bzium co robią pianą pod ciśnieniem dobrze po poszyciu ? Huh, nie sądzę.

Obrazek
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Saladin »

Z polskich miast, bardzo podobają mi się mój Poznań, Wrocław (krasnale <3) i nadmorskie Międzywodzie, gdzie jeździłem bardzo często na wakacje.

Jeżeli chodzi o zagranice, prym wiodą tu Petrovac na Moru w Czarnogórze (cudne widoki i klimat- zapraszam do wątku 'Zdjęcia' ;) ) oraz Freigericht Neuses koło Frankfurt am Main, urocze niemieckie miasteczko w którym spędziłem rok swojego życia.
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
mosane
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 20 wrz 2016, 22:46
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISFJ-T

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: mosane »

zdecydowanie Edinburgh, jako miejsce, gdzie mogłabym mieszkać. właściwie uwielbiam Szkocję.
potem Bath, świetne małe miasteczko.
potem Nantes we Francji, ostatnio strasznie za nim tęsknię i próbuję wymyślić, jak znowu wyjechać na dłuższy okres do Francji, a najlepiej do samej Bretanii.
z polskich zdecydowanie Toruń, i Kraków, chociaż ostatnio tutaj przechodzę jakiś kryzys.

a z miast, do których lubię wracać, w których niekoniecznie chciałabym mieszkać to Paryż.
~ minęło wiele miesięcy, ale mnie nic nie minęło
VampirLestat

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: VampirLestat »

Co zapada w pamięć i pozostaje w sercu na długo - Oxford. Uliczne światła rozświetlające mury Alma Mater, atmosfera gęsta od tajemnicy, piękny ogród przy dormitorium i spacer nad rzeką, by nacieszyć się pejzażem blizej położonych pól.
Polecam.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Krata_Browara »

Z miejsc, które dotychczas udało mi się zobaczyć, największe wrażenie zrobiły na mnie norweskie fiordy. Surowy krajobraz, skały porośnięte mchem, kilkusetmetrowe przepaście, rozpadliny, morze wdzierające się w głąb lądu wąskimi językami, strumienie z których można pić lodowatą wodę, mgły, deszcze i piękne słońce na zmianę w ciągu jednej godziny ... Kiedyś będąc na fiordach zobaczyłem lecącego kruka, gdy zakrakał, dźwięk odbił się od skalnych ścian i powrócił wzmocniony, zwielokrotniony echem, poczułem że Odyn jest blisko i paczy :P
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
żyrafa
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2017, 16:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: żyrafa »

Uwielbiam podróżowanie, trochę miejsc odwiedziłam, jednak najbardziej lubię... po prostu morze. Działa bardzo uspokajająco. Ostatnio wzięłam sobie urlop i pojechałam samotnie na kilka dni nad polskie morze,czułam się naprawdę świetnie.
Poza granicami Polski - Petersburg. Byłam tam raz i bardzo mi się podobało, ogólnie czułam się dobrze w tym mieście.
martens
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:28
Płeć: kobieta

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: martens »

Miejsce do którego pałam miłością bezwarunkową to Chełmno (kujawsko-pomorskie). Uwielbiam tamtejszych ludzi oraz bardzo mi się podoba to małe miasteczko położone między Toruniem a Bydgoszczą.
Kolejnym miejscem, które podbiło moje serce to Brighton w południowej Anglii, nad samym morzem. Jest przepiękne, ciekawe, tętniące życiem i na dodatek dosyć małe.
Kolejnym miejscem które kocham to Ostróda, niepozorne, małe miasteczko na Mazurach. Przepiękne i rozwijające się. Cudnie jest przyjeżdżając tam co jakiś czas widzieć jak to miasto się zmienia, na lepsze ^_^
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Papaja »

Stary rynek,Poznan-szczegolnie zimowym popludniem w sobote albo letnie wieczory w piatek;)
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Biała_Dama »

Ze wszystkich moich szalonych wyjazdów za granicę, czy też nie granicę, najbardziej w pamięć zapadło mi pewne holenderskie miasteczko - Volendam. Niby Holandia taka nudna i prosta (przynajmniej ja ją tak widzę, albo byłam tam już tyle razy, że zwyczajnie zdążyła mi zbrzydnąć), ale to miejsce darzę szczególnym sentymentem. Fakt, że śmierdziało rybami (bo z tego owa miejscowość słynie), ale miało to swój klimacik.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
avatariks
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2017, 7:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Danzig

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: avatariks »

Od niedawna odwiedzam Bastiony w Gdańsku, widok z górek ukazuje przemiły kontrast tłocznego miasta z sadzawkami i niedalekim laskiem.
Lub bulwar w Gdyni o szóstej rano, jeszcze pusty od biegaczy czy innych spacerowiczów.
No i jeszcze wszelkie lasy i bory, przepięknie pachną.
martuella

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: martuella »

Kopalino. Chciałabym napisać: "nadmorska wiocha zabita dechami", ale na przestrzeni 14 lat (jak ten czas zapieprza...) sporo się tam zmieniło. Przybyło turystów i obciachowych bud z plażowymi zabawkami, więc powoli traci swój urok, jednak nie ma drugiego takiego miejsca, w którym w kilka dni regeneruję się po całym roku miejskiej zamuły.
Wkurzony_Kosmita
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 13 cze 2017, 11:53
Płeć: mężczyzna

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Wkurzony_Kosmita »

SKMK
ODPOWIEDZ