Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
smutny
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2017, 14:27
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJT
Lokalizacja: okolice Stalowej Woli

Re: Witam!

Post autor: smutny »

Witaj Wasp! Jak masz ochotę, to chętnie pogadam.
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: Des »

Outro pisze: 13 gru 2015, 22:59 Na forach o nieśmiałości i podobnych sprawach ludzie ciągle narzekają na życie.
:D noo, taak.
Piękna_a_może_bestia

Re: Witam!

Post autor: Piękna_a_może_bestia »

Hej! Witam wszystkich introwertyków. O tym, że nie jestem jedyna, dziwna, zamyślona dowiedziałam się 2 dni temu. Zawsze byłam ciekawa dlaczego jestem inna niż moi rówieśnicy, ale zawsze sobie to tłumaczyłam trudnym dzieciństwem , że musiałam szybciej dojrzeć i dlatego nie śmieszą mnie idiotyczne zabawy kolegów i koleżanek. I nagle po 26 latach boom! Dowiaduje się, że "po prostu" jestem introwertyczką...

Na początek powiem, że login jest źle wpisany i nie mogę tego zmienić ;/ - no właśnie irytuje mnie to - dlaczego podając e-mail, numer buta, gaci nie mogę zmienić swojego loginu? No ale ok, niech to stanie się moją wizytówką ;)

Natrafiłam na tą stronę 2 dni temu w poszukiwaniu odpowiedzi na forach -jak przeżyć rodzinne spędy, jako że takowy szykuje się w przyszłym tygodniu a ja już mam ciarki na całym ciele i jeże się jak kot po kąpieli. Wtedy dowiedziałam się, że jestem normalna tylko inaczej podchodzę do życia. Fakt jesteśmy bardzo krytykowani przez społeczeństwo i to z tym nie mogę pogodzić się najbardziej.. Wszyscy dookoła oczekują, że z dnia na dzień stanę się duszą towarzystwa a przełamanie mojej "nieśmiałości" to kwestia czasu. Prawda jest taka, że ja nie lubie poznawać nowych osób, jak ktoś mnie zdenerwuje to go "pozostawiam" dopóki nie zrozumie swojego błędu. Jeśli ktoś jest ( ooo i tu uwaga, nie wiem czy tylko ja tak mam czy Wy też) w moich oczach głupszy to go olewam albo udaję, że staram się być miła przez pare minut. Wyczuwam w ludziach słabsze charaktery. Jeśli ktoś jest na równi ze mną - super, jeżeli jest silniejszy- nie pasuje mi to i źle się z tym czuję a własciwie jak dziecko przy tym kimś, jeżeli ktoś ma słabszy charakter- mam wrażenie, że rozmawiam z idiotą i jedyne co mogę mu dać to chwile rozmowy i współczucie za mały iloraz inteligencji. To chore? Zawsze myślałam, ze to jakaś forma wywyższania- ale ja taka nie jestem, nie lubie wyniosłych ludzi i pseudo gwiazdeczek, które zakładając ciuch z Zary( bez obrazy to taka przenośnia ) myślą, że już są na równi z Beyonce.

Od dziecka uważałam, że moje koleżanki ( nie wszystkie rzecz jasna) są jakimiś wariatkami, które łażą po ulicach i się włóczą, śmiejąc się z byle czego- dla mnie to była strata czasu. A dzisiaj..dzisiaj lubie poznawać ludzi, których sama sobie upatrzę i jeśli ktoś odwzajemni ta znajomość to świetnie, jeżeli nie- to nie. Na wakacje wybieram spokojne miejsca, nie lubię hałasu. Największy problem mam z krzykiem i przekrzykiwaniem- wtedy dostaję prawdziwego szału, prosze kilka razy kogoś żeby nie krzyczał, a on dalej - czy naprawdę Ci ludzie myślą, że jestem głucha? Chociaż jak tak dalej pójdzie to ogłuchnę przez nich :D

Kiedyś miałam czas na samotne spacery po parku, potrafiłam tam siedzieć nawet z 3 godziny i słuchać nastrojowej muzyki w słuchawkach..a dziś tak trudno znaleźć na to czas i czasem się zastanawiam kim tak na prawdę już jestem..

To chyba tak w skrócie o mnie, ciesze się, że znalazłam ten portal i gdyby ktoś chciał być szczery - uwielbiam szczerość a nienawidzę słodzenia i hipokryzji ( choć sądzę jak wszyscy na tym portalu )- to może mi na dzień dobry wkleić, że jestem zwyczajnie złośliwa a nie, że mam naturę introwertyka :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
RainyDay
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2017, 21:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Witam!

Post autor: RainyDay »

No to ja też się przywitam. Dzień dobry! :)
Naprawdę nie wiem co jeszcze ciekawego mogłabym dodać. Pustka w głowie. A fakty są takie, że nawet wymyślenie i napisanie tego posta zajęło mi jakieś 15 minut. Zgaduję też, że nie będę się tutaj za dużo udzielać. Ale zawsze można do mnie napisać, jeśli ktoś miałby ochotę. Prywatnie jestem trochę bardziej rozmowna. :wink:
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witam nowe użytkowniczki ;)
idun
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2017, 18:16
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: idun »

Jakiś miły człowiek zaakceptował moją rejestrację, więc mogę się nareszcie przywitać ;) Minęło sporo czasu odkąd miałam do czynienia z forumową społecznością i mam nadzieję, że wybrałam dobre miejsce na swój mały comeback ;)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witamy i przepraszamy za utrudnienia, armia botów za rogiem :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

idun pisze: 11 cze 2017, 19:31 Jakiś miły człowiek zaakceptował moją rejestrację, więc mogę się nareszcie przywitać ;) Minęło sporo czasu odkąd miałam do czynienia z forumową społecznością i mam nadzieję, że wybrałam dobre miejsce na swój mały comeback ;)
Cześć, na pewno nie jesteś botem? Nigdy nic nie wiadomo...
idun
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2017, 18:16
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: idun »

Coldman pisze: 11 cze 2017, 20:26 Witamy i przepraszamy za utrudnienia, armia botów za rogiem :D
Wybaczam ;)
highwind pisze: 11 cze 2017, 20:42 Cześć, na pewno nie jesteś botem? Nigdy nic nie wiadomo...
Nawet bym sie cieszyła gdybym była, miałabym dzień wolny jutro.
Odyn
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2017, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Witam!

Post autor: Odyn »

Cześć. Witam wszystkich Jestem tu nowy, przypadkiem od nie dawna dowiedziałem się że istnieje takie określenie introwertyk, a tu jeszcze taka niespodzianka że istnieje portal introwertyków :)

Może trochę się przedstawię. Jaki jestem hmm.. jak to introwertyk lubię przebywać sam ze sobą, nie lubie dużych skupisk ludzi i potrzebuję trochę czasu żeby się przed kimś otworzyć i swobodnie bez stresu rozmawiać. Ale bez przesady czasem mam ochotę wyjść do ludzi :). Według testu osobowości wyszło że jestem INTJ. Po za tym lubię być aktywny sportowo, bez sportu chyba bym nie wytrzymał. Od kilku lat trenuje na siłowni a wcześniej często grałem w piłkę nożną. , moje zainteresowania, hobby : Rajdy samochodowe, piłka nożna, Boks, systemy walki , produkcja muzyki ( fl.studio ) wędkarstwo , kulturystyka , inwestycje. I to by było na tyle na początek wystarczy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Difane »

Odyn pisze: 15 cze 2017, 14:02 produkcja muzyki ( fl.studio )
Cześć Odyn :) Jaką muzykę tworzysz?
Odyn
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2017, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Witam!

Post autor: Odyn »

Difane pisze: 16 cze 2017, 17:49
Odyn pisze: 15 cze 2017, 14:02 produkcja muzyki ( fl.studio )
Cześć Odyn :) Jaką muzykę tworzysz?
A różne gatunki trochę trance, elektro house, techno, takie zmieszane, można by powiedzieć że własny styl :) Na razie u mnie kuleje obsługa programu fl.studio, z tym jest trochę problem ale pomału do przodu to jest do opanowania, ważne że mam pomysł, wenę na muzykę. A ty Difane co tam też coś tworzysz ?
KniRid
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 13:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP-T

Re: Witam!

Post autor: KniRid »

A więc to tutaj się witamy...
Pierwszy raz tu jestem, jak tu by się przywitać. To, że jestem introwertykiem wiem od dawna a na forum natchnąłem się przypadkowo. Nie czuję się dobrze w dużej grupie, mam kilku znajomych, z którymi wcale często się nie spotykam. Pasuje mi to jak najbardziej. Jestem typem domatora, średnio lubię wychodzić. Uwielbiam przebywać w swoim pokoju. Jeśli już wychodzę to uwielbiam sam spacerować. Potrafię przechodzić czasem kilka kilometrów, kręcąc się po mieście. Lubię grać w gry (głównie symulacyjne, żadne tam ce esy), troszkę interesuję się latami 80 (głównie filmy/seriale oraz muzyka), robię czasem słabą muzykę gdy mi się nudzi. Czasem żałuję, że nie urodziłem się w latach 80 :D Moje zainteresowania są strasznie niestabilne. Raz lubię robić to, raz tamto. Fajnie, że jest takie forum gdzie można spotkać ludzi podobnych do siebie. Jeszcze raz witam się :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witamy na forum :D
Tomek0
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Witam!

Post autor: Tomek0 »

Witam również i ja.
Nazywam się Tomek ( chyba nie trudno zgadnąć po nicki ;) ). Nie jestem pewny czy jestem introwertykiem, ale czytając charakterystykę osób intro widzę opis siebie...
Jakoś nigdy nie pasowałem do tego świata. Albo inaczej - świat bardzo mi sie podoba i pasuje, ale nie pasuję do ludzi którzy na nim mieszkają. Może urodziłem się w złej epoce, może mój czas był dawno temu, albo dopiero nadejdzie - niemniej nie pasuję do większości ludzi ich, ich zachować i poglądów na życie. Zawsze byłem typem samotnika, uwielbiam samotność, ale potrzebuję też ciągłego kontaktu z ludźmi - niewielkim gronem osób które akceptują mnie, a ja ich. Nie trzeba mi do szczęścia tłum ludzi - wystarczy rower i duuuużo wolnej przestrzeni. Mam nadzieję, że poprzez to forum uda mi się poznać ludzi podobnych do mnie. Moi "prawdziwi" znajomi akceptują mnie takim jakim jestem, ale czuję mimo to pewną pustkę - chyba przez brak osób podobnych do mnie.
Parę słów o mnie: Mieszkam w małej miejscowości otoczonej górami i lasami - to tam czuję się jak w domu. Uwielbiam jazdę na rowerze ( raczej samotną ), słuchać muzyki, spacerować po lesie i ćwiczyć na drążku ( daje mi to ogromną satysfakcję i doskonali organizm ;) ).
ODPOWIEDZ