Alkohol, wybawiciel czy zmora introwertyka?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Kaw
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49
Płeć: nieokreślona

Re: Alkohol, wybawiciel czy zmora introwertyka?

Post autor: Kaw »

Mam tak samo, lubię sobie czasami wypić zimne piwo do dobrego jedzenia, ale tak żebym miał się upić dla przyjemności to nie. Wódka tylko mnie muli, przez co najlepiej bym się położył i latał helikopterem.
Awatar użytkownika
Adis
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2017, 11:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ-A
Lokalizacja: WLKP

Re: Alcohol

Post autor: Adis »

Ja przestałem pić jakikolwiek alkohol od 1,5 roku. Raz się zdarzyło przez ten czas na weselu wypiłem 1 lampkę szampana. Alkohol nigdy mi nie podchodził, kilka razy przesadziłem. Nie lubię tego stanu po alkoholu i rano kiedy jest źle. O mojej całkowitej abstynencji wie tylko rodzina. Innym nie mowie bo i po co. Nie spożywam alkoholu i jest mi z tym dobrze :)
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Alcohol

Post autor: jubei »

Ja ostatnio zmieniłem opcję na whisky, ale rozcieńczone z wodą bo kostek lodu nie mam skąd wziąźć :) Nic innego nie dodaję.
"Life is so unnecessary"
Wolfgang
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTP-T
Lokalizacja: Katowice

Re: Alcohol

Post autor: Wolfgang »

Ja czekam na swoja pierwszą libacje :D
Ostatnio zmieniony 07 lip 2017, 19:26 przez Wolfgang, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Alcohol

Post autor: highwind »

No weź się napij, wyjdź do ludzi. Nie bądź taki, zobaczysz, że po %% życie jest lepsze.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Alcohol

Post autor: jubei »

Ertix, no jednego małego.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Alcohol

Post autor: ewka »

Ertix pisze: 07 lip 2017, 18:47 Nie piję i nie palę. Nie chcę, nie lubię, niech mnie nikt nie namawia.
Pije ( lubie piwo, choc winem tez nie pogardze ), nie pale. Chce, lubie i tez mnie w zasadzie nikt nie musi namawiac.
Awatar użytkownika
Haille
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:11
Płeć: kobieta
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Alcohol

Post autor: Haille »

Jak często to mało, jak rzadko to sporo :D
Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go.
Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2017, 21:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Re: Alcohol

Post autor: Ayan0 »

Raz na jakiś dłuższy czas i w bardzo małych ilościach; im więcej wypije tym bardziej śpiąca i przymulona się staję, więc nie przepadam za alkoholem x.x
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Alcohol

Post autor: czarnadziurawelbie »

Alkohol? Jestem za, o ile nie jest to wóda. I nie codziennie, i w małych ilościach.
Awatar użytkownika
avatariks
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2017, 7:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Danzig

Re: Alcohol

Post autor: avatariks »

próbowałem pić ale alkohol śmierdzi i nieważne w jakiej jest w formie nie jestem w stanie przełknąć więcej niż kilka łyków :/
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Alkohol, wybawiciel czy zmora introwertyka?

Post autor: Biała_Dama »

Ja nie lubię się upijać przy znajomych, bo zawsze palnę coś głupiego i na drugi dzień strasznie to przeżywam, pomimo że tamte osoby nawet by tego nie pamiętały. Dziwnie się czuję, kiedy nagle zaczynam tyle gadać, podczas kiedy na trzeźwo odzywam się tylko wtedy, gdy rzeczywiście mam coś do powiedzenia. No i nie lubię tego uczucia na drugi dzień, czyli kaca. Kilka godzin, rzekomo, mile spędzonego czasu przy alkoholu tylko po to, aby cały następny dzień poświęcić na umieranie? Ja już podziękowałam.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Alcohol

Post autor: Biała_Dama »

Lubię się napić od czasu do czasu, czy to w małych, czy w dużych ilościach, ale preferuję raczej te mniejsze ilości. Jakieś wino, drineczki, "napoje piwne o smaku..." czy klasyczne piwo. Wódka rzadkoo bardzo, nie wiem czy kiedykolwiek wódkę piłam z własnej woli.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Alkohol, wybawiciel czy zmora introwertyka?

Post autor: Pomidor »

alkohol fajna sprawa
Awatar użytkownika
Kiriot_Onky
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2016, 22:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gliwice

Re: Alcohol

Post autor: Kiriot_Onky »

Zdecydowanie nie, to twardy i wyniszczający narkotyk zarówno alkohol jak i tytoń. Preferuje raczej psychodeliki, LSD, psylocybina, rzadko mj.
Póki co wychodzi mi to na +
"Każdy człowiek żyje wierząc w to co wie oraz to czego doznaje, sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata."
ODPOWIEDZ