Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
TheRiddler

Re: Gry komputerowe

Post autor: TheRiddler »

Hearts of Iron IV fajna gra strategiczna polecam, można zmienić bieg historii podczas trwającej tam II wojny światowej. Ostatnio Szwajcarią przejąłem cały świat xD.
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry komputerowe

Post autor: Kuqi »

Counter Strike: Global Offensive (DMG), Heroes of the Storm (gold), Starcraft II(platyna), czasami Overwatch, Playerunknown's Battlegrounds, Gothic (I i II z dodatkiem), Rust, The Settlers III z dodatkiem, Diablo III RoS.
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: tomektomek »

Kto chętny pobiegać w diablo??
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry komputerowe

Post autor: Kuqi »

D3 z dodatkiem? Zawsze można pobiegać. :)
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Gry komputerowe

Post autor: Dracuch »

TheRiddler pisze: 24 paź 2017, 23:56 Hearts of Iron IV fajna gra strategiczna polecam, można zmienić bieg historii podczas trwającej tam II wojny światowej. Ostatnio Szwajcarią przejąłem cały świat xD.
Z gier Paradoxu uwielbiam całą serię Europa Universalis (do czwórki dokupiłem nawet jak głupi wszystkie DLC - oczywiście te podstawowe, czyli bez tych z muzyką i jednostkami), oraz ostatnio zagrywam się w Stellaris. Akurat HoI jakoś mi nigdy nie podeszło, w sumie tylko do dwójki przysiadłem na trochę dłużej.
Generalnie uwielbiam gry strategiczne. Pierwsze gra komputerowe w jakie kiedykolwiek zagrałem to Settlers 2, Diuna 2000, Heroes 3 i Arsenal (mało znany w Polsce RTS studia Tactical Soft). Dopiero następna gra to był bodajże Diablo 2.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Czy ja dobrze zrozumiałem posta powyżej, że był DLC z dodatkową muzyką do gry? Do czego to już doszło...
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Gry komputerowe

Post autor: Dracuch »

A no jest i to nietani. W tej chwili "Ultimate Music Pack" do Europy Universalis 4 na steamie po 35,99 zł. I to przy obniżce -50% :D
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Paczki z modelami i muzyką są raczej z gatunku "wspieram Paradox". Bo modeli tam i tak raczej nie ogląda się. Choć muzyka jest ciekawa. Ja się ostatnio zorientowałem że mam praktycznie wszystko, włącznie z muzyką i modelami, jak znalazłem "Collection Pack" z eu4 ma steamie i mi zamiast 1000zł chciało 25zł. No cóż, warto było.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Szukam gier do popykania. Jestem zapracowanym człowiekiem, mam coraz mniej czasu na obszerniejsze produkcje i moja uwaga ostatnio koncentruje się na tych mniejszych. Czego szukam? Pixel-art, system progresu, elementy logiczne/zręcznościowe/strategiczne/zarządzania. W co się ostatnio zagrywałem:
http://store.steampowered.com/app/29089 ... ld_A_Boat/
http://store.steampowered.com/app/49630 ... New_Lands/ <3
http://store.steampowered.com/app/41315 ... ew_Valley/ <333
http://store.steampowered.com/app/394310/Punch_Club/
http://store.steampowered.com/app/505630/Let_Them_Come/
http://store.steampowered.com/app/461950/Beat_Cop/

Próbowałem grać w (ale mi nie podeszło):
http://store.steampowered.com/app/705120/Death_Coming/

Jeśli grał ktoś w coś, co mu się kojarzy z czymkolwiek wymienionym powyżej, proszę o podrzucenie namiarów na grę. Będę zobowiązany :P
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: Pomidor »

Ta gra musi spełniać wszystkie wymogi, czy wystarczy, że załapie się na parę punktów? Gdyby nie ten pixelart to bym coś fajnego polecił.
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Luke »

Z pixelartów polecam Terrarię, The Binding of Isaac: Rebirth, FEZ i Minecraft.
Bez pixelartów This War of Mine (świetna gra), Stronghold, seria Trine, Cities: Skylines oraz XCOM: Enemy Unknown
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Luke pisze: 27 gru 2017, 17:15 Z pixelartów polecam Terrarię, The Binding of Isaac: Rebirth, FEZ i Minecraft.
Bez pixelartów This War of Mine (świetna gra), Stronghold, seria Trine, Cities: Skylines oraz XCOM: Enemy Unknown
Miały być mniejsze, a nie pożeracze czasu na 100h+. Poza tym jestem graczem, wszystko co wymieniłeś powyżej znam, za kogo mnie masz :P Szukam czegoś mniej oczywistego.
Pomidor pisze:Ta gra musi spełniać wszystkie wymogi, czy wystarczy, że załapie się na parę punktów? Gdyby nie ten pixelart to bym coś fajnego polecił.
Nie musi być pixelowato, ale zauważyłem, że jeśli ma ten typ grafiki, to większe szanse na przykucie mojej uwagi. Na taki Kingdom: New Lands po prostu dobrze mi się patrzy.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Może ci gierki Zachtronica podpasują. Logiczne/puzzle głównie, z nutką zarządzania (by to optymalnie rozwiązać). Bardzo przystępne zresztą, podzielone na serie krótkich leveli więc możesz na 10-15 minut przysiąść. Ostatnio "Opus Magnum" wypuścili, zagadki alchemiczne. Wciągające bardzo, budujesz takie proste maszyny który mają z podstawowych elementów zbudować coś innego. Udane rozwiązanie oceniane jest pod względem kosztu/czasu trwania/wymaganej powierzchni. Masz też histogramy określające jak twoje rozwiązanie wypada na tle innych, co trochę motywuje do poprawiania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: Pomidor »

Wszystkie gry są pożeraczami czasu, ale w przypadku singla to można pogrywać pół godzinki dziennie i robić save. Progress, system rozwoju i strategiczne myślenie, to się nasuwają na myśl gry z gatunku cRPG. Niestety to często jest 100h+
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Jak ktoś chce się przyłączyć do gierek niech wpadnie na naszego nowego discorda
Link nad czatem
ODPOWIEDZ