Introwybory prezydenckie

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020?

Andrzej Duda
8
38%
Rafał Trzaskowski
13
62%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Luke »

Koniec ciszy wyborczej, ciekawe kiedy wyniki.

Ostatnio zmieniony 28 cze 2020, 21:43 przez Luke, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Coldman »

Wstawiam starą i robię nową Obrazek
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Introman24 »

No cóż, spodziewałem się mniej więcej takiej kolejności w I turze aczkolwiek póki co to tylko sondaże i tutaj może się coś jeszcze zmienić, aczkolwiek nie znacząco. Spodziewałem się takiej kolejności ale myślałem, że jednak Duda i Trzaskowski będą mieć mniejsze wyniki - nie sądziłem, że Duda przekroczy 40% a Trzaskowski osiągnie 30%. Liczyłem, że Bosak mimo wszystko dobije do 10%. Co do Hołowni to spodziewałem się podobnego poparcia co w sondażu. Taki wynik przy dużej frekwencji to sukces jak na politycznego nowicjusza. Zaskoczeniem jest dla mnie małe poparcie dla Kosiniaka - myślałem, że osiągnie minimum 5% i zdobędzie więcej głosów niż Biedroń. No ale to akurat się jeszcze może zmienić. W zasadzie to Kosiniak i Biedroń to najwięksi przegrani tych wyborów, przynajmniej na ten moment.
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Luke »

Obrazek
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Agon »

Jak wygra Duda, to w kolejnych wyborach już nie będzie mógł brać udziału, a Trzaskowski gdy przegra, to już nie będzie zagrożeniem w następnych wyborach dla Bosaka.

Jak wygra Trzaskowski, to w kolejnych wyborach znów go wystawią, a PIS wystawi Dudę, więc Bosak może nie dać z nimi rady.

Czyli wychodzi na to, że jak chciałbym Bosaka w kolejnych wyborach, to teraz lepiej by wygrał Duda bo skończy mu się kadencja.

No i jeszcze pozostaje problem z Szymonem Hołownią, pewnie w następnych wyborach znowu wystartuje.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: jubei »

Dziwię że Hołownia dostał tyle głosów ale był pokazywany. Bosak najwięcej z kandydatów alternatywnych - brawo. Największy przegrany to Kosiniak, ale on był taki plastuś. Biedroń wiedziałem że będzie miał mało, bo ludzie nie głosuja na prezydenta żeby im promował homo przecież. Duży sukces Trzaskowskiego - gdyby nie on to możliwe że Hołownia by wygrał z Sofią Loren.

Dudzio chyba przegra w drugiej turze.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Agon »

Wolałbym by dominacja PIS/PO się skończyła, a w przypadku PIS i PO jedno nie może żyć bez drugiego jak jin i jang. Dlatego szkoda że PO znowu się odbudowuje. Jak padłoby PO to potem PIS też by upadł. Jak wygra Trzaskowski to się znowu obudzą wyborcy PO bo poczują siłę i wtedy zareagują wyborcy PISu i tak bez końca. Myślałem że PO się wywróci po wynikach Kidawy i w miejsce tej pustki wejdzie coś innego np. Konfederacja, która by potem pochłonęła PIS.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Drim »

Liczyłem na co najmniej 10% kosztem Andrzeja Dudy. 7.4% to nie jest zły wynik, to w okolicach półtora miliona oddanych głosów, to sporo.

W drugiej turze taktycznie oddam głos na Trzaskowskiego. PO chyba serio rozważa wysunięcie Kidawy na kandydatkę do ratusza co otwiera szereg możliwości również dla Konfederacji (pod warunkiem, tak jak napisałem wcześniej, że nie wystawią Korwina herbu Pod Progiem). Samorząd > administracja państwowa. Proste.

Kandydaci według sondażu dla TVN poparcie mają w miarę równie, pewnie Duda będzie puszczał oko do Bosaka, Trzaskowski do Hołowni, Biedronia, Kosiniaka. Co z tego wyjdzie? Pewnie jeden wielki remis i o zwycięstwie zdecydują pojedyncze głosy.

Grana będzie karta LGBT, co napełnia mnie pewnym współczuciem dla tego środowiska, bo prezydent nie ma w temacie żadnych kompetencji a w Sejmie zarówno PO jak i PiS są pełne konserwatystów. W temacie mam poglądy nawet bardziej prawicowe (pro-wolnościowe) niż na ogół spraw, mianowicie państwo w ogóle nie powinno się wtrącać kto z kim i jak żyje, co jest trudne w sytuacji gdy administracja państwowa aspiruje do totalitaryzmu i wglądu w każdy aspekt życia obywatela. Trzeba by zrezygnować z podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku od spadków i darowizn, monopolu na adopcje. Prawicowe herezje! Tam po lewej kochają redystrybucję dóbr, redystrybucja dóbr to jest cool!

A Giertycha (były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, działacz LGBT, adwokat VIPów) w sztabie Hołowni to się nie spodziewałem...
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Fyapowah »

Nie zagłosuję w drugiej turze. Wybory to teatr dla gojów.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: jubei »

Przeglądam sobie wyniki https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/pl

Polecam klikać na okręgi, można sobie zobaczyć jak ludzie w miastach i gminach głosowali.
"Life is so unnecessary"
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Introman24 »

Agon pisze: 28 cze 2020, 23:15 Jak wygra Trzaskowski, to w kolejnych wyborach znów go wystawią, a PIS wystawi Dudę, więc Bosak może nie dać z nimi rady.

Czyli wychodzi na to, że jak chciałbym Bosaka w kolejnych wyborach, to teraz lepiej by wygrał Duda bo skończy mu się kadencja.
Ale następne wybory to za 5 lat i nie jest powiedziane, że Bosak będzie w ogóle w nich startował, a jeśli Duda przegra to raczej nie zostanie ponownie wystawiony, prezes wystawi raczej kogoś nowego i trudno przewidzieć kogo, Duda nie był szczególnie znanym posłem zanim prezes namaścił go na kandydata więc jeśli PiS będzie istniał za kilka lat to niezależnie od wyniku wyborów prawdopodobnie ich kandydatem będzie ktoś dzisiaj mało znany.
No i jeszcze pozostaje problem z Szymonem Hołownią, pewnie w następnych wyborach znowu wystartuje.
Nie wiadomo, przez te pięć lat wiele się może wydarzyć, Kukiz też wydawał się tym, co zmieni polską politykę, będzie nową siłą która zmieni układ a teraz wylądował na obrzeżach i to tylko dzięki łasce PSL bo gdyby dalej działał samodzielnie to już by go w niej nie było. Pytanie czy Hołownia zdoła utworzyć partię a następnie podtrzymać entuzjazm do niej przez najbliższe lata do wyborów - to karkołomne zadanie mało realne do wykonania ale też mimo wszystko mające jakieś tam szanse. 13% to bardzo dobry wynik, aczkolwiek nie byłoby go gdyby nie to, że był obecny w mediach w odróżnieniu od Bosaka którego dwie główne stacje ignorowały.

W zasadzie to Bosak i tak zrobił dobry wynik jak na kandydata ignorowanego przez TVPiS i TVN ale sądziłem, że mimo wszystko osiągnie lepszy wynik. Jednak internet wciąż nie wygrywa wyborów.

Zaskoczyło mnie poparcie dla Dudy - niby on i PiS wyśmiani kompletnie w internecie a jednak zrobił wynik wyższy niż się spodziewałem, nie sądziłem, że przebije 40% a jednak wyborcy Dudy mimo że milczą to wciąż są bardzo liczną grupą i jak niektórzy szykują się na wyPAD to mogą się mocno rozczarować.
Biedroń wiedziałem że będzie miał mało, bo ludzie nie głosuja na prezydenta żeby im promował homo przecież.
Czyli wychodzi na to, że wyborcy lewicy to homofoby.
Dudzio chyba przegra w drugiej turze.
Ciężko powiedzieć. Z jednej strony wydaje się, że dobił do maksymalnego poparcia jakie mógł osiągnąć i zmobilizował zwolenników na tyle na ile mógł aczkolwiek jakaś część mogła nie iść na tą turę uznając że i tak Duda wejdzie do II i tam to się rozstrzygnie ale też nie sądzę, żeby tych ludzi było aż tak dużo. Jednak Duda nie potrzebuje też aż tak dużo głosów. Większym problemem jest to, że nie ma ich za bardzo gdzie zdobyć.

Bo nawet wśród wyborców Konfederacji teoretycznie światopoglądowo najbliższej jest sporo osób co będzie głosować w drugiej turze na Trzaskowskiego. Duda zgarnie część wyborców Bosaka ale nie tylu co by liczył. Pewnie przekona też do siebie część wyborców Kosiniaka aczkolwiek myślę, że wśród nich są praktycznie sami członkowie PSL z rodzinami i część z nich poprze po starej znajomości Trzaskowskiego. Oczywiście Trzaskowski przejmie pewnie większość wyborców Hołowni ale też nie wszystkich bo jednak głos na Hołownię to także po części głos przeciw PO.

Wydaje mi się, że zdecyduje to ile osób spośród elektoratu Hołowni i Bosaka uda się przekonać do zostania w domach bo im niższa frekwencja tym większa szansa dla Dudy.

Ja jednak pójdę na tą II turę ale jeszcze nie podjąłem decyzji, na którego kandydata oddam głos bo którykolwiek z nich wygra to nie będzie to korzystne dla Polski a na pierwszy rzut oka mniejsze zło ciężko wskazać.
Awatar użytkownika
petros
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2018, 0:31
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: petros »

Patrząc na wyniki, jakbym miał postawić pieniądze, to w drugiej turze stawiałbym na Dudę:/
Awatar użytkownika
Percy
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Percy »

A ja się zastanawiam, czemu mój faworyt, pan Żółtek, zdobył mniej głosów niż zebrał podpisów.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Drim »

Niestety internet nie wybiera prezydenta, wówczas byłby już chaos totalny. Wystarczy poczytać przez pół roku wykop.ru tam po kolei jak morskie fale wpierw #wiosna, potem #bosak, #hołownia, #trzaskowski, a i #żółtek ostatnio. Poparcie internetowego ludu zmienia się w mgnieniu oka i właściwie co tydzień ktoś inny jest zbawcą świata polityki. Kosiniak pewnie też miał swoje 5 minut.

Twitter to samo.

Ostatnio nawet wpadł mi w oko jakiś raport sugerujący, że za większością retwittów tych rasistowskich haseł BLM stoją konta pozakładane w Chinach i Rosji. Na naszym forum sprawa jest ułatwiona, wszak mam logo sponsora w awatarze (wszystko dla stewek :serce: ).

Myślę, że klęska Biedronia jest spowodowana nie homofobia a jednym konkretnym ruchem na który nie umiał odpowiedzieć tylko się obraził, no i wyborcy wyczuli jego słabość. Mam tutaj na myśli tą aferę z TVN "LGBT to nie ludzie, to ideologia". TVN grzał sprawę cały następny dzień a Biedroń jedyne co potrafił zrobić to "nie będę rozmawiał z panem prezydentem, pan prezydent jest niegrzeczny" zamiast odpysknąć albo coś. No i całe poparcie środowisk nazwijmy to równościowych przeszło na Trzaskowskiego.

A to w końcu świat polityki, tutaj trzeba być trochę bad boyem: tego zdominować, tamtego obrazić, tutaj wskazać wizję ludowi ciemnemu (smutne to choć prawdziwe).

Trzaskowski będzie miał teraz ciężki orzech do zgryzienia bo musi w jakiś sposób zdobyć te dwa - trzy miliony głosów. To w gruncie rzeczy starcie skutecznego lokalnego mówcy z wielkomiejskim pyszałkiem, wydaje się że karty zostały już rozdane.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: jubei »

Ja juz nie jestem pewny czy Duda przegra. Każdy inny kandydat zatrzymuje głosy i nie chce wskazywac na Trzaskowskiego. Podejrzewam że robią sobie grunt pod przyszłe jeszcze dwuletnie współistnienie z PIS. W takim przypadku to tak naprawde wynik Trzaskowskiego to wróżenie z fusów, bo elektorat od Dudy nie odejdzie co najwyżej nie będzie chciało im sie pójść na wybory.
"Life is so unnecessary"
ODPOWIEDZ