Enneagram;)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: es_pada »

Jestem jak zwykle 4w5. :)
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: Piotrek K. »

Wchodzę tu tak rzadko, że nie zaszkodzi się powtórzyć.
5w4 - tzw. "chory debil" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enneagram;)

Post autor: Inno »

Piotrek K. pisze:5w4 - tzw. "chory debil" :mrgreen:
Ej, a czemu tak? :o :lol:
Obrazek
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: Piotrek K. »

Bo 5w4 to taki freak, ze skłonnościami do neurotyzmu i ironii. - Nie wiem czy to oddaje bogactwo znaczeniowe "chorego debila", którego to wymyślił prezydent Wałęsa, ale mniej więcej o coś takiego chodziło. :D
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enneagram;)

Post autor: Inno »

Piotrek K. pisze:Bo 5w4 to taki freak, ze skłonnościami do neurotyzmu i ironii. - Nie wiem czy to oddaje bogactwo znaczeniowe "chorego debila", którego to wymyślił prezydent Wałęsa, ale mniej więcej o coś takiego chodziło. :D
Skłonność do neurotyzmu i ironii pasuje, ale określenie "chory debil" mierzi moje piątkowe ego. :P 8)
Obrazek
lith

Re: Enneagram;)

Post autor: lith »

Niezmiennie od kilku dobrych lat: 5w4 :D
kekuskowa

Re: Enneagram;)

Post autor: kekuskowa »

i ja jestem 5w4.
a tak apropos 4w5 (swoją drogą, ponoć najpopularniejszy typ wśród Polaków), zaciekawił mnie taki fragment z książki Helen Parmer: "Związek typu „gumka recepturka" naraża Romantyka na ciągłe zerwania, ale pozwala to kontrolować. Jeżeli przeraża go zbytnia bliskość, partner zaczyna wyglądać mniej doskonale, co uzasadnia kłótnie i wycofanie się na dobrze znane pozycje. Z pewnej odległości widoczne znów się stają zalety partnera, więc Czwórka ma ochotę na odnowienie kontaktu. Perspektywa bycia kochanym jest tak silnie sprzężona z możliwością bycia porzuconym, że bezpieczniej jest samemu odrzucać niż narażać się na przeżywanie kolejnej straty." jak to widzicie ze swojej perspektywy?
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram;)

Post autor: underdog »

Mam nadzieję, że nie dotyczy to wszystkich 4w5, ponieważ takie zachowania - powtarzalne i w tych rozmiarach - są objawami niedojrzałości i problemów emocjonalnych. W jednej mądrej książce podają na to określenie neurotyczna potrzeba miłości - czyli zarazem potrzeba uczucia i niezdolność do przyjęcia go.

W każdym razie w moim przypadku (4w5, owszem) jest inaczej, bliskość mnie nie przeraża :wink: (a w każdym razie poziom przerażenia utrzymuje się w granicach normy – ze świecą szukać kogoś, kto zupełnie bez obaw zwiąże się na stałe).
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enneagram;)

Post autor: Inno »

kekuskowa pisze: "Związek typu „gumka recepturka" naraża Romantyka na ciągłe zerwania, ale pozwala to kontrolować. Jeżeli przeraża go zbytnia bliskość, partner zaczyna wyglądać mniej doskonale, co uzasadnia kłótnie i wycofanie się na dobrze znane pozycje. Z pewnej odległości widoczne znów się stają zalety partnera, więc Czwórka ma ochotę na odnowienie kontaktu. Perspektywa bycia kochanym jest tak silnie sprzężona z możliwością bycia porzuconym, że bezpieczniej jest samemu odrzucać niż narażać się na przeżywanie kolejnej straty." jak to widzicie ze swojej perspektywy?
Ja widzę to tak, że nie chcę 4w5 do związku. :P Takie zachowanie to jak borderline w wersji soft. :evil: Nie mogę być z kimś, kto się miota emocjonalnie, potrzebuję emocjonalnej stabilności i miedzy innymi dlatego jestem z 9w1.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Enneagram;)

Post autor: Piorun23 »

5w4 obrazoburca, ekscentryk, idiosynkratyk, rozbijacz symboli :mrgreen:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enneagram;)

Post autor: Inno »

kekuskowa pisze:a tak apropos 4w5 (swoją drogą, ponoć najpopularniejszy typ wśród Polaków)
Skąd to info? Bym raczej na 6 stawiała. :P
Obrazek
kekuskowa

Re: Enneagram;)

Post autor: kekuskowa »

Inno pisze:
kekuskowa pisze:a tak apropos 4w5 (swoją drogą, ponoć najpopularniejszy typ wśród Polaków)
Skąd to info? Bym raczej na 6 stawiała. :P
w kilku miejscach w necie zasłyszane.. niemniej, podejrzewam, że wynika z tego, iż to właśnie 4w5 najczęściej "bawią się" enneagramem, by sprawdzić co tam w ich mrocznych duszach gra ;)
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: iksigrekzet »

Pasuje, cała masa nadętych bubków z których każdy myśli, że jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju :)
Sułtan.
Ania
Introwertyk
Posty: 63
Rejestracja: 31 sty 2010, 17:55
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram

Post autor: Ania »

A mi 6w5-Obrońca,ale nie wszystko jest zgodne jak ktoś tu już wspomniał.
lajlen_
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 11 lip 2010, 20:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram;)

Post autor: lajlen_ »

mnie wyszło 4w5 i bardzo się z tego cieszę :mrgreen:
ODPOWIEDZ