Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Percy
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: Percy »

Drim pisze: 06 lut 2023, 17:36 Z optymistycznie patrzącego w przyszłość na powątpiewającego w istnienie ciekawych trzydziestolatków.
Skąd taka zmiana? Co było przyczyną?
Oj, coś musiałem się źle wyrazić. Ja wcale nie powątpiewam w istnienie ciekawych trzydziestolatków; wręcz przeciwnie. To, jak człowiek jest interesujący, jest - między innymi - funkcją zdobytych doświadczeń. Doświadczenie nie jest może związane z wiekiem relacją przyczynowo-skutkową, ale jest z nim silnie skorelowane.

Problem jest taki, że - ujmując zdeczka grafomańsko - z doświadczeniem łączy się pewien bagaż. I to na zasadzie kompatybilnego bagażu się 30+latki łączą ze sobą. Mój osobisty bagaż jest średnio kompatybilny z czymkolwiek, i nie bardzo mam też miejsce na kolejny. A z bagażem ponad wymiar, to latanie drogo wychodzi.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: intbrun »

trzeba sobie Golda w liniach lotniczych wyrobić, wtedy masz dwie torby gratis ;-))
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2141
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: Drim »

albo polecieć do Zanzibaru, tam w gratisie zgubią twoje bagaże
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 645
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: Rafael »

Percy pisze: 06 lut 2023, 19:29 I to na zasadzie kompatybilnego bagażu się 30+latki łączą ze sobą. Mój osobisty bagaż jest średnio kompatybilny z czymkolwiek,
A tam bardzo różnie z tym bywa.
Nie jesteś wcale na straconej pozycji z tego powodu. :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: Introja »

tonerek pisze: 06 lut 2023, 18:09
Introja pisze: 05 lut 2023, 21:11 Ten temat ma tyle uwagi, Boże Boże. Dopiero poznać, a sobie wyobraźcie co potem, wyzwania w związku, zazdrość, pierwsza kłótnia itp., o ile samo poznanie faktycznie do tego doprowadzi, wyzwanie z zamieszkaniem gdzieś razem, bo młodych razem to na co stać 😵‍💫 ale i inne wyzwania z życia z kimś, szykujcie się, poznanie to nic 😆
Przestańmy się certolić - najważniejsze to zbierać piniondze.
To prawda. Też zbiram piniondze
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: Introja »

@Rafael rozumiem, poznanie kogoś może być jak zdobycie góry, ale dalej tylko więcej gór, tymczasem wszyscy tylko o tej pierwszej mówią 😁

Z zamieszkaniem to ja czysto praktycznie, że pieniędzy młodym brak i odkładać niełatwo, by sobie wymarzone gniazdko uwić, no i bądź co bądź codzienność wtedy to również nowe doświadczenia, kolejna góra do zdobycia

No ja myślę, że związek gdzie ktoś nie czuje nigdy zazdrości to jest niemożliwy, jeśli jest taki faktycznie monogamiczny.

Oczywiście, ja nie mówię że kłótnie są czymś nienormalnym, właśnie mówię że bycie w związku z tym się również wiąże i szczególnie ta pierwsza kłótnia to często bywa takim szokiem, po prostu mówię że takie miedzy innymi bywają wyzwania w związkach 😌

Obojętność i znudzenie? Nie, daleko mi do tego. Myślę, że akurat u mnie jesteśmy takimi osobami, co zawsze czymś zaskakują siebie nawzajem
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: intbrun »

tonerek pisze: 06 lut 2023, 18:09
Introja pisze: 05 lut 2023, 21:11 Przestańmy się certolić - najważniejsze to zbierać piniondze.
To prawda. Też zbiram piniondze
Zaraz zaraz, to wy chcecie najpierw czekać do 30stki, potem kogoś poznawać, a dopiero na końcu razem piniondze zbierać?
Eeee, to ja myśłałem, że temat piniendzy to mamy już ogarnięty i teraz ma chodzić o uczucia.
W takim razie moje wcześniejsze uwagi można uznać za niebyłe ;-)
Albo - specjalnie drażniąc Drim'a nieznanymi mu prehistorycznymi klasykami kina polskiego: "wysoki sądzie, chciałem wycofać moje poprzednie zeznania" ;-)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2141
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: Drim »

@intbrun
Przecież oni mają poniżej 30 i zbierają pieniądze... panie "umiem w nikomu niepotrzebne odwołania do popkultury, a nic nie wiem o człowieku z którym rozmawiam hoho".
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 645
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: Rafael »

Introja pisze: 06 lut 2023, 22:59 Z zamieszkaniem to ja czysto praktycznie, że pieniędzy młodym brak i odkładać niełatwo, by sobie wymarzone gniazdko uwić, no i bądź co bądź codzienność wtedy to również nowe doświadczenia, kolejna góra do zdobycia
To też zależy, gdzie ucho przyłożyć. Wśród zasiedziałych w stolicy rodzin o takich problemach się nie słyszy. Mieszkanie już czeka na młodych po cioci, babci lub prababci. Czasem jakaś odzyskana po przodkach kamienica... Mało dzieci się rodzi. Więcej starszych umiera. Bilans lokali jest dodatni. :)

Ja od dziecka byłem samodzielny, bo rodzice mało mną się interesowali. I do tego mam takie wrodzone parcie na wolność. :ok:
I takie też miałem partnerki, zaradne. Dorosłe szybciej... z konieczności. Trochę inny świat od tego co opisujesz.
ta pierwsza kłótnia to często bywa takim szokiem
Skoro tak piszesz to na pewno tak jest, choć podejrzewam że niezbyt często. Może dla bardzo wrażliwych relacyjnie osób.
Ale jeśli chodzi o mnie to ja już zdążyłem się ze 100 razy pokłócić zanim się z kimś związałem na poważnie. Ale nikt nie brał tego serio. :hug:
A kłócić też się trzeba odpowiednio. Ja się nauczyłem od Włoszek, a szczególnie od takiej jednej z którą pracowałem. Wyjątkowej profesjonalistki w tym temacie. :pac:
No ja myślę, że związek gdzie ktoś nie czuje nigdy zazdrości to jest niemożliwy, jeśli jest taki faktycznie monogamiczny.
Ale jest też wiele poligamicznych.
Zresztą dla mnie zazdrość to ograniczenie wolności. Niemało mi się dostało od różnych zazdrośnic. :pac:

Ale miałem prawie roczną relację z taką panną, która podobnie jak i ja nie była ani trochę zazdrosna. Bardzo podobną do mnie też ENFP. Jak i ja wtedy. Prawie alter ego. Chyba w tym typie osobowości jest najwięcej tolerancji na te sprawy. :)

Obojętność i znudzenie? Nie, daleko mi do tego. Myślę, że akurat u mnie jesteśmy takimi osobami, co zawsze czymś zaskakują siebie nawzajem
To super. :ok:
U mnie to się rozpadało często z tego powodu. Gdy brak nowych możliwości z daną osobą. :(
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2141
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: Drim »

Rafael pisze: 07 lut 2023, 22:35 To też zależy, gdzie ucho przyłożyć. Wśród zasiedziałych w stolicy rodzin o takich problemach się nie słyszy. Mieszkanie już czeka na młodych po cioci, babci lub prababci. Czasem jakaś odzyskana po przodkach kamienica...
Moja kamienica taka piękna czeka na mnie...

intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Gdzie poznawać (wolne) kobiety po 30?

Post autor: intbrun »

Drim pisze: 07 lut 2023, 21:42 @intbrun
Przecież oni mają poniżej 30 i zbierają pieniądze... panie "umiem w nikomu niepotrzebne odwołania do popkultury, a nic nie wiem o człowieku z którym rozmawiam hoho".
Przecież to było uogólnienie, do całego wątku. Kto chciał to zrozumiał.
I nie, nie masz racji. Cos tam wiem. Ale to już kwestia pomiędzy mną a daną osobą.
A tym co szukają jak w temacie powodzenia. Ja już swoje w tym wątku powiedziałem.
W innych zresztą chyba już też
ODPOWIEDZ