Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
Asperger
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2023, 13:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Asperger »

Zrobiłem poradnik jak wykręcić się od studniówki. Lecz to nie zadziała, gdy chodzi o imprezę integracyjną w pracy. Pracodawcy opłaca się okazywać szacunek, bo on Ci płaci. Aklimatyzacja w nowym miejscu pracy trwa u mnie rok lub dłużej. Dawno zaakceptowali to, że nie jestem specjalnie towarzyski. Mimo to presja i szantaże emocjonalne na uczestnictwo w imprezie integracyjnej bywają. Dla aspergerowca rzucenie na głęboką wodę nie powoduje szybszej nauki pływania tylko szybsze utopienie.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Fyapowah »

Ja kiedy jeszcze pracowałem z Polakami w biurze to po prostu mówiłem (ale tylko jeśli ktoś pytał), że mnie na imprezie nie będzie. Jak pytali dlaczego, to mówiłem, że dlatego, że nie chcę. Nigdy nie miałem przez to problemów, chociaż byłem obgadywany za plecami.
Aktualnie pracuję zdalnie z domu w międzygalaktycznej korporacji i jestem jedynym Europejczykiem w zespole, więc imprezy integracyjne mi nie grożą.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: apohawk »

Inny sposób to pójść na tą imprezę, zjeść szybko co lepsze i wyjść po godzinie :D
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 646
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Rafael »

Asperger pisze: 22 paź 2023, 14:52 Zrobiłem poradnik jak wykręcić się od studniówki. Lecz to nie zadziała, gdy chodzi o imprezę integracyjną w pracy. Pracodawcy opłaca się okazywać szacunek, bo on Ci płaci. Aklimatyzacja w nowym miejscu pracy trwa u mnie rok lub dłużej. Dawno zaakceptowali to, że nie jestem specjalnie towarzyski. Mimo to presja i szantaże emocjonalne na uczestnictwo w imprezie integracyjnej bywają. Dla aspergerowca rzucenie na głęboką wodę nie powoduje szybszej nauki pływania tylko szybsze utopienie.
Witaj :)

A tak z ciekawości zapytam, czemu chcesz się wykręcić?
Powody bywają różne. ;)

Mnie by to nie pasowało, bo z zasady nie chodzę w miejsca, gdzie ludzie piją alkohol. :slabo:
Sam jestem abstynentem od 30 lat i od tego czasu nie zdarzyło mi się przebywać w takim towarzystwie.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Asperger
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2023, 13:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Asperger »

Rafael pisze: 22 paź 2023, 16:05
Asperger pisze: 22 paź 2023, 14:52 Zrobiłem poradnik jak wykręcić się od studniówki. Lecz to nie zadziała, gdy chodzi o imprezę integracyjną w pracy. Pracodawcy opłaca się okazywać szacunek, bo on Ci płaci. Aklimatyzacja w nowym miejscu pracy trwa u mnie rok lub dłużej. Dawno zaakceptowali to, że nie jestem specjalnie towarzyski. Mimo to presja i szantaże emocjonalne na uczestnictwo w imprezie integracyjnej bywają. Dla aspergerowca rzucenie na głęboką wodę nie powoduje szybszej nauki pływania tylko szybsze utopienie.
Witaj :)

A tak z ciekawości zapytam, czemu chcesz się wykręcić?
Powody bywają różne. ;)

Mnie by to nie pasowało, bo z zasady nie chodzę w miejsca, gdzie ludzie piją alkohol. :slabo:
Sam jestem abstynentem od 30 lat i od tego czasu nie zdarzyło mi się przebywać w takim towarzystwie.
Spotkałem się z takim określeniem: Nierandkowalni - ludzie, z którymi randka musi zakończyć się klęską. Ja jestem nieimprezowalny. Co chyba na portalu dla introwertyków nie powinno budzić zdziwienia.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 646
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Rafael »

Asperger pisze: 28 gru 2023, 23:02 Spotkałem się z takim określeniem: Nierandkowalni - ludzie, z którymi randka musi zakończyć się klęską.
A ja nigdy na żadnej randce nie byłem.
Nie potrzebowałem tego. Miałem dużo koleżanek i niektóre z nich po jakimś czasie same proponowały mi, by zmienić charakter relacji. I to mi wystarczało. :)

Ja jestem nieimprezowalny. Co chyba na portalu dla introwertyków nie powinno budzić zdziwienia.
Nie budzi. Jest tutaj więcej takich osób. :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Kermit »

Przekonująca choroba - idź dzień dwa wcześniej do pracy w takim stanie, żeby sami Cię wygonili na L4. U mnie w pracy często ludzie jak chcą się wymigać to przychodzą, a nagle okazuje się, że dziecko się rozchorowało i trzeba zawieźć do lekarza, albo żona chora, więc musi wrócić wcześnie, bo dzieci.
Pamiętaj, że korpy nie lubią osób które nie przychodzą na imprezy integracyjne.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 532
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: jubei »

Kermit pisze: 03 sty 2024, 20:33 Przekonująca choroba - idź dzień dwa wcześniej do pracy w takim stanie, żeby sami Cię wygonili na L4. U mnie w pracy często ludzie jak chcą się wymigać to przychodzą, a nagle okazuje się, że dziecko się rozchorowało i trzeba zawieźć do lekarza, albo żona chora, więc musi wrócić wcześnie, bo dzieci.
Pamiętaj, że korpy nie lubią osób które nie przychodzą na imprezy integracyjne.
No racja, coś o tym wiem, lepiej wyjechać na imprezie integracyjną i nic tam nie robić, niż nie pójść i potem zmieniać pracę ;)
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 646
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Rafael »

A tak z ciekawości zapytam obecnie jest na imprezach integracyjnych alkohol?
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Kermit »

Rafael pisze: 10 sty 2024, 17:08 A tak z ciekawości zapytam obecnie jest na imprezach integracyjnych alkohol?
Płatny, ale wszechobecny.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Miszka »

Ja zawsze pracowałem w firmach gdzie był darmowy i bez ograniczeń :)
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 646
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykręcić się od imprezy integracyjnej w pracy

Post autor: Rafael »

Kermit pisze: 02 lut 2024, 14:52 Płatny, ale wszechobecny.
Całkiem sprytnie.
W razie czego co złego to nie my. ;)
Sami sobie kupili.

Miszka pisze: 03 lut 2024, 15:09 Ja zawsze pracowałem w firmach gdzie był darmowy i bez ograniczeń :)
Czyli po staremu w tym przypadku. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
ODPOWIEDZ