Energia intro i ekstra

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: Agon »

No jest taki stereotyp, ale nie wiem skąd. Na jakiej podstawie stwierdzasz kto jest ekstra, a kto intro?
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: So-ze »

Jak ktoś ma mówiąc wulgarnie w pizdu znajomych, nie tylko na fejsie ale i dookoła siebie i wiecznie wśród nich przebywa to chyba jest ekstra. A miałem grupkę właśnie takich dziewczyn w klasie (tak z 8-10 ich było), tyle, że zobaczenie ich z jakąś książką (nie-szkolną) nie było specjalnie problemem, nie wiem czemu robicie z tego tak elitarne zajęcie.

Dwóch facetów-ekstra czytających książki też się znalazło, jeden to w ogóle mnie zaskoczył, bo jeździł dresowozem, często chlał i w ogóle w nocy bałbyś się na niego wpaść, ale o książkach zawsze chętnie gadał.
emfausto

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: emfausto »

So-ze pisze: A miałem grupkę właśnie takich dziewczyn w klasie (tak z 8-10 ich było), tyle, że zobaczenie ich z jakąś książką (nie-szkolną) nie było specjalnie problemem
Zmierzch i romansidła się nie liczą :P

trzeba czytać "naukowe"/"poważne"/"polityczne"
Ostatnio zmieniony 17 cze 2014, 20:49 przez emfausto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: Sorrow »

emfausto pisze:
So-ze pisze: A miałem grupkę właśnie takich dziewczyn w klasie (tak z 8-10 ich było), tyle, że zobaczenie ich z jakąś książką (nie-szkolną) nie było specjalnie problemem
Zmierzch i romansidła się nie liczą :P

trzeba czytać "naukowe"
Ale np. ENTP by nie czytał naukowych?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
emfausto

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: emfausto »

Sorrow pisze:
emfausto pisze:
So-ze pisze: A miałem grupkę właśnie takich dziewczyn w klasie (tak z 8-10 ich było), tyle, że zobaczenie ich z jakąś książką (nie-szkolną) nie było specjalnie problemem
Zmierzch i romansidła się nie liczą :P

trzeba czytać "naukowe"
Ale np. ENTP by nie czytał naukowych?
**** ***, se przeczyta co będzie chciał, ja nic nie powiedziałem co ma czytać.
entp jest NT więc ma predyspozycje do czytania naukowych
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: So-ze »

Jaki znawca ludzi. Ani Zmierzchu ani romansideł nie widziałem. Z takich najbardziej oklepanych widywałem Grę o Tron i książki Stephena Kinga. Że poważne i naukowe trzeba czytać to trochę gówno prawda.

Osobiście unikam książek historycznych, politycznych, wojennych i fantasy bo podświadomie wyobrażam sobie jakichś podstarzałych nerdów grających w RPGi i mi się odechciewa tego tykać. Tak sobie przeprogramowałem świadomość kilka lat temu. I raczej unikam ludzi, którzy jeżdżą na jakieś konwenty fantasy.

Czytam więc takie książki, do których mogę się swobodnie przyznawać wśród innych.

Jako najprawdopodobniej ENTP postaram się odpowiedzieć. Kiedyś musiałem do szkoły przeczytać książkę o Wojnie w Wietnamie i była to dla mnie udręka, czytałem przeskakując co kilka stron, jakieś nieduże fragmenty. Freud trochę kusił, ale po kilku stronach czytania o świadomości dałem sobie spokój. Nie chciało mi się.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2155
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: Drim »

Czytam więc takie książki, do których mogę się swobodnie przyznawać wśród innych.
Dziwni jesteście.

Ja regularnie połykam coś związanego z historią i moi znajomi dobrze wiedzą, że historia to jedno z moich zainteresowań.

Patrzą na mnie... normalnie.

Każdy ma jakąś pasje.

Ach, żeby nie było. "Dumę i uprzedzenie" nie pod przymusem a przez zew natury... przeczytałem.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: Agon »

Ej, a np. intro nie może się dobrze bawić na imprezie i tańczyć z innymi jeśli nie jest nieśmiały? Czy w ogóle te zainteresowania mają jakieś znaczenie przy określaniu kto jest intro, a kto ekstra?

Na chłopski rozum ktoś kto np. nie wychodzi z domu, gra w gry na kompie, ogląda TV całymi dniami, ale nie spotyka się z ludźmi (ewentualnie spełnia potrzebę towarzystwa czatując, bo jest częściowo anonimowy i nie musi używać typowo socjalnych zdolności jak tonacja głosu, mowa ciała itp.) może mieć jakąś depresję, socjofobię, nerwicę i insze problemy. A często spotykam się z takim opisem introwertyka.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: Sorrow »

So-ze pisze:Osobiście unikam książek historycznych, politycznych, wojennych i fantasy bo podświadomie wyobrażam sobie jakichś podstarzałych nerdów grających w RPGi i mi się odechciewa tego tykać. Tak sobie przeprogramowałem świadomość kilka lat temu. I raczej unikam ludzi, którzy jeżdżą na jakieś konwenty fantasy.

Czytam więc takie książki, do których mogę się swobodnie przyznawać wśród innych.
O_o
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: So-ze »

Sorrow pisze:
So-ze pisze:Osobiście unikam książek historycznych, politycznych, wojennych i fantasy bo podświadomie wyobrażam sobie jakichś podstarzałych nerdów grających w RPGi i mi się odechciewa tego tykać. Tak sobie przeprogramowałem świadomość kilka lat temu. I raczej unikam ludzi, którzy jeżdżą na jakieś konwenty fantasy.

Czytam więc takie książki, do których mogę się swobodnie przyznawać wśród innych.
O_o
Sorry :lol: taka prawda. A że dziwny jestem to nie zaprzeczę.
emfausto

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: emfausto »

emfausto pisze:entp jest NT więc ma predyspozycje do czytania naukowych
So-ze pisze:Jaki znawca ludzi...
So-ze pisze:Osobiście unikam książek historycznych, politycznych, wojennych i fantasy...
użytkowniku So-ze, widze że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, napisałem "predyspozycje",
ja sie wypowiedziałem o pewnym potencjale. Jeżeli nie umiesz ogarnąć takiego toku myślenia to wstrzymaj głos.
So-ze pisze:Czytam więc takie książki, do których mogę się swobodnie przyznawać wśród innych.
w innym temacie też udowodniłeś że robisz "pod publikę"
So-ze pisze:Kiedyś musiałem do szkoły przeczytać książkę o Wojnie w Wietnamie i była to dla mnie udręka
ja czytałem "Historie polityczną dalekiego wschodu od XVI w. do 1945" z otwartym obok atlasem na wschodniej
azji i była to dla mnie przyjemność
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: Faramuszka »

Też odniosłam wrażenie "pod publikę".
Apropos starych zgredowatych nerdów, łapaj zdjęcia z Pyrkonu 2014:
https://www.facebook.com/pages/Pyrkon-Z ... tos_stream
A jak nie masz fejsa, to to:
http://alternation.pl/pyrkon-2014,id,55 ... wenty.html

Pozdrawia 85-letni, stary zgred :P :lol:
P.S. Pozdro dla wszystkich co byli na konwencie, może się widzieliśmy :P
Ej, a np. intro nie może się dobrze bawić na imprezie i tańczyć z innymi jeśli nie jest nieśmiały?
Oczywiście, że może się dobrze bawić, jeśli to lubi. :P W moim przypadku zależy to przede wszystkim od ludzi. Co nie zmienia faktu, że przyrównując siebie do np. kumpeli ekstrawertyczki, to ona zwykle po takiej aktywności ma trybiki ustawione na "jeszcze jeszcze więcej zabawy", a ja powiedzmy, że wytrzymam całą jednodniową imprezę to już jest sukces, bo potem to już "sorry, ale muszę się "naładować"". Dla mnie taka impreza to wydatek energii, dla ekstra jej zdobywanie, w tym widzę jedyną różnicę.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: So-ze »

Niech będzie i pod publikę, mi to obojętne. Czytam to czym sam się nie zanudzę, a przy okazji osób z którymi rozmawiam. Mnie ten konwent jakoś nie przekonał.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: Faramuszka »

Nie zrozumiałeś przekazu. Chciałam Ci po prostu pokazać, że na takich imprezach przeważająca część to młodzi ludzie. I do tego jeszcze pozytywnie zakręceni :P

Na samym początku zaznaczałeś, jak bardzo Ci zależy na opinii innych ludzi przy doborze chociażby literatury, a ja Ci próbuję przekazać, że jeśli Cię ktoś lubi, to powinien akceptować wszystkie Twoje demoniki w pakiecie, no chyba, że o któryś nie wie, to wtedy nie ma jak :P Można wiele stracić na takim ograniczaniu się "bo co ludzie powiedzą". A przecież nie z każdym musisz rozmawiać o wszystkim, znajomych można dobrać tak, że jedni będą od wypraw na Marsa, a drudzy od wspólnego podglądania tej ładnej sąsiadki z naprzeciwka :P

I artykulik dla Agona: http://www.focus.pl/technika/mozg-introwertykow-7718
emfausto

Re: Energia intro i ekstra

Post autor: emfausto »

So-ze pisze:Niech będzie i pod publikę, mi to obojętne.
nie obojętne, robisz "pod publike" a później przypierdalasz się do innych użytkowników bo tego nie robią:

So-ze pisze:To już podchodzi pod dobieranie sobie ludzi względem MBTI. Może po prostu ludzie nudzą się z wami, a nie z I-coś tam.
So-ze pisze:Nie obchodzi mnie co w życiu robisz jak i wiele innych rzeczy, ale to ciągłe powtarzanie o "gadaniu o pogodzie" zaczyna mierzić i pokazuje jak nie wiele wiesz o ludziach. Może z Tobą nikt nie chce wchodzić w interakcje.
So-ze do Agona pisze: A potem się dziwisz, że jakiś znajomy Cię olał. Jak tak trujesz

ja w przeciwieństwie do Ciebie użytkowniku So-ze nie narzucam swojego światopoglądu innym, nie oceniam innych własną moralnością czy podejściem do życia. Mogę zrobić jak w temacie mbti, jakiś pogląd skonfrontować i przedyskutować, ale nigdy nie będę starał się narzucać go innym.

Faramuszka pisze:I artykulik dla Agona: http://www.focus.pl/technika/mozg-introwertykow-7718
ten mechanizm sam, kilka miesięcy temu rozpracowałem (o rozpoznawaniu).
po prostu, mijasz kolejnego x ekstrawertyka na ulicy, jego zachowanie jest powtarzalne,
kwestie dialogowe - schematyczne i mózg zaczyna klasyfikować ich jako NPC (jak w grach)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2014, 12:08 przez emfausto, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ