Malomownosc

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
martuella
Rozkręcony intro
Enneagram: 5w4

Re: Malomownosc

Post autor: martuella » 23 lut 2018, 0:03

michal89 pisze:
22 lut 2018, 21:34
Najgorsze, w czym kompletnie się nie odnajduję to rozmowa w grupie obcych ludzi. Jeśli do tego oni się znają to już jestem skazany na siedzenie cicho :D Nic mnie tak bardziej nie dołuje jak blokada, która nie pozwala się odezwać, wtedy wracam do domu z myślą, że zrobiłem z siebie jakiegoś dziwoląga:)
Piąteczka!
Najgorzej, gdy poruszają jakieś wątki i opowiadają historie, do których nie ma nawet za bardzo jak dodać czegoś od siebie. Możesz tylko siedzieć i słuchać opowieści o tym, jak Ziutek na ostatniej imprezie u Heńka zrobił to czy siamto, śmiejąc się od czasu do czasu, żeby widzieli, że nadążasz.

AnaMarcela
Introrodek
MBTI: INFP-A

Post autor: AnaMarcela » 16 mar 2018, 23:00

Sama raczej lubię rozmawiać, zwłaszcza z rodziną. Bo jestem rodzinna. Chociaż niektórzy wspominają mi dlaczego nie rozmawiam ze swoim szwagrem, który mieszka od prawie 7 lat z nami. Nie rozumieją, ze jakoś nie umiem z nim rozmawiac. Imponuje mi jego inteligencja, nie traktuje go jak wroga. Mówmy sobie "cześć" i nic po za tym.
A znajomych nie mam.

bartek93
Introrodek
Enneagram: 4w6
MBTI: INFJ

Post autor: bartek93 » 29 kwie 2018, 10:26

Małomówmy jestem zazwyczaj w towarzystwie osób, przy których nie czuję się pewnie albo których temat rozmowy w ogóle mnie nie interesuje. Celowo nie piszę o tym, czy ich znam czy nie, bo czasem to nie ma znaczenia, np. jak w pracy pojawi się ktoś nowy, nie mam problemu, by zacząć z nim rozmowę i czasem potrafię być aż za bardzo gadatliwy, zwłaszcza jak zobaczę zainteresowanie tej drugiej osoby.

house
Introrodek
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Post autor: house » 09 maja 2018, 19:01

Jestem małomówny, gdy towarzyszy mi smutek. Ciężej mi, wtedy składać zdania podczas takiej chandry.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Post autor: Coldman » 19 maja 2018, 22:59

house pisze:
09 maja 2018, 19:01
Jestem małomówny, gdy towarzyszy mi smutek. Ciężej mi, wtedy składać zdania podczas takiej chandry.
Tak to chyba każdy ma. Nie dość, że smutek przytłumia to i jeszcze zamyka w sobie.
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

ODPOWIEDZ