Co obecnie czytasz?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2141
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Drim »

Papaj w dziale związki?

Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 293
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Nathas »

Image
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Apophenic
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:23
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Apophenic »

Cóż za dziwo. Opowiedz
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 304
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: tonerek »

"Świadomość i mózg" Stanislas Dehaene
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 293
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Nathas »

Apophenic pisze: 19 cze 2023, 17:35 Cóż za dziwo. Opowiedz
Jeżeli do mnie to, odpowiadam :) Najnowsza książka Szubrychta, historia metalu (a głównie subkultury) lat '80-'90 można by rzec, jakich wiele - ale jak to się świetnie czyta! Dla metalucha, szczególnie tego już starszego, który np. powstawanie i rozwój drugiej fali BM obserwował w czasie rzeczywistym nie będzie tu nic zaskakującego - ale książka napisana jest genialnie. Taka podróż sentymentalna, wspomnienia z młodości opisane barwnie i z humorem. Wiele książek tego typu przeczytałem, prawie wszystkie posiadam i mogę śmiało stwierdzić, że ta jest najlepsza.

Teraz łykam to:
Image
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Apophenic
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:23
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Apophenic »

Nathas pisze: 20 cze 2023, 7:21
Apophenic pisze: 19 cze 2023, 17:35 Cóż za dziwo. Opowiedz
Jeżeli do mnie to, odpowiadam :) Najnowsza książka Szubrychta, historia metalu (a głównie subkultury) lat '80-'90 można by rzec, jakich wiele - ale jak to się świetnie czyta! Dla metalucha, szczególnie tego już starszego, który np. powstawanie i rozwój drugiej fali BM obserwował w czasie rzeczywistym nie będzie tu nic zaskakującego - ale książka napisana jest genialnie. Taka podróż sentymentalna, wspomnienia z młodości opisane barwnie i z humorem. Wiele książek tego typu przeczytałem, prawie wszystkie posiadam i mogę śmiało stwierdzić, że ta jest najlepsza.

Teraz łykam to:
Image
Tak, do Cb. 🙂Sry za nieogar techniczny, tj. nie zaznaczenie kierunku wypowiedzi cytatem. Dzięki za podzielenie się. Rzeczywistość metalowa jest to coś zupełnie spoza mojego mikrokosmosu życiowo-wewnętrznego, jednak ciekawe jest, że poza tą rzeczywistością, moją, istnieje niejako równoległa, równie prawdziwa a całkiem odmienna w swej treści, przeżywana tak samo, ale na inny sposób
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 293
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Nathas »

Książka o Heniu poszła na dwa przysiady, zobaczymi ile mi zajmie ta cegła:

Image

Myślę, że szybko. Masa fotografii, w tym sporo zdjęć młodych i jędrnych piersi pani Dymnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Kilka
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2022, 13:01
Płeć: kobieta

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Kilka »

@Nathas
A jak sobie przyswajasz tyle książek? Czytasz papierowe wersje czy jakoś inaczej?
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 293
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Nathas »

@Kilka czytam, czytam. Wbrew pozorom nie jest to trudne ;) Wszystkie książki mam w wersji papierowej nabyte drogą kupna. Wyjątkiem potwierdzającym regułę są 'Inni ludzie' Masłowskiej, którą nabyłem w formie cd, bo to taka rapowanka-rymowanka, której ta forma pasuje. Nie lubię słuchać książek.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Kilka
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2022, 13:01
Płeć: kobieta

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Kilka »

Nathas pisze: 21 cze 2023, 13:35 @Kilka czytam, czytam. Wbrew pozorom nie jest to trudne ;) Wszystkie książki mam w wersji papierowej nabyte drogą kupna. Wyjątkiem potwierdzającym regułę są 'Inni ludzie' Masłowskiej, którą nabyłem w formie cd, bo to taka rapowanka-rymowanka, której ta forma pasuje. Nie lubię słuchać książek.
Tak, już widzę, że pytanie nieodpowiednio sformułowałam. Chodziło mi głównie o to, którą wersję preferujesz :) Ja nie znoszę kupowania i gromadzenia książek w domu. Zazwyczaj wypożyczam albo czytam e-booki.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2141
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Drim »

Kilka pisze: 21 cze 2023, 17:07 Tak, już widzę, że pytanie nieodpowiednio sformułowałam. Chodziło mi głównie o to, którą wersję preferujesz :) Ja nie znoszę kupowania i gromadzenia książek w domu. Zazwyczaj wypożyczam albo czytam e-booki.
https://skupszop.pl/ albo inna platforma sprzedaży, najlepiej chyba po różnych grupach facebookowych sprzedawać używane książki

Image
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 304
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: tonerek »

"Czas zmierzchu" Dmitrij Głuchowski
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Agon »

"Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności" Aleksandra Herzyk, Patrycja Wieczorkiewicz
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 647
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Fire »

S.Koper "Klątwy, sekrety i skandale"
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 647
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Fire »

A.T.Beck "Miłość nie wystarczy"
ODPOWIEDZ