Introwertyzm a praca

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
czarownica
Introwertyk
Enneagram: 4w5

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: czarownica » 31 maja 2018, 22:51

Jednak sobie nie wyobrażam pracy nie dającej możliwości kontaktu z innymi ludźmi. W tym roku pracowałam w agencji pośrednictwa pracy i po 3 miesiącach okresu próbnego w myślach podpalałam te wszystkie papierzyska :D Chcieli mnie zatrudnić, ale dla mnie to było ciężkie psychicznie do wytrzymania, tylko ja, własne biurko i stosy papierów. Koniec końców nawiązałam bliższe relacje z konsultantami oraz ze stażystką, żeby mieć się do kogo odezwać. Przynajmniej wiem, że (wbrew pozorom) taka praca nie jest dla mnie.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "

Awatar użytkownika
Marten
Intronek
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Post autor: Marten » 14 cze 2018, 21:03

Jak nie lubię zbyt dużego kontaktu z totalnie obcymi ludźmi tak moja praca polega na tym (dobrze że nie osobiście, ale telefon to też był mój koszmar zawsze - dobrze że część spraw można załatwić mailowo :twisted: ). Na początku trochę tym faktem byłem przestraszony, z czasem stawało się to coraz bardziej naturalne i neutralne jak można to tak określić. Plusem jest na pewno to, że lubię pomagać ludziom i dociekać wgłębiać się w różne tematy/problemy mogąc przy tym komuś pomóc. Heh, zdarzają się też niewdzięcznicy którzy wyleją na Ciebie wszystkie najgorsze pomyje, zwyzywają czy będą Cie emocjonalnie niszczyć - ale to zazwyczaj mniejszość. Nauczyłem się trochę mniej to wszystko brać do siebie i wynagradzać to tymi pozostałymi osobami, które swoją życzliwością i pozytywnym nastawieniem potrafię poprawić humor.
Pewnie nie jest to szczyt marzeń, ale ostatnio ogarniam życie na nowo i od czegoś musiałem zacząć, jest spoko, myślałem że będzie gorzej :lol:
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."

helganinX
Wtajemniczony

Post autor: helganinX » 17 cze 2018, 1:58

Właśnie będę musiał zmienić pracę i z firmy 3 pracowników + 3 "szefowie" może będę musiał iść do dużej firmy :/ Ogromne przerażenie, przecież sobie nie poradze, jak ja wytrzymam z ludźmi. W głowie masakra, introwertyk to lipa :P

ODPOWIEDZ