Test na Iloraz Empatii.

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Rafael »

Test na Iloraz Empatii.
https://psychology-tools.com/test/empathy-quotient

Zapraszam do zrobienia. :)
W zastosowaniach klinicznych służy on do diagnozy autyzmu, ale może też być przydatny do pomiarów empatii u zdrowych osób.
Maksymalny wynik to 80 punktów.
Odczyty poniżej 30 punktów wskazują na konieczność dalszych badań w kierunku autyzmu
Jeśli ktoś uzyskał niski rezultat, to nie znaczy iż jego przeznaczeniem jest niska empatia przez całe życie.
Można ją zwiększyć lub zmniejszyć poprzez praktykę. :)



U mnie wyszło 75 punktów na 80, czyli mogę być zadowolony z wyniku. :)
Od natury miałem nadmierną empatię, ale z to nie jest test na ten problem.
Przez wiele lat nad tym pracowałem i udało mi się ją znacznie obniżyć.
Teraz mam w normie.Zatem można w obydwie strony. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Fyapowah »

Your score was 14 out of a possible 80.
Debilny test oparty na samoocenie. W internecie wszyscy kłamią, zawyżają sobie oceny w takich testach i potem myślą że są wielkimi mędrcami bo mieli wynik 8/10 w quizie na mądrość.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Introja »

31/80 what, jestem zaskoczona 😁
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Rafael »

Fyapowah pisze: 07 mar 2024, 21:13 W internecie wszyscy kłamią, zawyżają sobie oceny w takich testach i potem myślą że są wielkimi mędrcami bo mieli wynik 8/10 w quizie na mądrość.
Ale to nie jest psychozabawa robiona na potrzeby internetu. Jest to test dla pacjentów, a jeśli ktoś przychodzi do psychologa i potem do psychiatry po diagnozę, to w jego dobrze rozumianym interesie leży odpowiadać szczerze, po to aby dostać właściwe rozpoznanie i skuteczne leczenie. :)
Debilny test oparty na samoocenie.
Empatia jest fenomenem zachodzącym pomiędzy człowiekiem a drugim człowiekiem lub zwierzęciem, a nie człowiekiem i literami, czy monitorem.
Można ją ocenić jedynie na podstawie przeszłych doświadczeń pacjenta lub obserwując go. Jednak w praktyce klinicznej nie ma czasu na obserwacje, dlatego używa się testów i to możliwie prostych, tak aby były zrozumiałe również dla tych o mniej lotnych umysłach.

Wobec powyższych muszą być one oparte na samoocenie pacjenta. Niestety póki co nie wynaleziono żadnego urządzenia do obiektywnego mierzenia empatii. :(
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Percy
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Percy »

Your score was 24 out of a possible 80.

Scores of 30 or less indicate a lack of empathy common in people with Autism or Asperger’s Syndrome.

W sumie zgadzałoby się. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad badaniami pod kątem spektrum autyzmu, aczkolwiek będąc mocno po 30-tce brzmi to trochę jak musztarda po obiedzie.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 413
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: intbrun »

24/80 ;-)
Ale to już problem mojego rozmówcy, a nie mój ;-)
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Introja »

Wychodzi na to, że jedyną "normalną" osobą jest tutaj Rafael 😆
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Drim »

Wszyscy macie autyzm... to wiele wyjaśnia.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Fyapowah »

Specjalnie tak piszą żeby mi zaprzeczyć, że ludzie w internecie zawyżają swoje wyniki w testach.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Rafael »

Percy pisze: 08 mar 2024, 20:48 W sumie zgadzałoby się. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad badaniami pod kątem spektrum autyzmu, aczkolwiek będąc mocno po 30-tce brzmi to trochę jak musztarda po obiedzie.
Fakt, faktem rozpoznaje się u dzieci, ale gdy ja byłem młody to nie znałem ani jednej osoby z taką diagnozą. Biorąc pod uwagę dużą liczbę moich znajomych w tym czasie, to na pewno musiały być jakieś osoby z tym zaburzeniem rozwojowym.
Obecnie jest znacznie lepsze wiedza na ten temat i są osoby, które diagnozują się w wieku dorosłym w poszukiwaniu przyczyny swoich problemów w relacjach.
Są też dla nich terapie. :)


intbrun pisze: 09 mar 2024, 0:10 24/80 ;-)
Ale to już problem mojego rozmówcy, a nie mój ;-)
To prawda. Niski iloraz empatii jest przede wszystkim uciążliwy dla innych. Sam jego posiadacz może mieć całkiem udane życie jeśli ma wiele innych przydatnych zasobów. :)
Gorzej, gdy ktoś ma nadmierną empatię, wtedy to właśnie on cierpi, a inni mają miło. :(


Introja pisze: 09 mar 2024, 9:30 Wychodzi na to, że jedyną "normalną" osobą jest tutaj Rafael 😆
Ja mam za to inne problemy związane z niepełnosprawnością i chorobami, które razem wzięte prowadzą do izolacji społecznej. :(
Dawniej było lepiej, bo ludzie gdy mieli wolny czas wychodzili do naszego parku i byli bardzo otwarci na kontakty.
Teraz była przez kilka dni piękna pogoda i prawie nikogo nie ma, a ci nieliczni, którzy wychodzą to siedzą w pojedynkę. Każdy sam na oddzielnej ławce i nie chce z nikim gadać. :jez:
Reszta przebywa w internecie, bo tam przeniosło się życie towarzyskie, nie tylko młodych.
Lepsze to niż nic, ale realnych kontaktów w całości nie zastąpi. Zatem coraz więcej osób ma problemy psychiczne. :(
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Introja »

Drim pisze: 09 mar 2024, 12:18 Wszyscy macie autyzm... to wiele wyjaśnia.
Drim wszystkich wyjaśnił
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Drim »

@Introja
Do usług, moja Pani.

Ale serio, wniosek do którego doszliśmy w dyskusjach światopoglądowych, że ostatecznie to dyskutować nie warto, to ewentualna diagnoza potencjalnego autyzmu wiele wyjaśnia.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 413
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: intbrun »

pozwoliłem sobie dla jaj, w takim samym jednominutowym tempie jak poprzednio wykonać tendencyjne odpowiedzi, i zszedłem do 2/80. Czyli gdzieś jeszcze za miły byłem. Ten test jest po prostu cienki i można go bez problemu zmanipulować. W drugą stronę nie chce mi się sprawdzać, i nie chcę zabierać zwycięstwa @Rafael. ;-)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Drim »

49
Awatar użytkownika
Ziemniakke
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 25 sty 2024, 0:15
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Rumia (Małe Trójmiasto)

Re: Test na Iloraz Empatii.

Post autor: Ziemniakke »

38, chmurwa, spodziewałem się o wiele wyższego wyniku.
Trzy cnoty ludzkie: szczerość, życzliwość, uprzejmość.
ODPOWIEDZ