Związek introwertyka i introwertyczki

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Związek introwertyka i introwertyczki

Post autor: Coldman » 02 maja 2018, 0:41

Niemiła38 pisze:
01 maja 2018, 12:36
Raczej ambiwertyk jest chyba ideałem...trochę spokoju ale marazm odpada bo czasem go ponosi energia którą fajnie się zarazić :)A potem znowu spokój i nudy nie ma .
To masz szczęście, bo ich jest najwięcej :D
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Awatar użytkownika
itari
Introrodek
Enneagram: ind
MBTI: INTP-T

Re: Związek introwertyka i introwertyczki

Post autor: itari » 09 maja 2018, 16:29

U mnie (może u was też?") jest także, że pociągają mnie ekstrawertyczki. Powodem do tego może być, chęć przeżycia dzięki nim tego czego sam nie byłbym w stanie zrobić albo czego w mojej osobowiści brakuje. I tak wspominam mój jeden związek z tego typu osobą. Wydawało by się, że to jest to bo owe braki uzupełniały się, lecz po niewiele ponad roku coraz więcej nas różniło, męczyło i pragnęliśmy czegoś innego. To co miałem zaczerpnąć i przeżyć dzięki niej zrealizowało się, dalsze życie z nią nie było możliwe i sądzę, że tak byłoby w każdym innym moim przypadku z osobą ekstra.

Obecnie jestem w zwiążku z intro, jest ona świadoma swojej osobowości co pomaga nam się zrozumieć i dostosować do siebie. Czasem ludzie się dziwią, że mamy potrzebę pobycia samemu albo bycia ze sobą w milczeniu. Dla nas jest to normalne i naturalne, potrzebujemy tego.

"Przeciwieństa się przyciągają, lecz tylko z podobieństwem jesteś w stanie przetrwać." Ot taki cytacik mojego autorstwa ;).

ODPOWIEDZ