Portale Randkowe

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy korzystaliście kiedyś z usług portalu randkowego ?

Tak korzystałam/em i udało mi się kogoś poznać.
41
18%
Tak korzystałam/em, ale skończyło się na bezowocnych poszukiwaniach.
97
41%
Nie nie korzystałam/em, ale możliwe że kiedyś skorzystam.
53
23%
Nie nie korzystałam/em i nie mam zamiaru tego robić.
43
18%

Liczba głosów: 234

Skryty
Intronek

Re: Portale Randkowe

Post autor: Skryty » 08 lip 2018, 15:23

Są oczywiście wyjątki, ale ogólnie to nie jest zbyt dobry sposób, bo próbowałem na wszystkie możliwe internetowe sposoby i wyszło jak zwykle.

Awatar użytkownika
Polan
Stały bywalec
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Post autor: Polan » 08 lip 2018, 17:55

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka na podstawie swoich doświadczeń. To że Ci się nie udało, nie oznacza że to wszystko o kant rozbić. Wszystko zależy od tego kogo szukasz. Z tego co zauważyłem na razie po tych portalach, to wiele z nich po prostu celuje w konkretną grupę ludzi, bardziej wyjściowo-imprezową i nie stawia tyle na możliwość poznania przez portal, co stworzenia okazji do pierwszego kontaktu z ludźmi z którymi byś się w dniu codziennym przez znajomych nie spotkał.
I też zależy od strony. Wiele z nich jest po prostu mocno spłycona, szust w lewo na nie, w prawo na tak i hulaj duszo. I też w tym kierunku wiele stron idzie, jak na przykład sympatia z swoim bingo :P.

Skryty
Intronek

Post autor: Skryty » 08 lip 2018, 18:37

Dlatego piszę że są wyjątki, ale może opiszę moje zmagania z poznawaniem ludzi przez internet. Zacznę od portalów, jeżeli chodzi o sympatię, to mało osób z mojej okolicy, tinder- większość to dziewczyny z którymi nie miam za wiele wspólnego. Badoo- dwie rozmowy z jedną dziewczyną, która wydawała się fajna i z opisu i że zdj, ale po rozmowie było widać że to nie wyjdzie po prostu, nawet bycie tylko znajomymi by w tym przypadku nie wyszło. A o innych mniejszych portalach nie ma nawet co mówić. Co do grup na FB, nic poza rozmowami z paroma dziewczynami które i tak mieszkały najzwyczajniej za daleko, wkoncu jednak znalazłem dziewczynę na FB z którą rozmowa po prostu szła sama, znaleźliśmy wspólny język, i było tak przez parę dni, aż wkoncu po paru dniach zaproponowałem spotkanie, bo mieszkaliśmy nawet niedaleko, chodziliśmy do dwóch różnych szkół, które były niedaleko siebie, ale ona wyczuła o co mi chodzi i powiedziała że nie szuka chłopaka a ja po prostu skończyłem tą znajomość, i po paru dniach chciałem to jakoś naprawić/przeprosić, że trochę się wygłupiłem ale to nic nie dało i od tamtej pory skończyłem z internetem jako narzędziem do poznawania ludzi.

Awatar użytkownika
Niemiła38_
Introrodek

Post autor: Niemiła38_ » 08 lip 2018, 18:40

Być może portale dla osób które mają mocno konkretne oczekiwania nie są dobre. Czasem lepiej poznać kogoś np tu czy innym forum. Okrajasz w ten sppsób już plytkość relacji bo tu siedzą osoby które mają niestety głębie. Co prawda też na różnych poziomach i kierunkach ale zapewne nie na poziomie "hej" "siemanderko" czy serial "M jak miłość".

Awatar użytkownika
Niemiła38_
Introrodek

Post autor: Niemiła38_ » 08 lip 2018, 18:46

Poza tym ...trafić partnera... znalezć miłość trza mieć fart. Prawdą jest że gdy sie tego szuka , nie znajduje. Mało kiedy dostaje się to co się chce. Ja np. jako szczęśliwa mężatka nie spodziewałam się że sie zakoch przez internet hehe. Nie jest tak łatwo o związki... o miłość że nie wspomnę że człowiek potrafi zle wybrać i potem problemy są z tego.

Awatar użytkownika
Polan
Stały bywalec
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Post autor: Polan » 08 lip 2018, 20:28

Skryty pisze:
08 lip 2018, 18:37
Dlatego piszę że są wyjątki, ...
O to słowo "wyjątki" mi właśnie chodzi. Bo przekaz taki, że poza pojedyńczymi ludźmi, nikt tam nikogo nie umie znaleźć. A jest zdaje się raczej w drugą stronę, ewentualnie bliżej remisu. Znajomy zresztą był tydzień temu na weselu pary z sympatii, gdzie sam gdy próbował nikogo nie znalazł. Ale to charakterem 2 różne światy z tego co się orientuję (on i ci jego znajomi).

Skryty
Intronek

Post autor: Skryty » 08 lip 2018, 21:40

No właśnie, charakter jest kluczowy, gdybym był mniej intro to łatwiej by mi było kogoś znaleźć i to nie tylko przez internet ale wogle.

Awatar użytkownika
lonelywolf
Intronek

Post autor: lonelywolf » 08 lip 2018, 22:22

Zadziwia mnie, w jak głupi i przypadkowy sposób ludzie czasem się poznają. Znam np. małżeństwo, które poznało się przez internetową grę przeglądarkową albo dziewczynę, która poznała chłopaka na facebooku. Podobnie jest chyba z portalami randkowymi, jak ktoś ma szczęście kogoś poznać, to od razu pozna, jak nie, to nie. Oczywiście dla introwertyków skala trudności jest 10x wyższa, niż dla zwykłych ludzi.
Z obserwacji społecznych (głównie wśród młodych osób z pracy) wynika mi, że często na takich portalach są osoby, które do końca same nie wiedzą, czego chcą, są tam dla zabawy czy zabicia czasu, a przeglądanie potencjalnych partnerów traktują jak przeglądanie fejsa - następny, następny i w dół, aż do końca, może pojawi się ktoś ciekawszy. Nuda, zabawa, żarty, randkowanie dla zabicia czasu. Myślę, że dużo łatwiej szukać na różnych grupach tematycznych, forach zainteresowań itp., tam przynajmniej od razu jest jakiś wspólny punkt zaczepienia.

Awatar użytkownika
Niemiła38_
Introrodek

Post autor: Niemiła38_ » 08 lip 2018, 22:54

Noo... owszem że lepiej tematycznie gdy coś łączy i tam szukać. Ja trafiłam na kogoś na czacie ero. Tylko zeszło mi się parenaście lat i nie szukałam ech. Szukałam erotyki i flirtów jako że jestem okazuje się sapiosexualna ( co się dowiedziałam niedawno).

ODPOWIEDZ