Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
bartek93
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w6
MBTI: INFJ-T

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: bartek93 » 29 kwie 2018, 9:14

O kurde, chyba najbardziej wkurza mnie pytanie: "Co tam powiesz?" Gdy odpowiadam: "A co mam mówić? ", słyszę: "Cokolwiek". Nie cierpię takiej rozmowy na siłę dla samego otwierania paszczy. Oprócz tego:
- dziwienie się, że się nie odzywam ("Bartek nic nie mówi, jest obrażony czy co?");
- ordynarne wcinanie mi się między słowa;
- zwracanie na siebie uwagę w głupi sposób, np. stoi jeden ekstra z drugim i wydzierają gęby, wydając z nich nieartykułowane dźwięki - w ogóle tego nie ogarniam;
- gadanie: "Wyjdź do ludzi, idź na jakąś imprezę, potańcz" :lol:

Awatar użytkownika
Alphekka
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Alphekka » 29 kwie 2018, 21:40

Adrian pisze:
29 kwie 2018, 0:04
Adrian pisze:
27 kwie 2018, 18:55
Ignorancja, nietolerancja
W sumie nie wiem dlaczego tak to ująłem. Chodziło mi raczej o niezrozumienie introwertyków przez ekstrawertyków. Sam nie wiem dlaczego to napisałem.
Racja. Mnie też nie denerwują ekstrawertycy jako tacy. Są sobie jacy są, w porządku. Najbardziej wkurza, że są takimi ignorantami (bo nie wiem jaki inny powód mogli by mieć), żeby negować i odrzucać istnienie introwertyzmu, i są tak nietolerancyjni, że ciągle chcą, żebyśmy robili to samo, co oni, razem z nimi, wtedy kiedy oni chcą. Czy ja przywiązuję ekstrawertyka do kaloryfera w opuszczonym pokoju i zostawiam go samego na cały dzień, żeby skłonić go do refleksji? Nie. Nie mam problemu z tym, że on idzie sobie na imprezę. A czemu on nie może tego przeżyć, że ja zostaję sama w pokoju? :?

No i jak dzieci, ciągle wymagają uwagi.

Awatar użytkownika
Leviathan
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: INTJ (IIL)

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Leviathan » 06 maja 2018, 23:23

Podpisuję się pod tym, co napisała @Alphekka. Postrzeganie introwersji jako choroby psychicznej przez esktrawertyków to jakaś plaga. Plaga ignorancji. Próbowałem nawet kilkoro z nich w swoich kręgach ,,oświecić" w tej kwestii. Gadatki stwierdzały że to jakaś bzdura. Tak po prostu, moje ulubione, klasyczne ,,nie bo nie".

Kolejne to jak próbują moją małomówność podciągnąć do jakiejś formy wstydu lub nieśmiałości. To chyba moje ulubione. Trochę żyłem. Do swojej pierwszej pracy poleciałem do Brazylii, przeżyłem bliskie minięcie się będąc pasażerem samolotu, i zdażyło mi się uprawiać miłość ... w zasadzie w miejscu publicznym. A oto stoi przede mną jakies cokolwiek, i twierdzi, że onieśmiela mnie jego towarzystwo. Ech.

Drażni mnie też ich tryb czuwania.... A może raczej to, jak nie pozwalają mi samemu w ten tryb wejść. Kiedy się rozluźniam, lubię sobie jedną nogą wejść do mojej głowy i popływać po róznych tematach, bez gadania. Kiedy jednak mam jakiegoś eks obok, ten zrobi wszystko, żeby tylko mnie sprowadzić na ziemię, w świat jego nudnych pytań o pogodę, żarcie, i atrakcyjność pokazanej pani na telefonie. Ekspreci w tej dziedzinie po prostu zapytają słynne ,,Co tam." ,,Jak tam."

Kiedy jednak dojdzie do jakiejś eskalacji rozdrażnienia wzajemnym zachowaniem obu stron barykady, pada często kolejna niesamowicie drażniąca mnie rzecz. Skrajni eks uważają, że powinienem im być wdzięczny za ich zainteresowanie ... i ogólnie towarzystwo. Nie wiem skąd u nich takie poczucie uprawnienia do dysponowania moim czasem. Nie wiem też czemu z góry mam zakładać ich towarzystwo za godne uwagi, zwłaszcza kiedy nasze konwersacje sprowadzają się do wcześniej wspomnianej tu *pogody*. Prawdopodobnie z przerostu ego nad narządem poznawczym.

Naprawdę chciałbym podzielić się bardziej szczegółowo swoimi doświadczeniami w tej kwestii, ale boli mnie ich ... nie-wyjątkowość. Widzę wszyscy dźwigamy ten sam krzyż.

Dramat.
“You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.”
~ Harlan Ellison

Niemiła38

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Niemiła38 » 07 maja 2018, 0:29

Powiem szczerze że ja w swoim życiu (39lat na karku) nigdy tak się nad tym nie zastanawiałam. Teraz to mi jakoś głupio gdy tak czytam to całe forum. Mam ok 20 lat stażu małżeńskiego i do tej pory nie zauważałam takich rzeczy jak te pytania "Co tam powiesz?" Gdy odpowiadam: "A co mam mówić? ", słyszę: "Cokolwiek" jak przytoczył Bartek93. Po tylu latach życia wywaliłam się w swoim dotychczasowym życiu i już nie chcę udawać i dostosowywać się do świata. Coraz częściej mój partner czuje że jestem nieobecna. Zamykam się w swoich myślach i świecie którego nie bardzo mam ochotę tłumaczyć bo... no niestety nie zrozumie. To irytujące się tłumaczyć tak przez kolejne pół życia. Do tej pory tego nie robiłam bo czas leciał i zajęci obowiązkami ale zostajemy coraz częściej sami i...ja nie umiem z nim rozmawiać , interesować się tym co on , filmem , serialem , plotką, pogodą , promocją. Mój świat jest totalnie inny niż jego. Coraz częściej irytują mnie jego zachowania...ech. Poza tym nie wiem czy kobiety są extra hahaha ale skoro potrafią od 6 rano do 0.00 naparzać o zakupach promocjach i świecie ludzi plotkując to chyba są co? Ja odpadam.

M4rc37o
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2018, 21:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: M4rc37o » 15 maja 2018, 21:10

Popisywanie się przed innymi -_-

ODPOWIEDZ