Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Agon »

Jak w tytule tematu. Jak myślicie, jakie są tego powody? Zazdroszczą nam umiejętności ukrywania informacji i emocji? Często słyszę teksty typu "co jesteś taki zamknięty" "otwórz się" itp. Może oni tego chcą, bo sami mają problem z trzymaniem języka za zębami i nienawidzą jak ktoś jest cicho. Boją się informacji jakie możemy o nich zdobywać gdy tak bezmyślnie paplają na swój temat i okazują emocje i dlatego chcą byśmy też się odsłonili.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Padre »

Projekcja. Dla ekstrawertyka to jest objaw, że coś idzie nie tak. Przestają, kiedy cię lepiej poznają.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Czerwona »

Bo się boją, że nie mają nad naszymi myślami żadnej kontroli i boją się, że jesteśmy psychopatami :P
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: vragutinovic »

Bo chcą z kimś pogadać. A jak tu gadać z nami, o interaktywności na poziomie linii poleceń Windowsa...
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: highwind »

Bo jestę dobrym słuchaczę - powiedział każdy introś, zawsze. :P
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Demon Hunter »

Bo nie rozumieją, że można inaczej? Bo myśla, że coś jest nie tak, bo przecież człowiek nie może / nie powinien być taki zamknięty?
The future belongs to the mad
Everything

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Everything »

Zapytajcie, może się pochwalą.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Demon Hunter »

Zaiste, znakomity dowcip milordzie :mrgreen:
The future belongs to the mad
emcia

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: emcia »

Bo ludzie lubią podobieństwa. Kto jest podobny i taki jak większość grupy jest akceptowany. Odchylenia od normy są nienaturalne i jawią się ekstrawertykom jako dziwactwa, które należy wykluczyć lub zagiąć do poprawnej, według nich formy.
Ekstra nie lubią się wysilać. Chcą mieć wszystko teraz i tu, jak najszybciej. Poznawanie, drążenie, analizowanie..to dla nich nudne.
Odbieranie bodźców jest dla nich priorytetem dlatego szukają ciągłych podniet, kolejne bodźce dla intro to męczarnia. Dlatego uciekamy w samotność a oni nas męczą.
topór
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2013, 11:59
Płeć: nieokreślona

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: topór »

Ekstra nie lubią się wysilać. Chcą mieć wszystko teraz i tu, jak najszybciej. Poznawanie, drążenie, analizowanie..to dla nich nudne.
Odbieranie bodźców jest dla nich priorytetem dlatego szukają ciągłych podniet, kolejne bodźce dla intro to męczarnia. Dlatego uciekamy w samotność a oni nas męczą.
Wydrukuję i oprawię to sobie w ramkę.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Sorrow »

A mnie zastanawia ilu z tych rzekomych ekstra jest intro albo ambi.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Dant3s »

Sorrow pisze:A mnie zastanawia ilu z tych rzekomych ekstra jest intro albo ambi.
Zapewne sporo, i pewnie czasami też zastanawiają się czy z nimi coś nie tak, niektórzy pewnie żyją nieszczęśliwie próbując udawać ekstra, kogoś kim nie są
Joaono

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Joaono »

Jestem na tym forum nowa i nie wiem, czy w dobrym temacie piszę, ale mam ważne zapytanie i mam nadzieję, że dostane odpowiedź.
Wyjechałam parę miesięcy temu (z musu jako opieka) z ekstrawertykiem/choleryk na 2 tygodnie i czy jest możliwe, ze introwertyk nauczył się pewnych negatywnych cech od ww?
Po prostu teraz ludzie, z ktorymi utrzymywałam kontakt stwierdzili, że "teraz jesteś taka jak inni"...
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: highwind »

WUT? Ciekawe. A możesz to jakoś bardziej szczegółowo opisać? Jakie są symptomy tego bycia-jak-inni? Ja po sobie zauważyłem, że jeśli spędzałem np. wakacje w grupie ekstryśków, których lubiłem, to sam stawałem się bardziej towarzyski, wyluzowany. Taki przaśny. Ale to bardziej rzutowało na mój spontaniczny sposób działania niż długoterminowe cechy charakteru. I mijało po powrocie do rzeczywistości.
Joaono

Re: Dlaczego ekstra chcą zmuszać intro do otwarcia się?

Post autor: Joaono »

Przez cały czas byłam spokojna, opanowana, wolno chodziłam, nie podejmowałam decyzji na spontanie tylko się długo zastanawiałam zanim coś realizowałam i przede wszystkim wolno i spokojnie mówiłam, a podczas->po wyjazdu byłam gadatliwa, bo tego ode mnie ludzie wymagali musiałam szybko podejmowac decyzje i chodziłam jak narwana jak coś było nie tak. Zupełnie nie w moim stylu. Na szczęście teraz już wróciłam do normy.
"bycie-jak-inni" oznaczało w ustach moich znajomych, że własnie stałam się gadatliwa, strasznie ruchliwa i wpadłam w zle towarzystwo, co jest poniekąd prawdą...
ODPOWIEDZ