Skąd bierzecie motywację do życia

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Skąd bierzecie motywację do życia

Post autor: Czerwonekredki »

Z tym, że u mnie jest jeszcze kot. Chociaż nie wiem czy zauważyłaby różnice. 🤔 Udawajmy, że tak. 😝
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
kasiekowa
Introwertyk
Posty: 61
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:29
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opole

Re: Skąd bierzecie motywację do życia

Post autor: kasiekowa »

bartek93 pisze: 30 gru 2018, 10:26 Skąd biorę motywację do życia? Od innych ludzi. Nic mnie tak nie motywuje, jak szczera rozmowa z kimś, kto myśli podobnie do mnie. Inni ludzie potrafią mnie bardziej zmotywować niż ja sam :lol: Ale żeby nie było tak pięknie, są też ludzie, którzy są skutecznymi demotyworami :D
tak, u mnie podobnie. Musi być ktoś to da kopa na rozruszanie :)
"Lubię sobie posiedzieć. W ogóle lubię po prostu sobie być. W tym sensie, że nie od razu robić jakieś zamieszanie wokół siebie. Nie zacieszać. Nie otaczać się na siłę ludźmi tylko po to, żeby mieć takie poczucie szumu, który sprawi, że będę czuła, że żyję. Potrafię czuć, że żyję, kiedy siedzę po cichu" - K. Nosowska
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Skąd bierzecie motywację do życia

Post autor: Fairytaled »

Czerwonekredki pisze: 10 lip 2019, 7:13 Z tym, że u mnie jest jeszcze kot. Chociaż nie wiem czy zauważyłaby różnice. 🤔 Udawajmy, że tak. 😝
Głodny kot zawsze zauważa różnicę 8)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Skąd bierzecie motywację do życia

Post autor: highwind »

Skąd? Znienacka. Mam takie odpały motywacji, gdy wystarczająco mocno już się na siebie wkurzę. Albo jak przychodzi jakiś moment kryzysowy.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skąd bierzecie motywację do życia

Post autor: Rafael »

Ja mam taką motywację płynącą z wewnątrz.
Odziedziczyłem ją po babci. Ona zawsze jest taka sama niezależnie od okoliczności zewnętrznych, mojego myślenia, nastroju, stanu zdrowia.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Skąd bierzecie motywację do życia

Post autor: Fire »

Też tak mam. Kwestia osobowości. Plus wiele refleksji wyniesionych z pracy. Widzę na co dzień tyle cierpienia i tragedii, że doceniam najmniejsze pierdoły. Dobrze też mieć blisko silną psychicznie i pozytywną osobę. Bardzo pomaga.
ODPOWIEDZ