Idealna praca dla introwertyka

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Idealna praca dla introwertyka

Post autor: highwind »

@Up: Scaliłem. Dzięki.
analityczkaINTP pisze:Zaszokowało mnie że nawet od programisty bardziej cenione są umiejętności miękkie (praca w grupach, zwracanie uwagi na szczegóły) niż faktyczne umiejętności...
Jak cię maglowali z soft skilli, to pewnie mieli już jakiegoś kandydata o podobnych umiejętnościach technicznych, co twoje. Ale żeby mówić, że liczą się one bardziej niż kompetencje twarde na stanowiska inżynierskie (no chyba, że to jakaś sprzedaż, albo management), to dla mnie jakieś herezje :P
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: praca dla introwertyka

Post autor: leonidas »

analityczkaINTP pisze: 16 wrz 2019, 15:25 Czy mi się zdaje czy faktycznie nie ma już w zasadzie żadnych prac dla introwertyków. Jakieś 80% prac i więcej to korpo open office, praca w grupach, trzeba być otwartym, dynamicznym itd. Czyli wszystko czym introwertycy NIE SĄ. Jak cudem znajdą się jeszcze jakieś prace gdzie można być sobą, pracować w ciszy i spokoju to zazwyczaj są słabo płatne tak jak praca w bibliotece, nocny stróż. Zaszokowało mnie że nawet od programisty bardziej cenione są umiejętności miękkie (praca w grupach, zwracanie uwagi na szczegóły) niż faktyczne umiejętności... W tym momencie to już staje się chore kiedy jestem zapraszana na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko programisty a nie mam żadnych pytań technicznych ani testu sprawdzającego tylko gadkę szmatkę o niczym i spowiadanie się ze szczegółami co ja wcześniej robiłam... Naprawdę ten świat jest chory.
Więc ja Cię zaskoczę, nie pracuje ani w korpo Space, ani w bibliotece, ani nie jestem stróżem nocnym a jednocześnie dobrze zarabiam. Jestem masażystą w hotelowej strefie SPA. Jest dużo zawodów oferujących spokój, niezależność, i kameralne warunki pracy, przy jednocześnie godnych zarobkach.

Czy to naprawdę świat jest chory, czy może Ty nie do końca rozumiesz zasady jego funkcjonowania, oraz to na co obecnie rekruterzy zwracają uwagę przy rekrutacji?

Wyobraź sobie że jest 30 kandydatów po takich samych studiach co Ty, z takimi samymi umiejętnościami. W tym momencie przestaje mieć dla rekrutera znaczenie co potrafisz, tylko to, jaka jesteś, jakie masz zasoby mentalne, czy jesteś kreatywna, czy potafisz niekonwencjonalnie myśleć, czy masz za grosz inteligencji emocjonalnej i społecznej, przy obecnym poziomie nadmiaru kwalifikacji, dyplomów które mają już wszyscy, to powyższe cechy determinują to, ile wartości możesz wnieść do firmy i jej teamu.

Albo to zaakceptujesz , albo już na zawsze świat pozostanie dla Ciebie "chory" , zły i gupi.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Idealna praca dla introwertyka

Post autor: leonidas »

Pozatym.. co to znaczy idealna praca?

Idealna praca to taka, która jest zgodna z Twoim przeznaczeniem. Tak jak młotek zostaje stworzony do wbijania gwoździ, i w tym bedzie najlepszy, w tej pracy będzie się z powodzeniem realizować, tak i każdy z nas zostaje stworzony po COŚ.

Żeby wiedzieć jaka praca jest idealna dla Ciebie, musisz najpierw wiedzieć jakim narzędziem jesteś. Ja to odkryłem w wieku 25 lat, inni odkrywają to jeszcze później lub o wiele wcześniej, Michael Jackson odkrył to w wieku 7 lat.

Idealna praca to taka, w której czujesz się spójny sam ze sobą, oraz z tym co robisz. To taka w której po skończeniu, chcesz do niej chętnie przystąpić na drugi dzień, w której się realizujesz, do której nie potrzebujesz motywacji w postaci podwyżki albo premii, bo sam proces daje Ci to, czego potrzebujesz.

Ja żeby znaleźć swoją idealną pracę, musiałem zaliczyć około 80 różnych prac, krótkich, czasem parogodzinnych, czasem kilkudniowych, rzadziej kilkutygodniowych prac. Czasem to ja sam rezygnowałem, a czasem to ze mnie rezygnowali. W żadnej z powyższych nie byłem na swojej wibracji, byłem jak młotek próbujący malować ścianę albo mieszać zupę. Dlatego im szybciej zidentyfikujesz swoje przeznaczenie tym lepiej. Teraz wiem że moją naturalną funkcją jest pomagać człowiekowi, uwalniac go od bóli i napięć, usprawniać jego funkcjonowanie fizyczne i psychiczne, i mogę to z przyjemnością robić nawet za darmo.
Awatar użytkownika
Solitude
Intronek
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2013, 23:06
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Idealna praca dla introwertyka

Post autor: Solitude »

Ja osobiście bardzo sobie cenię prace zdalne i chciałabym w przyszłości nadal w większości pracować ze swojego własnego pokoju, z towarzyszącymi mi u boku kotami. Daje mi to poczucie wolności i odejmuje w dużym stopniu ryzyko przebodźcowania. A do tego kolejny plus, robię sobie co chcę, mam luksus spędzania samotnie przerwy. W normalnych pracach często uciążliwy był ten przymus rozmowy z innymi - kiedy ja w luźniejszym momencie chciałam się odciąć i odpłynąć gdzieś myślami, no ale inna osoba zagaduje i chce nakręcać rozmowę, nawet jeśli raczej się nie lubimy, nawet jeśli zadaje pytania a później wcale nie słucha odpowiedzi i pyta po raz kolejny o to samo.
Znaczy nie chciałabym takiej 100% zdalnej pracy, bo trochę się obawiam, że mogłabym zasiedzieć się w domu. Chciałabym mieć jako stałą bazę pracę zdalną, ale z drugiej strony chciałabym czasem, bo ja wiem... robić coś zgodnego z kierunkiem studiów, może brać udział w projektach gdzie potrzeba jest moja opinia, analiza, stworzenie jakiegoś planu czy sypnięcie jakąś teorią, sama nie wiem... Wiem, że lubię moje studia (psychologia), lubię dzielić się moją wiedzą i ogólnie przemycać ją do życia codziennego, chciałabym się w tym spełniać i mieć satysfakcję. Może HR i analiza kandydatów, nie wiem... Z jednej strony może się to wydawać dziwną pracą dla introwertyka, ale z drugiej... trzeba włączyć zmysł obserwatora, co bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Idealna praca dla introwertyka

Post autor: Coldman »

Ja mogłem jak najbardziej pracować zdalnie, ale stwierdziłem, że to mi dobrze nie zrobi. Przykleił bym się do tego komputera na stałe. Na głowę bym dostał w tym mieszkaniu.
Dobrze zrobiłem, bo teraz pracuje że super ludźmi, jest zabawnie.
ODPOWIEDZ