śpię i śnię

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
sonix
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:32
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: śpię i śnię

Post autor: sonix »

O, jeden z moich ulubionych tematów ^^

Sny przeważnie mam mało poukładane, miejscami chore, jak będe miał czas to przypomne sobie kilka i opiszę.

Co do świadomych snów, miałem kilka razy ale nigdy nie udało mi się ich "wymusić" choć próbowałem różnych technik (ale jestem też niecierpliwy). Szkoda, że przeważnie wraz z odzyskaniem świadomości przychodzi przebudzenie po chwili :/

A prorocze sny? Mnie się raczej nie zdarzają, ale moja mama to niemalże "medium", co jakiś czas coś jej się przyśni i stwierdza, że coś tam się przydarzy w rodzinie, najczęściej jakaś choroba albo wypadek, na dodatek te sny zawsze (choć w taki "metaforyczny" sposób) pokazują komu i jak to stanie itp. opiszę kilka jak będe miał czas, ale samo zjawisko jest bardzo ciekawe (w mojej całej rodzinie nikt tak nie ma).
"You laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same."
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: śpię i śnię

Post autor: jubei »

jubei pisze:....Odpowiadam na ten temat tylko dlatego, że śni mi się od dłuższego czasu sen z wypadaniem zębów... we wczorajszym śnie nie miałem juz tylko pół górnej szczęki zębów... według "wierzeń" to oznacza śmierć kogos w rodzinie...dam znać jak się zdarzy...
Kurcze, nie wiem jak to ując ale zdarzyło się. Wczoraj byłem na pogrzebie wujka mojego taty. Nigdy nie wierzyłem w jakieś senne przepowiednie ale teraz nie wiem co o tym mysleć. Mam nadzieję że te nieprzyjemne sny się skończą.
"Life is so unnecessary"
stanosky

Re: śpię i śnię

Post autor: stanosky »

Jeśli chodzi o świadome sny to zdarzyły mi się tylko dwa razy. Za pierwszym razem po prostu zrozumiałem, że stan w którym się właśnie znajduję to sen. Siedziałem z kimś na jednej z ulic mojego miasta i usilnie tłumaczyłem, że właśnie śnię :D, i że on (ta wyimaginowana osoba) jest wytworem mojej wyobraźni. Zabawnie to wyglądało, a on... ono (chyba dziecko) z zainteresowaniem mnie słuchało.

Za drugim razem było już ciekawiej, bo skupiłem się na tym, że skoro jestem świadomy to mogę śnić o czym chcę... ;). I działy się rzeczy, o których pomyślałem. Żałuję tylko, że to był krótki sen, bo się fajnie rozkręcał. niestety to był ostatni świadomy sen jaki pamiętam :?.

Jeśli chodzi o najdziwniejszy i najbardziej niezwykły sen jaki mi się zdarzyło mieć, to było "obudzenie/ pojawienie" się jakimś sposobem na księżycu. Ten sen był bardzo realistyczny. Na prawdę wierzyłem w to, że tam jestem. Widziałem szary pył, kratery i maleńką ziemię w oddali. Zastanawiałem się co ja tam do cholery robię. A najgorsze było to, że wiedziałem, że jestem tam sam, całkiem sam, zdany tylko na siebie. To było przerażające, ta wszechobecna pustka.

Ten sen zdarzył mi się kilka lat temu. Wspominam o nim, ze względu na to, że ostatnio obejrzałem świetny film, o którym moge powiedzieć, że jest prawie żywcem wyjęty z mojej głowy. Nazywa się "Moon". Moim zdaniem, jeden z lepszych filmów jakie widziałem. Polecam go wam, jest świetny.
Szymon

Re: śpię i śnię

Post autor: Szymon »

Ostatnio coraz częściej zdarza mi się zapamiętywać swoje sny . Zwykle scenariusze snów są bardzo złożone. Motywem przewodnim zwykle jest poszukiwanie czegoś lub kogoś i pokonywanie trudności.
Pamiętam tylko jeden świadomy sen. Super wrażenie kiedy człowiek wie, że śni. Próbowałem nawet przejąć kontrolę nad nim, ale niestety nie wyszło...sprawy potoczyły się swoim własnym biegiem...
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: śpię i śnię

Post autor: es_pada »

Czesto snię sny bardzo dziwne.. :?
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: śpię i śnię

Post autor: Agata »

O! Coś dla mnie. Codziennie mi się coś śni i prawie zawsze pamiętam.
mozna zapisywac swoje sny a nastepnie udac sie y tym do psychologa i gwarantuje dowiedzenia sie o sobie wielu ciekawych rzeczy
Biedny psycholog... nie mogę mu tego zrobić.
Moje sny dotyczą najczęściej totalnej destrukcji. Są wielowątkowe, z dolby surround i w HD.
Motywem przewodnim jest zwykle atak nuklearny. Grzyb atomowy widziany gdzieś na horyzoncie, bo bomba jest zrzucona na tyle daleko, że nie zmiecie nas z powierzchni ziemi, ale na pewno doleci zabójcze promieniowanie. Rzadziej pojawia się asteroida, wybicie planety z orbity (powolne zamarzanie), wybuch wulkanu, wojna.
Wokół panuje chaos, wszyscy są pogrążeni w panice, pozbawieni logiki. Na ulicach zamieszki, potworny hałas, pożary i ja, jako ostatni spokojny człowiek na świecie. Nie rozumiem czym tak się denerwują, co ich tak przeraża. Stoję. Przyglądam się temu wszystkiemu albo idę z prądem, niesiona przez znajomych. Rodzice ładują nas do poloneza :D i próbują uciekać. Po co? Gdzie? Przecież koniec jest wszędzie. Dlaczego z tym walczycie? Nie potrafię pojąć dlaczego tak się zachowują, dlaczego nie przyjmą na klatę tego, co i tak ich czeka. Towarzyszy temu naprawdę niesamowity spokój. Cudowne uczucie, chociaż teraz, kiedy o tym piszę, czuję się jak jakiś czubek.
Nigdy się nie boję po przebudzeniu, wręcz żałuję, że już trzeba śmigać na zajęcia.
Raz tylko włosy stanęły mi dęba. Śniło mi się, że moja mama poderżnęła gardło sobie i bratu, i jej trup wrzeszczał na mnie z wybałuszonymi, zaćpanymi oczami "mówiłam, że kiedyś przez ciebie zwariuję, widzisz co mi zrobiłaś!". Brrrr, do dzisiaj nie wiem o co chodziło mojemu mózgowi :)
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: śpię i śnię

Post autor: Kamil »

Idź do psychologa... dla niego to może być ciekawa zabawa... może jakąś pracę naukową napisze?
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: śpię i śnię

Post autor: Agata »

Kamil pisze:Idź do psychologa... dla niego to może być ciekawa zabawa... może jakąś pracę naukową napisze?
Nie pójdę bo mnie zamkną w psychiatryku :twisted:
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: śpię i śnię

Post autor: Kamil »

za sny? Nie... ale przy założeniu, że sny coś mówią, to mogą zwrócić uwagę na te dziwne sny.. czym są spowodowane..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: śpię i śnię

Post autor: Piorun23 »

Moje sny to zazwyczaj koszmary w ujęciu "normalnego" człowieka.

Krew, masakry, apokaliptyczne sceny z jakichś wojen, urwane kończyny, bombardowania napalmem, tłumy ludzi ścinanych z karabinów maszynowych lub palonych miotaczami ognia...

A co najciekawsze takie sny dla mnie nie są koszmarami, i jakoś mnie nie męczą :shock:
Pewnie mam coś nie po kolei :mrgreen:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: śpię i śnię

Post autor: Padre »

Piorun23 pisze:Moje sny to zazwyczaj koszmary w ujęciu "normalnego" człowieka.

Krew, masakry, apokaliptyczne sceny z jakichś wojen, urwane kończyny, bombardowania napalmem, tłumy ludzi ścinanych z karabinów maszynowych lub palonych miotaczami ognia...

A co najciekawsze takie sny dla mnie nie są koszmarami, i jakoś mnie nie męczą :shock:
Pewnie mam coś nie po kolei :mrgreen:
He he, nie Ty jeden :-D
Niedawno mialem podobny, co najciekawsze odbywal sie w dokladnie tym samym miejscu co inny, jakis rok wczesniej. Z tym, ze o ile ten pierwszy byl koszmarem, ucieczka przed czyms przed ruiny, to ten drugi byl juz radosna rozwalka w stylu Call of Duty 1 :mrgreen: po ktorym obudzilem sie wypoczety i (wyjatkowo) optymistyczny. Najdziwniejsza byla jednak identyczna sceneria. Ktos jeszcze miewa takie "seryjne" sny? Czy jest na sali psycholog?
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: śpię i śnię

Post autor: Agata »

Padre pisze: Ktos jeszcze miewa takie "seryjne" sny?
Film o rannym żołnierzu, ze mną w roli głównej, rozłożony na trzy raty. Bardzo mi się podobał ten sen :)
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: śpię i śnię

Post autor: Piorun23 »

Zdarza mi się parę "stałych lokacji" w snach.

W sumie ciekawe dlaczego tak się dzieje?
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: śpię i śnię

Post autor: MetalMan »

Ja za to uwielbiam jak we śnie spadam w przepaść i budzę się w momencie uderzenia, dosłownie czuję jak wciska mnie w łóżko :roll:

A co do najdziwniejszych snów: śniło mi się, że naziści mnie złapali i chcą powiesić.... niby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że główne role nazistów odgrywali koledzy z pracy :mrgreen:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: śpię i śnię

Post autor: Kamil »

MetalMan pisze:Ja za to uwielbiam jak we śnie spadam w przepaść i budzę się w momencie uderzenia, dosłownie czuję jak wciska mnie w łóżko :roll: :
Oj tak... chociaż ja raczej mam przewracanie sie..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
ODPOWIEDZ