Działalność gospodarcza

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
kriskros
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2015, 12:32
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: LOGISTICIAN (ISTJ-T)
Lokalizacja: Wrocław

Działalność gospodarcza

Post autor: kriskros »

Hej.

Prowadzi ktoś z Was DG? Pochwalcie się. Może ktoś chce zacząć? Co sądzicie o naszych szansach na zyskowny biznes?
LOGISTICIAN (ISTJ-T)
MIND INTROVERTED 86%
ENERGY OBSERVANT 74%
NATURE THINKING 58%
TACTICS JUDGING 78%
IDENTITY TURBULENT 69%
Nestor

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: Nestor »

Chyba takich nie ma. Dużo tutaj jest młodych ludzi, którzy jeszcze szkół nie pokończyli i gdzie by ich tam do biznesu. :P

I tak. Ja chcę zacząć. Moja orientacja jest raczej sprofilowana na klienta niż na pracodawcę.

Introwertycy mają raczej małe szanse w biznesie rozrywkowym, ale za to duże w świecie naukowym.

O, i pan jest z zawodu ekonomistą. :D
Awatar użytkownika
Ruciński
Introwertyk
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2015, 8:30
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łaziska Górne, Śląsk

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: Ruciński »

Ja prowadzę własną działalność gospodarczą. Jestem korektorem - zawód świetny dla introwertyka. Pracuję w domu, nie mam kontaktu z ludźmi osobiście, głównie mailowo, czasem jedynie przez telefon (to nie jest przyjemne, ale w obliczu pozostałych plusów da się znieść). Sam ustalam, jak pracuję. :)
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Działalność gospodarcza

Post autor: Arti »

Ja prowadziłem małą firmę. Wziąłem do współpracy ekstrawertyków z rodziny i im powierzyłem kontakty z klientami. Ja raczej wolałem załatwianie spraw w urzędach i prowadzenie księgowości no i ogólny nadzór na firmą (takie kierowanie z tylnego fotela :) )
ODPOWIEDZ