Witam. Jestem tu nowy, a jestem tu dlatego, że jestem już zmęczonym życiem wśród ekstrawertyków.

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Aoirith
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:26
Płeć: mężczyzna

Witam. Jestem tu nowy, a jestem tu dlatego, że jestem już zmęczonym życiem wśród ekstrawertyków.

Post autor: Aoirith »

Nie wiem dlaczego i nie wiem też jak zostanie to odebrane, lecz muszę chyba oczyścić się nieco z tego co kołacze mi się po umyśle od jakiegoś czasu.

Mam wrażenie, zapewne jak większość z was, że jestem z innego Świata. Wokół mnie są ludzie którzy nie tyle nie zrozumieliby o czym mówię, gdybym zaczął rozmawiać na tematy które naprawdę mnie interesują, to jeszcze są to ludzie... mam wrażenie, puści w środku, którzy wciąż muszą wlewać w siebie nieskończone ilości używek i przygód aby cokolwiek poczuć. Tak, może trochę przesadzam, może wylewam tutaj nie tylko swoje przemyślenia ale i swoją frustrację. A sfrustrowany jestem głównie znudzeniem i trochę też samotnością. Samotność jako taka aż tak bardzo mi nie doskwiera, może jeszcze, może zwyczajnie wcale, ale mam też ku niej dobry powód. Natomiast osoby które są w moim otoczeniu są zbyt przewidywalne, proste, emocjonalne i krótkowzrocznie zapatrzone w siebie.
Mam kilka osób (ilościowo nawet nie palce jednej dłoni)osoby ciekawe, mądre, lecz często niedostępne z racji tego na jakim są etapie życia - ot samotność. Nie będę ukrywał, że szukam kogoś, szukam i dlatego tutaj właśnie jestem.

Lecz jestem też z innego powodu, chcę się dowiedzieć, czy rzeczywiście są mi podobni na tym Świecie ludzie, czy mogę liczyć na poczucie przynależności które na piramidzie Masłowa ma już dość wysokie miejsce...

To może kilka słów o sobie.
Jestem intelektualistą, niesamowicie rajcuje mnie idea eksploracji układu Słonecznego i kosmosu. Uwielbiam (hobbystycznie) fizykę i astronomię i uwielbiam też zadawać pytania ludziom którzy posiadają fachową wiedzę na ten temat. Studiuję Psychologię, mimo że jestem typowym "thinkerem" według testów typu MBTI cechuje mnie też ogromna empatia w stosunku do wszystkiego co żywe ale nie przeszkadza mi to być racjonalistą. Lubię spędzać czas przy książce, w wirtualnym świecie a także warto dodać że uwielbiam dobre kino. Hobbystycznie zajmuję się też nauką śpiewu i jestem muzykiem.

Witam wszystkich serdecznie.
Awatar użytkownika
Haze
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 26 gru 2015, 21:35
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9

Re: Witam. Jestem tu nowy, a jestem tu dlatego, że jestem już zmęczonym życiem wśród ekstrawertyków.

Post autor: Haze »

Witam serdecznie !
Mam kilka osób (ilościowo nawet nie palce jednej dłoni)osoby ciekawe, mądre, lecz często niedostępne z racji tego na jakim są etapie życia"
"
- ja też mam aż 3 takie osoby .
czy rzeczywiście są mi podobni na tym Świecie ludzie
W związku z podobnymi do twoich odczuciami założyłam kilka dni temu profil na tej oto stronie.
;) Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam. Jestem tu nowy, a jestem tu dlatego, że jestem już zmęczonym życiem wśród ekstrawertyków.

Post autor: Coldman »

czy rzeczywiście są mi podobni na tym Świecie ludzie
W związku z podobnymi do twoich odczuciami założyłam kilka dni temu profil na tej oto stronie.
;) Pozdrawiam !

Nie przestraszcie się starych wyjadaczy, oni są tacy sami jak wy, tylko, ze po prostu oswoili się z otoczeniem i cieszą się życia.


Pozdrawiam i życzę owocnego pobytu na forum
Aoirith
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:26
Płeć: mężczyzna

Re: Witam. Jestem tu nowy, a jestem tu dlatego, że jestem już zmęczonym życiem wśród ekstrawertyków.

Post autor: Aoirith »

Dziękuję ;)
Temudżyn
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2015, 7:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Witam. Jestem tu nowy, a jestem tu dlatego, że jestem już zmęczonym życiem wśród ekstrawertyków.

Post autor: Temudżyn »

Witam.
Co do przemyśleń na temat innych ludzi, mam podobnie.
Interesuję się naukami ścisłymi, astronomią, historią.
Lubię grać na komputerze (szczególnie w bardzo wymagające strategie).
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego nad monstra owe, naturze przeciwne, wiedźminami zwane, bo są to płody plugawego czarostwa i diabelstwa. Są to łotry bez cnoty, sumienia i skrupułu, istne stwory piekielne, do zabrania jeno zdatne. Nie masz dla takich jak oni między ludźmi poczciwymi miejsca.
A owo Kaer Morhen, gdzie ci bezecni się gnieżdzą, gdzie ohydnych swych praktyk dokonują, starte być musi z powierzchni ziemi, a ślad po nim solą i saletrą posypany.

Anonim, Monstrum albo Wiedźmina opisanie
Awatar użytkownika
littleladypunk
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:35
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Witam. Jestem tu nowy, a jestem tu dlatego, że jestem już zmęczonym życiem wśród ekstrawertyków.

Post autor: littleladypunk »

Aoirith pisze: Jestem intelektualistą, niesamowicie rajcuje mnie idea eksploracji układu Słonecznego i kosmosu. Uwielbiam (hobbystycznie) fizykę i astronomię i uwielbiam też zadawać pytania ludziom którzy posiadają fachową wiedzę na ten temat. Studiuję Psychologię, mimo że jestem typowym "thinkerem" według testów typu MBTI cechuje mnie też ogromna empatia w stosunku do wszystkiego co żywe ale nie przeszkadza mi to być racjonalistą. Lubię spędzać czas przy książce, w wirtualnym świecie a także warto dodać że uwielbiam dobre kino. Hobbystycznie zajmuję się też nauką śpiewu i jestem muzykiem.
No, no, dobrze się "sprzedajesz" :)

Powitać!
Awatar użytkownika
blackandwhite
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2016, 19:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Witam. Jestem tu nowy, a jestem tu dlatego, że jestem już zmęczonym życiem wśród ekstrawertyków.

Post autor: blackandwhite »

Całkowicie rozumiem Twój punkt widzenia, odczuwam to samo, dlatego założyłam to konto. Najgorsze dla mnie jest wrzucenie w towarzystwo ekstrawertyków żyjących od imprezy do imprezy, a takich na studiach pełno.
ODPOWIEDZ