Kiedy się dowiedzieliście?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.

W jakim wieku dowiedziałeś/aś się, odkryłeś/aś, że jesteś introwertykiem/introwertyczką?

15 i poniżej
45
18%
16-19
113
45%
20-25
69
27%
26-29
16
6%
30 i wyżej
8
3%
 
Liczba głosów: 251

Olarapior
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 04 lut 2016, 19:58
Płeć: kobieta

Re: Kiedy się dowiedzieliście?

Post autor: Olarapior »

Ja przez test: jaka praca by była dla mnie najlepsza wtedy właśnie mi wyszła wysoka introwersja a potem w domu sprawdziłam na internecie co to jest
Nie przejmuj się tym co myślą o tobie inni. Ważne to co ty myślisz o sobie.
Awatar użytkownika
TaZła
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2016, 18:15
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ-A
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kiedy się dowiedzieliście?

Post autor: TaZła »

Ja dowiedziałam się miesiąc temu. Często przeglądając różne strony "na nudę" spotykałam się z hasłami introwertyzm i ekstrawertyzm. Tak jakoś ostatnio mnie to zaciekawiło i w końcu postanowiłam się dowiedzieć co te pojęcia znaczą. Okazało się że jeden typ osobowości czyli introwertyk pasuje do mnie i tak od tego czasu zaczęłam bardziej się tym interesować, szukać stron na których wypowiadają się ludzie którzy są intro i właśnie trafiłam na to forum :)
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy się dowiedzieliście?

Post autor: nudny introwertyk »

Samo pojęcie introwertyzmu poznałem na religii w liceum, gdy nauczyciel (pozdrowienia dla ks. Krystiana ;) ) przyniósł nam testy osobowości, które naprawdę dobrze opisały mój charakter. W skrócie - melancholijny introwertyk. Pobieżnie sprawdziłem co ono oznacza i zapomniałem o tym na kolejne 3 lata. W zeszłym roku zdesperowany ciągłą samotnością, niepowodzeniami w sferze towarzyskiej i poczuciem "braku sensu" stwierdziłem, że to musi być wina mojego charakteru, zacząłem więc zagłębiać się w temat i tak trafiłem na to forum. Dopiero wtedy zdałem sobie sprawę czym tak naprawdę jest introwertyzm i że pojęcie to świetnie mnie opisuje, że nie jestem ani lepszy ani gorszy, ale po prostu inny. I że nie jestem w tym sam :)
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Kiedy się dowiedzieliście?

Post autor: ainos »

Haha, ja chyba też na religii w liceum :D Też mieliśmy test osobowości, dowiedziałam się jakie są jej typy. A później to już w czasie studiów trochę miałam okazję to zgłębić z racji niektórych przedmiotów :)
happiness only real when shared
ODPOWIEDZ