styl, atrakcyjność fizyczna

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Konradek »

To był żart :P Obowiązuje prawo dżungli. Człowiek jako silniejszy (nie fizycznie, ale intelektualnie) zabija zwierzęta i robi z nimi co chce.[/quote]

Oj przepraszam nie wszystko, bo ktoś o wybujałej fantazji doda coś więcej 8)

A ubierajmy się tak, jak nam się chce, a jak komuś przeszkadza, to niech się pocałuje.
Awatar użytkownika
ejpod
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2014, 1:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: ejpod »

aki macie styl ubierania się i czy ważne jest dla Was jak ocenią go inni? Lubicie się wyróżniać, a może chcecie niknąć w tłumie?
No i czy swoim wyglądem pragniecie przyciągać spojrzenia płci, która Was kręci?
Czy Wasza atrakcyjność fizyczna ma dla Was jakieś znaczenie?
Czy introwertyzm wpływa na Wasze poczucie atrakcyjności?

Mój styl to casual. Ubieram się normalnie, mam troszkę pstrokatych rzeczy, a jak mam humor to wezmę jakąś fajną marynarkę, koszulę, a nawet i krawacik i polecę gdzieś. Oczywiście, że chcę żeby mnie ludzi widzieli, lubię być widziany, oczywiście tylko w dobrym świetle.

Atrakcyjność fizyczna ma dla mnie duże znaczenie. Wkurza mnie troszkę jak coś źle jest dopasowane w moim ubraniu, ma malutką plamkę nawet niewidzialną(nie jestem pedantem).

Nie wiem czy to introwersja czy poczucie nieśmiałości wpływa na poczucie atrakcyjności, ale z pewnością czuję taki wpływ.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: So-ze »

Ja ubieram się na czarno, ale nie jak metal, w jakieś źle okrojone koszulki i wielkie bojówy, tylko tak... po dzisiejszemu :) sama kolorystyka pozwala się już jakoś wyróżnić. Nie lubię kolorowych spodni, kurtek i koszul, czuję się w nich "bez wyrazu", jakbym udawał takiego kolorowego, wesołego człowieczka. Wyjątek jestem w stanie zrobić tylko dla granatu, jakiegoś stalowego odcienia błękitu i bieli. A z tym wyróżnianiem się też nie można przesadzać, by nie wyjść na parodię samego siebie.

Tja, chciałbym przyciągać, ale gorzej z ryłem.

Bardzo podoba mi się taki styl http://instagram.com/anthonybogdan ale nie mam zbyt wiele kasy, by wdrażać go w życie :c
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: lea »

So-ze pisze:Bardzo podoba mi się taki styl http://instagram.com/anthonybogdan ale nie mam zbyt wiele kasy, by wdrażać go w życie :c
O, fajne.

Ja wiem co mi się podoba, nawet bardzo, ale nie na tyle aby w to inwestować. Do tego kombinowanie pt. "co do czego pasuje" to dla mnie taki rodzaj myślenia, któremu raczej nie chcę poświęcać zbytniej ilości mojego czasu. Ubieram się na czarno bo wtedy wszystko do siebie pasuje. Czasem też męska koszula w kratę, bo to bardzo wygodna rzecz.
Facetowi łatwiej jest ładnie się ubrać. Nienawidzę łazić po sklepach (znowu strata czasu) ale dział męski prawie zawsze zwiedzę. Świetne nadruki, kurtki, torby i męska, prosta biżuteria.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
vatnajökull
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2014, 14:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w6
Lokalizacja: 64°35'46.5"N 16°55'39.6"W
Kontakt:

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: vatnajökull »

nie znam się to się wypowiem

kurde, faktycznie, nie zwracam za bardzo uwagi na ubiory dokoła (no chyba, że coś wybitnie ładnego albo wybitnie nieładnego rzuci mi się w oczy). Dopasowywanie częsci ubioru do siebie to jest, wbrew pozorom, bardzo trudna rzecz, więc też staram się mieć wszystko w mniej więcej jednym, ciemnym odcieniu (szary ponoć mi pasuje :D ). Choć czasem przełamuję tę swoją jednolitą teksturę jakimś ładnym kolorowym dodatkiem (szal czy coś). Biżuteria rzadko (niewygodne), szpilki prawie w ogóle (niewygodne po stokroć). Albo - połączenie najlepsze - czarny i bialy. Te dwa przeciwieństa lubię łączyć w ubiorze :)
Kiedyś faktycznie moja atrakcyjność fizyczna miała dla mnie większe znaczenie. Teraz chyba obrałam inne priorytety w życiu (taki niemodny styl :( ), więc jak na razie sama sobie sterem, żeglarzem i okrętem ( :?: )
Obrazek
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: lea »

vatnajökull pisze:Albo - połączenie najlepsze - czarny i bialy.
Mia Wallace wyglądała pięknie. Prostota.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
thali
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lut 2013, 5:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wiedeń

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: thali »

Przez wiekszosc zycia nosilam dzinsy, trampki i ciemne swetry/koszulki - byleby bylo wygodnie i byleby nie rzucac sie w oczy. I pewnie nic by sie nie zmienilo, gdyby nie kolejny w moim zyciu zawod milosny. Doszlam wtedy do wniosku, ze przyciagam niewlasciwych facetow i, ze musze cos zmienic. Wiec zaczelam od zewnetrza (bo to duzo latwiejsze niz zmiany wewnatrz zwiazana z praca nad soba itd. :)). I wtedy dokonalam niesamowitego odkrycia, a mianowicie wujek Google stwierdzil, ze mam figure klepsydry i, ze jesli tylko podkresle talie, to przeistocze sie w labedzia i trup meski bedzie scielil sie gesto u mych stop. Podeszlam sceptycznie, ale kupilam kilka spodnic i obcisle topy... i po raz kolejny okazalo sie, ze Google sie nie myli - rzeczywiscie mezczyzni zaczeli na mnie zwracac duzo wieksza uwage i ludzie zaczeli byc duzo serdzeczniejsi w stosunku do mnie. Dlatego tez przyjelam ten styl i na co dzien wygladam mniej wiecej tak:

Obrazek

No dobra, nie jestem az tak atrakcyjna, ale wiecie, o co chodzi :).

Niestety, cel nie zostal osiagniety - w dalszym ciagu przyciagam niewlasciwych facetow, tylko, ze teraz w wiekszej liczbie. Chyba nie ma wyjscia, tylko trzeba popracowac nad wnetrzem :/
INFJ z silnie rozwinietym T
Racter

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Racter »

@thali styl bardzo fajny, chciałbym by więcej kobiet się tak nosiło.

@vatnajökull Proste połączenia barw zwykle wyglądają najlepiej, przynajmniej w męskich oczach :-)

@lea o, dziewczyny w męskich koszulach też często wyglądają bardzo fajnie.

Ja nie mam specjalnie wyrobionego stylu. Lubię się od czasu do czasu ubrać w stronę 'business casual', czyli jakaś marynarka sztruksowa do jeansu z ciemną koszulą, ewentualnie jakiś sweter z golfem. Na co dzień koszula w kratkę lub bluza, prosto i wygodnie. Jeśli chodzi o kolory, to raczej ciemne, czarny/brązowy/szary/granat.
Awatar użytkownika
vatnajökull
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2014, 14:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w6
Lokalizacja: 64°35'46.5"N 16°55'39.6"W
Kontakt:

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: vatnajökull »

@thali: Bardzo ładnie! Choć ja aktualnie nie ubrałabym się tak, chyba, że na jakąś specjalną okazję ;). Teraz mam bardziej tendencję do wbijania się w swetry <sweter_lover>.

Przypomniał mi się komentarz pewnej przypadkowej zakonnicy, taki o, nie wiem skąd i dlaczego, ale spacerując sobie po mieście usłyszałam to: Dziewczyny! Noście spódnice!
Więc dziewczyny...! :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
jigokushoujo
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2015, 19:53
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w2
MBTI: INFP
Lokalizacja: Lublin\Lubartów

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: jigokushoujo »

A ja z kolei lubuję się w gorsetach i mundurkowych, prasowanych spódniczkach w kratkę ;)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

jigokushoujo pisze:A ja z kolei lubuję się w gorsetach i mundurkowych, prasowanych spódniczkach w kratkę ;)
Dodaj do tego jeszcze zakolanówki i jestem twój!
Awatar użytkownika
jigokushoujo
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2015, 19:53
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w2
MBTI: INFP
Lokalizacja: Lublin\Lubartów

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: jigokushoujo »

Dodaj do tego jeszcze zakolanówki i jestem twój!
Mhaha :D Zakolanówki też zalegają w mojej szafie :P
Mam kilka kompletów :wink: Aczkolwiek nie chodzę tak każdego dnia :P
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: highwind »

No, dodając do tego nick, avatar, rysuje się pewien charakterystyczny obrazek. Anata wa nihon ga suki desu ka. W Polszy to chyba jednak dosyć rzadki styl poza jakimiś konwentami i imprezami tematycznymi. Wydaje mi się, że nawet chyba częściej widywałem na ulicy cybergotki niż postaci jak z mangi. Potrafisz tak się ubrać na zakupy, do pracy czy na zajęcia? :D
Awatar użytkownika
jigokushoujo
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2015, 19:53
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w2
MBTI: INFP
Lokalizacja: Lublin\Lubartów

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: jigokushoujo »

Nie jestem tak całkiem mangowa :P Łączę trochę gotyk z klimatami japońskimi :wink: Ubieram się jak mam w danej chwili ochotę, najczęściej są to jeansy albo właśnie spódniczka w kratkę i jakaś czarna, bądź muzyczna koszulka, często glany albo trampki ;) Tak chodzę na uczelnie ;) Żeby ubrać się bardziej hmmm... ekstrawagancko muszę być w bardzo dobrym humorze (od tego zależy co ubiorę danego dnia), no i oczywiście na konwenty, ale nie uderzam wtedy w cosplayie, po prostu wyglądam inaczej niż przeciętny zjadacz chleba ;)
Gorsety to zdecydowanie mój fetysz ;)
Racter

Re: styl, atrakcyjność fizyczna

Post autor: Racter »

Zdaje się, że szczególnie dziewczyny o typie infp lubią się ubierać w klimaty dalekowschodnie, gotyk i steampunk ;).
Potrafisz tak się ubrać na zakupy, do pracy czy na zajęcia?
Gorsecik + spódniczka = +1 do oceny na kolokwium :)
ODPOWIEDZ