W 10% dar w 90 % przeklenstwo

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
JanNowak
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:34
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: JanNowak »

Mam juz dosc ciaglej niesmialosci i braku odwagi w kontaktach towarzyskich,mam dosc wracania wciaz do pustego domu,mam dosc swojego introwertycznego uposledzenia,ktore niepozwala mi doznac choc odrobiny szczescia.Nie mam po co zyc,bo dla kogo?Nie ciagnie mnie juz kompletnie
do moich zainteresowan.Zyje z dnia na dzien pochloniety przez rutyne.Wolalbym chyba byc glupim lecz towarzyskim i szczesliwym z kobieta niz tkwic w aktualnym stanie.Dla mnie introwersja do defekt psychiczny.
Musialem to z siebie wyrzygac.
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: Fangtasia »

Ale introwertów to Ty szanuj człowieku.
Moja szanowna koleżanka Szczerość nie pozwala mi Cię pocieszać, powiem wprost: to Twoja wina, nie introwersji.
Nestor

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: Nestor »

Jesteś INTP - nic dziwnego, nie jesteś sam z tym problemem, da się go rozwiązać i nie tylko charakter i temperament mają wpływ na życie.
JanNowak
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:34
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: JanNowak »

Szanuje ludzi,nie introwersje.
Nie oczekuje klepania po ramieniu i stwierdzania,ze bedzie dobrze.
Moze moja wina,tylko niestety nie mam pomyslu na obejscie tej blokady.
Jak niby da sie to rozwiazac? Chyba tylko kulka we lbie.

Przepraszam za te przeskoki w odpowiedzi i inne niedociagniecia,nie mam nastroju na piekny styl.
Nestor

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: Nestor »

Szukać dalej, bo do wygrania masz szczęśliwe życie.
JanNowak
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:34
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: JanNowak »

Albo wiecej meki.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: Faramuszka »

Tyle, że Fangtasia ma rację, nie róbcie z introwersji jakiego fatum, bo tak nie jest.
To co opisujesz bardziej ma związek z Twoją osobistą historią, środowiskiem, charakterem, nastawieniem do życia, a nie temperamentem na "I".

Co chcesz wygrać, zależy już od Ciebie, ale niestety te granie w życie polega właśnie na ciągłym próbowaniu i na potykaniu się, więc nikt Ci tu nie poda recepty i nie powie "po tym na pewno się uda". Pewnie coś trzeba ogarnąć z tych umiejętności społecznych i pojawiać się gdzieś, gdzie przebywają inne człowieki. Powodzenia w wychodzeniu z własnych przekonań, które Cię tu na wstecznym trzymają.
martuella

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: martuella »

JanNowak pisze:Dla mnie introwersja do defekt psychiczny.
Jak się bardzo chce, to można z byle gówna zrobić defekt psychiczny, także polecam spojrzeć na swój problem nieco bardziej optymistycznie.
JanNowak
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:34
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: JanNowak »

Dzieki za odpowiedzi.
Staram sie znalezc rozwiazanie,tylko niestety do rzeczy ktore sprawialy mi radosc - tj. programowanie,nauka czy sztuki walki - stracilem kompletnie zapal,to byla moja odskocznia i droga,teraz nie mam nic.No coz,czas pokaze jaka sciezke obral mi los.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: Patrycjusz »

Nie to forum. Może pomogą trzy linki:
1
2

I przede wszystkim:

3. Avoidant
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Ani
Introwertyk
Posty: 78
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: Ani »

JanNowak pisze:Mam juz dosc ciaglej niesmialosci i braku odwagi w kontaktach towarzyskich,mam dosc wracania wciaz do pustego domu,mam dosc swojego introwertycznego uposledzenia,ktore niepozwala mi doznac choc odrobiny szczescia.Nie mam po co zyc,bo dla kogo?Nie ciagnie mnie juz kompletnie
do moich zainteresowan.Zyje z dnia na dzien pochloniety przez rutyne.Wolalbym chyba byc glupim lecz towarzyskim i szczesliwym z kobieta niz tkwic w aktualnym stanie.Dla mnie introwersja do defekt psychiczny.
Musialem to z siebie wyrzygac.
Długo już masz dość takiego życia? Bo ja na przykład też mam ostatnio podobny kryzys, jest to o tyle dziwne, że wcześniej zupełnie nie przeszkadzał mi mój styl życia, introwertyzm, a od jakiś dwóch miesięcy się męczę sama ze sobą, też zupełnie mi się nic nie chce, nie wiem po co żyje itd. Najgorsze jest to, że im bardziej potrzebuję ludzi, tym bardziej się od nich odcinam, ostatnio unikam kontaktów z innymi, nie odbieram telefonów od znajomych, co mnie wpędza w jeszcze gorszy stan.
JanNowak
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:34
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: JanNowak »

Od ładnych paru miesięcy.
gray
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2016, 22:59
Płeć: kobieta

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: gray »

Mozna byc szcześliwym bedąc intro.
ps. potwierdzone info.

Gdybyś był ekstrawertykiem, wierz mi nadal miałbyś te same problemy bo to dzieje sie w twojej głowie i nie jest zwiazane z byciem intro czy nie.
patrząc na pore roku może to być to : https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_a ... a_sezonowa
albo jeżeli to Cie dotyczy może byc i to : http://psychoterapiageneza.pl/kryzys-cw ... z-dorosli/

Albo miliony innych.
Ani
Introwertyk
Posty: 78
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: Ani »

Ponad tydzień temu skończyłam 25 lat. Artykuł "Kryzys ćwierćwiecza" jest przynajmniej o mnie :)
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: W 10% dar w 90 % przeklenstwo

Post autor: Arti »

@Jan Nowak
To może być depresja, nerwica, kryzys - nie wiem, ale przyczyną na pewno nie jest introwersja. Być może jesteś czymś przeciążony i organizm "wywala bezpieczniki", a może brakuje Ci witamin, szczególnie niedobór magnezu działa niekorzystnie na nastrój. Spróbuj dojść do przyczyny.
A propo's nieśmiałości: nieśmiałość do lęk przed oceną przez innych. Tu może pomóc trochę odpowiednie nastawienie typu "Mam wy***ane co o mnie sądzicie!"
ODPOWIEDZ