Martwe oczy

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Biała_Wiewióra
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2017, 13:53
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Łódź

Martwe oczy

Post autor: Biała_Wiewióra »

Czy ktoś wam kiedyś mówił jak wyglądają wasze oczy kiedy "odpływacie" do krainy myśli?
Moje zaufane przyjaciółki mówią,że zachodzą mi mgłą(cokolwiek to znaczy) i wyglądają na martwe.Oczywiście sprawdziłam to na koleżance z klasy kiedy podczas naszej rozmowy specjalnie się wyłączyłam,a po krzyku który wydała uznałam słowa przyjaciółki za prawdziwe. Ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje albo też tak ma? :shock:
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Martwe oczy

Post autor: Anthrax91 »

Może to zaćma...
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Martwe oczy

Post autor: SCD »

Kurza ślepota 8)
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Martwe oczy

Post autor: Fangtasia »

Każdy introwertyk ma takie spojrzenie bo jesteśmy martwi w środku.
Awatar użytkownika
reynevan002
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2017, 11:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-T

Re: Martwe oczy

Post autor: reynevan002 »

Jak jeszcze uczęszczałem do szkoły to dobry znajomy mówił mi, że często mam "ślepy wzrok". Później robili sobie z tego żarty i machali mi czymś przed oczyma, a ja nawet nie reagowałem. Nie zgadzam się z tym co napisała koleżanka wyżej, bo to, że się zamyślamy i żyjemy wnętrzem bynajmniej czyni nas martwymi w środku.
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Martwe oczy

Post autor: Fangtasia »

XD...
Dooobra, może mogłam dodać jakieś "xD" albo buźkę żebyś zrozumiał przekaz.
Nie, nie uważam, że jesteśmy martwi w środku. Temat bzdurny, odpowiedź bzdurna.
Awatar użytkownika
reynevan002
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2017, 11:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-T

Re: Martwe oczy

Post autor: reynevan002 »

Rozumiem.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Martwe oczy

Post autor: Saladin »

Z całym szacunkiem do autorki, ale temat kompletnie bez sensu. Jak się człowiek zamyśli, to jego wzrok wydaje się być pusty, tyle. xD I nieważne czy to extra czy intro, jest to naturalna reakcja.
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Biała_Wiewióra
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2017, 13:53
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Łódź

Re: Martwe oczy

Post autor: Biała_Wiewióra »

Rzeczywiście może na siłę staram się szukać połączeń między normalnymi reakcjami a byciu intro. :oops:
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Martwe oczy

Post autor: Polan »

To efekt tego że każdy ma w sobie demona. W chwilach gdy demon ten się budzi, w przypadku intro na skutek przedłużających się interakcji z ludźmi, wygląd człowieka ulega zmianie. Większość z nas jest raczej opętywana przez pomniejsze demony, którym dużo sił zabiera jakakolwiek emanacja, dla większości szczytem możliwości jest właśnie tzw. martwy/pusty wzrok.

To bezduszna istota wygląda na świat, przeważnie groźna dla otoczenia nie bywa, czasem jednak umie wpłynąć na osobę na którą padnie taki wzrok, co często przejawia się np. wspomnianym okrzykiem przerażenia. Sporadycznie ofiara takiego wzroku wpada w trans który powoduje że jej demon się przebudza i o ile był wypoczęty, czasem jest w stanie samemu wyjrzeć z swojego nosiciela.

Istnieją egzorcyzmy które są w stanie wypędzić takie demony, jednak z uwagi na ogromną liczbę ludzi, oraz minimalne zagrożenie, nie jest to warte zachodu. Większość religii stosuje jednak uproszczone formy egzorcyzmów ukrytych pod różnego rodzajami obrzędów religijnych by przytępić uwagę demona. Jednak ostatni wykwit ateizmu i brak wzmożenia aktywności demonicznej sugeruje, że jest to bardziej pozostałość po czasach gdy ludzie byli bardziej świadomi swojego opętania, a władze musiały jakoś przekonać ludzi, że o nich dbają.

Motyw ten można np. znaleźć w sagach nordyckich, przykładowo Beowulf. Może znacie, są różne wersje, w jednej walczą przeciw armii kanibali, w innej z demonem zwanym Grendelem. Jest to efekt działania czasu i tego że początkowo był to przekaz ustny, a potem nastąpiły błędy tłumaczenia. Tak naprawdę tytułowy Beowulf był wędrownym egzorcystą, który przybył do Danii na pomoc lokalnemu królowi. Jednak w efekcie jego działań, demon się uwolnił, a była to wyjątkowo silna bestia, dlatego Beowulf pozostał do końca swoich dni w królestwie, by zwalczać zło które uwolnił. To że w przekazach został królem, jest efektem tego, że błędnie jego ówczesny tytuł uznano obecnie za tytuł królewski i tak zostało przetłumaczone. Był raczej przewodnikiem ówczesnej Kongregacja Nauki Wiary, czyli potocznie mówiąc, Inkwizycji.

Zresztą późniejsze działania Inkwizycji to był właśnie efekt próby masowego wyplenienia demonicznej obecności. A że było to raczej zadanie niewykonalne, w akcie desperacji zaniechano skuteczności i bezpieczeństwa procesu na rzecz masowego działania. Dlatego trudniejsze przypadki po prostu usuwano.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Martwe oczy

Post autor: highwind »

Martwe spojrzenie to jeszcze pół biedy. Trochę to przypałowe i odrzuca społecznie, ale da się przeżyć. Ale że oczy zachodzą mgłą? To już śmierdzi jakimś schorzeniem. Wybierz się do okulisty.
Awatar użytkownika
reynevan002
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2017, 11:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-T

Re: Martwe oczy

Post autor: reynevan002 »

Nie zrozumiem dlaczego jesteście tacy wredni.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Martwe oczy

Post autor: highwind »

Trudno się odnieść do powyższego zarzutu, jeśli nie przytaczasz konkretnych cytatów, które za wredne uznajesz.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Martwe oczy

Post autor: Coldman »

Nie róbcie śmietniku z tematu. Koleżanka nigdzie nie napisała, że to ma jakikolwiek związek z temperamentem.
Raczej dziwne jest to, że spotyka się taką reakcją gdy się zamyśli, może mieć jakąś chorobę oczu, która uwidacznia się gdy patrzy się z boku.
Zrób to samo przy dorosłych i spytaj się ich co widzieli, jeśli będzie coś nie tak to zrób jak powiedział highwind
Awatar użytkownika
Biała_Wiewióra
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2017, 13:53
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Łódź

Re: Martwe oczy

Post autor: Biała_Wiewióra »

Nic z oczami nie mam.Bardziej prawdopodobne jest to,że moja przyjaciółka już wtedy zaczęła tracić wzrok(choroba genetyczna) i mylnie zinterpretowała tą mgłę.No ale cóż kto wiedział.
ODPOWIEDZ