Introwertyk a telefon.

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2017, 16:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: Canis Latrans »

Rozmowa telefoniczna? Jeżeli chodzi o obcą mi osobę to odwlekam to jak tylko mogę. Najlepiej gdy uda mi się kimś wysłużyć by zadzwonił za mnie i porozmawiał/załatwił coś. Nie lubię czegoś takiego wgl. prawie zawsze nie zapytam o coś, czegoś zapomnę albo zrobię głupotę bo odpowiadam byle szybko zakończyć rozmowę. Zadzwonić drugi raz już głupio dlatego wolę ustalić co powiedzieć/o co zapytać i dopiero dzwonię. Gdy tacy ludzie do mnie dzwonią to mnie strasznie irytują to takie zmuszanie do rozmowy.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: highwind »

Muszę sobie kupić nowy telefon. Cena ok 1,5k. Przymierzam się do LG G6, kiedy cena spadnie jeszcze odrobinę. Jarają mnie bezramkowce, choć to nie jest warunek konieczny. Ktoś może akurat ostatnio kupował i orientował się w temacie? Będę wdzięczny za polecenia/sugestie.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: jubei »

Kontynuując offtop, mogę Ci polecić jakiś aparat ale nie znam bezramkowców..

A jaki wg was bedzie najlepszy aparat dla introwertyka? Oczywiście intro to tradycjonaliści więc pewnie klawisze ale jakie polecanie małe czy duże? Introwertyk nie ma duzo znajomych więc ilosć wpisów w książce kontaktów nie gra roli. Ekran z jaką przekątną 2,4 cala wystarczy?
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: Coldman »

Nie polecam LG. Xiaomi jest na topie, warto zapoznać się z tą marką.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: highwind »

jubei pisze:Kontynuując offtop
Nie rób offtopu, tym bardziej nie trolluj, bo jesteś na granicy tymczasowego bana. Ładnie sobie na niego pracujesz. I przypominam o regulaminie, w tym kontekście zwłaszcza punktach 20., 21., 22.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: jubei »

LOL ok zrobię zdjęcie :)
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Nuna
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Hong Kong

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: Nuna »

Ja nie cierpię rozmawiac przez telefon. Wydaje mi się, że ma to związek z tym, że podczas rozmowy telefonicznej człowiek ma najmniej kontroli. Ani nie widzi się drugiej osoby, ani nie jest się w tym samym otoczeniu, co ona i nie można się zastanowić nad tym, co się chce powiedzieć, żeby nie było niezręcznej ciszy (a np. na smsa można odpisac z dowolnym opóźnieniem).
AnaMarcela
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:15
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-A

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: AnaMarcela »

Ja lubię rozmawiać przez telefon, ale tylko z tymi, których znam.
Kiedyś pamiętam zadzwoniłam pod pewien numer (a myślałam, ze dzwonie do mamy) i usłyszałam męski taki silny głos. Nie byłam wstanie nawet przeprosić za pomyłkę i się rozłączylam.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: bartek93 »

Zależy z kim rozmawiam przez telefon. Jeżeli rozmawiam z dobrym kumplem, połączenie może trwać nawet półtorej godziny i tym więcej nawijającym jestem ja :lol: Gorzej jest, gdy muszę rozmawiać z kimś, kogo nie znam. Wtedy często się motam i zacinam, bo potrzebuję czasu na zastanowienie, a rozmawiając przez telefon, zawsze czuję presję i wiem, że tego czasu na zastanowienie nie mam.

Ogólnie nie lubię rozmawiać przez telefon nawet ze znajomymi, wolę kontakt face-to-face. Nieznanych numerów na ogół nie odbieram od razu. Najpierw sprawdzam w internecie, czy numer ten przypadkiem nie ma negatywnej opinii i jeśli nie, a znów zadzwoni, to zwykle odbieram. Najgorzej jest, gdy sam mam gdzieś zadzwonić, np. gdy szukałem pracy. Często po kilka razy się przybierałem, żeby gdzieś zadzwonić. No i nigdy nie lubię rozmawiać przy kimś, zawsze idę tam, gdzie nikt mnie nie usłyszy. Z kolei z pisaniem SMS-ów nie mam w ogóle żadnych problemów, czasem nawet wolę taką formę kontaktu, bo nie muszę się odzywać :D
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: Czerwonekredki »

Nuna pisze: 06 lut 2018, 21:47 Ja nie cierpię rozmawiac przez telefon. Wydaje mi się, że ma to związek z tym, że podczas rozmowy telefonicznej człowiek ma najmniej kontroli. Ani nie widzi się drugiej osoby.
Mam dokładnie taką samą teorię. Co do telefonów nienawidzę dzwonić żeby coś załatwić, dużo bardziej wolę właśnie iść osobiście i porozmawiać. Przed telefonem mam straszną blokadę, więc dzwonię już tylko w ostateczności(jeśli nikt nie chce mnie wyręczyć. :) ) Mało kto to rozumie, przecież rozmowa to nic takiego nie?
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: nietota »

jak zaczyna dzwonić, jestem już na drugim końcu... hm, kuli ziemskiej? Ale i tak najgorzej jest, gdy ja muszę gdzieś zadzwonić. Wtedy to już statek kosmiczny i au revoir! (o ile nie będzie wypadku...)
Awatar użytkownika
tost_z_masłem
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2018, 1:47
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Introwertyk a telefon.

Post autor: tost_z_masłem »

Łał czyli nie tylko ja nie odbieram telefonów od nieznajomych i nie lubię dzwonić do ludzi xD

Ogólnie tak, nie lubię dzwonić, wolę załatwiać osobiście, dlaczego? Nie wiem, nie pomogę...

Nie odbieram telefonów od nieznajomych bo w zasadzie wiem, że to kolejny kredyt, oferta, katalog biznesowy (chociaż ci od dawna nie wydzwaniają), kolejna oferta, ubezpieczyciele itd. Więc nie odbieram bo mnie się nie chce.

Od znajomych lub rodziny czasami nie odbieram... bo czasami wiem w jakiej sprawie dzwonią i nie chce mnie się o tym aktualnie gadać, albo nie mam jeszcze wymyślonej wymówki xD Ewentualnie nie mam czasu kiedy dzwoni moja siostra, a jak ona dzwoni, to nikt z was nie ma tyle czasu na rozmowę xD
ODPOWIEDZ