Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
topór
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2013, 11:59
Płeć: nieokreślona

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: topór »

Zapisałem się na wizytę. Ciekawe co z tego wyjdzie... Trzeba jeszcze tylko dobrze się zastanowić, jak przedstawić mój problem.
Milanek94
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2014, 0:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Milanek94 »

Ja czekam na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, by dostać skierowanie do psychologa :P, bo na prywatne leczenie mnie nie stać. Też jestem ciekaw, zastanawiam się od którego problemu zacząć itp.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: So-ze »

Dlaczego nikt z was nigdy nie idzie do psychoanalityka!? Dlaczego! xD Wszyscy do tych psychologów, dziś każdy, mający odrobinę chęci i trochę oleju w głowie jest w stanie dostać tego licencjata czy magistra z psychologii dostać. Ludzie... Widziałem po swojej klasie kto idzie na psychologię, w życiu bym do żadnego nie poszedł.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Drim »

Dlaczego nikt z was nigdy nie idzie do psychoanalityka!?
Osoby które wchodzą na to forum i widza różnicę pomiędzy: psychoanalityk, psycholog, lekarz psychiatra, psychoterapeuta... no to takie osoby można policzyć na palcach jednej ręki.

Dla większości naszych współobywateli psychologia = psychiatria, czyli mgr = lek. med. psych. i vice - versa. Wizyta u lekarza psychiatry jest przez nich określana jako wizyta u psychologa.


Kiedyś mnie to uwierało, ale po pewnej przygodzie z Agonem stwierdziłem... że szkoda życia na kretynów i prostowanie im wiedzy o świecie.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 16:47 przez Drim, łącznie zmieniany 2 razy.
Milanek94
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2014, 0:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Milanek94 »

Od czegoś trzeba zacząć, jeszcze rok temu nie pomyślałbym, że jakakolwiek pomoc tego typu w ogóle będzie mi potrzebna. Poza tym psycholog jest szerzej dostępny, także w publicznych przychodniach i nie trzeba płacić za wizyty (a podejrzewam że finanse często odgrywają jakąś rolę w takich kwestiach, znam ludzi którzy wolą odczekać długi termin i iść do 'darmowego' lekarza).
Spróbuję, zobaczę i wtedy szerzej się odniosę ;)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Drim »

Z resztą... ostatnio byłem z mamą na EKG. Spacerowałem sobie po ośrodku i patrzę na drzwi a na nich tabliczka: PSYCHOLOG, a poniżej mniejsza lek. med. psych. A. Kowalska.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: So-ze »

Drimlajner pisze: Osoby które wchodzą na to forum i widza różnicę pomiędzy: psychoanalityk, psycholog, lekarz psychiatra, psychoterapeuta... no to takie osoby można policzyć na palcach jednej ręki.

Dla większości naszych współobywateli psychologia = psychiatria, czyli mgr = lek. med. psych. i vice - versa. Wizyta u lekarza psychiatry jest przez nich określana jako wizyta u psychologa.
Mimo wszystko, mało kto w ogóle w naszym kraju słyszał o psychoanalitykach. Ja bym wolał rozwiązywać swoje problemy prędzej przez jakąś kilkuletnią zabawę ze świadomością a nie branie leków i mówienie, że jest wszystko ok. No chyba, że to depresja to moooże... Z drugiej strony koszty psychoanalizy też mogą odrzucać, ale i tak większość ludzi nigdy o niej nie słyszała i nawet nie chce zgłębić się w temat.

Ale, ale w zasadzie to... z czym Milanek idziesz? Nie ma magicznych pigułek na ekstrawersję (chociaż kokaina ponoć wszystkim rozwiązuje język). No ale próbuj, zobaczymy co Ci powie.
Milanek94
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2014, 0:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Milanek94 »

Dla mnie introwersja nigdy nie była jakimiś problemem w sumie. Jak trochę się życiowo zagubiłem ostatnio to zacząłem myśleć, pod wpływem gadania innych, że może jest to jakaś istotna kwestia, ale nie sądze. Bo całe życie byłem tym introwertykiem, samotnikiem itp, a problemy zaczęły się niedawno.
Najgorsza w mojej obecnej sytuacji jest jakaś taka dziwna obojętność i brak motywacji, i głównie z tym idę ;)
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: So-ze »

Nooo to jak Ci coś zaradzą na tą obojętność to mi napisz, może jest dla mnie ratunek xD
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Lunatic »

Nigdy u psychologa nie byłem, raz czy dwa gadałem tylko ze szkolnym psychologiem w związku z pewną sprawą. Chociaż ostatnio myślałem o wizycie, kiedy powoli zaczynała mnie depresja dopadać, ale znalazłem sobie zajęcia, dzięki którym samemu sobie z tym poradziłem.
Ale nigdy nie myślałem o wizycie u psychologa z powodu introwersji. Lubię swoją introsiowatość i za nic bym tego nie zmienił :P
emfausto

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: emfausto »

topór pisze:Czego powinienem spodziewać się podczas I wizyty u psychologa? Na jakie pytania być przygotowanym = mieć przemyślaną i obiektywną odpowiedź? To pytanie kieruje do tych, którym taka wizyta faktycznie coś dała.
te kwestie na pewno będą poruszane:

- życie towarzyskie
- relacje z rodziną
- ambicje, plany, edukacja, kariera zawodowa (wymarzony zawód)
- pytania o przeszłość / jaki byłeś kiedyś
- twój światopogląd/podejście do ludzi i świata
- fobie i natręctwa
- analizowanie konkretnego problemu z którym przychodzisz, przyczyny, dochodzenie do możliwych "przeciwdziałań"

ogólnie to, to wygląda tak, że przychodzisz, "odsłaniasz karty" (mówisz o sobie i swoim problemie) i razem z psychologiem
pracujesz nad zmianą siebie, lub konkretnego wycinka osobowości który Ci "przeszkadza" w "normalnym" funkcjonowaniu.
topór
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2013, 11:59
Płeć: nieokreślona

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: topór »

- życie towarzyskie
:lol: :lol: :lol:
Diversse
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2014, 9:06
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Diversse »

Trudno mi żyć w przekonaniu, że kiedyś w przyszłości zostanę całkiem SAM. Powinienem iść do psychologa (czytając wasze posty widzę, że nie zawsze jest to skuteczne działanie)? Czy może są jakieś inne własne sposoby, które mogłyby mi pomóc?
Awatar użytkownika
Norbert_t
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:44
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Norbert_t »

W moim przekonaniu jest że Ci prywatni psychoterapeuci są "wydajniejsi" od tych publicznych. A z publicznych to chyba trafić na jakiegoś porządnego, wiadomo każdy inaczej podchodzi pod zawód(z doświadczenia wiem: jeden podszedł jako "kolega" a drugi bardziej profesjonalnie)
Diversse pisze: Czy może są jakieś inne własne sposoby, które mogłyby mi pomóc?
Niewiem jak pomóc, bo niewiem w czym tkwi problem :|
Diversse
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2014, 9:06
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Wizyta introwertyka/czki u psychologa?

Post autor: Diversse »

Chciałbym być mniej introwertyczny, tzn. łatwiej nawiązywać nowe znajomości, szczególnie z dziewczynami.
ODPOWIEDZ