Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Mała Mi
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 2w2

Re: Witam!

Post autor: Mała Mi »

Hej,
witam wszystkich :)
Pewnie wpadę tu od czasu do czasu podyskutować, choc pewnie więcej poczytać.
Nie jestem nieśmiała, ale brak zrozumienia u innych ludzi do innego toku myślenia, notoryczna chęć oceniania innych doprowadza mnie do tego, że nie chce mi się gadać z ludźmi, a najgorsze w tym wszystkim to, to że nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu. Czasem zdarzy sie ktoś, kto zechce podyskutować mimo odmiennych poglądów na życie i wtedy faktycznie rozwija się fajna nić porozmienia.
Miłego niedzielnego poranka :)
Ich kann nicht beeinflussen, was andere über mich denken, aber ich kann entscheiden, ob es mich interessiert.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Cześć, witaj :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

Siemanko.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Witam!

Post autor: Czerwonekredki »

hop, hop!
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Witam!

Post autor: nietota »

Witajcie,
wpadłam pobyć (wirtualny socializing nie męczy) z inteligentnymi i łagodnymi ludźmi.
Jestem w połowie drogi między "to najpiękniejszy wiek" a "już najwyższy czas ustabilizować swoje życie" (lub w wersji hard: "to ostatni moment na pierwsze dziecko!"), żyję sobie w grodzie Kraka gdzieś pomiędzy studenckim jedzeniem z biedry a "kobieta sukcesu, wszystko ma, tylko w pewnym momencie czegoś zaczyna brakować...". O introwertyzmie wiem od czasów późnogimnazjalnych. To było piękne - wreszcie zrozumieć i zaakceptować siebie. Lubię żarty z gatunku tych czarnych jak kawa, koty i poprawną polszczyznę. Marzy mi się, że kiedyś będę miała odwagę wyruszać w podróże bez planu.
Ponadto szukam przyjaciół, bo warto mieć kilku na zapas (śmiertelność ludzka), a także opartych na wzajemnym poszanowaniu samotności (pielęgnowanej jak kwiatek w doniczce) relacji z chudymi, cichymi mężczyznami (no nie z kilkoma naraz przecież!) - w związku z tym zaraz pognam chyba do tego wątku o śmiesznej nazwie "randki online" czy coś :))
Grzecznie się przedstawiłam.
Dobrze tu być!
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

Cześć nietota, rozgość się :D
Awatar użytkownika
Kudlaty95
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:35
Płeć: mężczyzna

Re: Witam!

Post autor: Kudlaty95 »

Witam , wpadłem tu na forum żeby dowiedzieć się więcej o introwertykach bo chyba nim jestem. Coraz bardziej się o tym przekonuje. Interesuje się historią , najbardziej lubie tematyke 2WŚ . W wolnych chwilach czytam sobie książki. Lubię chodzić na długie spacery z psem , to tyle pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tost_z_masłem
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2018, 1:47
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Witam!

Post autor: tost_z_masłem »

Witam,

Wpadłem tutaj bo... Nie mam zielonego pojęcia. Zwyczajnie jestem introwertykiem, mieszkam sobie sam i właśnie ogarnąłem, że przez przepracowanie jestem samiusieńki jak palec nie tylko w mieszkaniu. Może nie jestem jakimś mega introwertykiem jak niektórzy z was tutaj opisują (trochę już poczytałem) ale myślę, że uda mnie się komuś chociaż pomóc, więc jak chcesz być czytelniku tego komentarza wyleczony z introwertyzmu, poznać wielu nowych ciekawych i pasujących do ciebie ludzi oraz nie mieć czasu na siadanie przed komputerem bo zwyczajnie twoi nowi przyjaciele na to nie pozwolą to... nie pytaj mnie jak to zrobić, ale jestem z wami xD
PS. Nie miejcie mi za złe to, że jestem zdeka nie normalny, generalnie moi znajomi mają mnie za wariata z równie wariackim życiem, ale jak trzeba to potrafię utrzymać powagę... przez jakiś czas po czym wszyscy się wku... denerwują się, że jestem jaki jestem xD
salaretka
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:07
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w9
MBTI: INFP
Lokalizacja: pow. poznański

Re: Witam!

Post autor: salaretka »

Cześć, nie sądziłam, że istnieje coś takiego jak forum dla introwertyków, a tu proszę, jakie miłe zaskoczenie!
Forum znalezione przypadkiem. Jestem tym intro, co chciałoby być ekstra, bo jednak "zamknięte" życie sporo utrudnia. Poruszyliście tu takie tematy, że może da radę po ich przeczytaniu trochę oswoić się ze swoim stanem. Bardzo spodobał mi się wątek "Za długo wśród ludzi - jak reagujecie?", do tej pory myślałam, że tylko ja mam ten problem i że to nienormalne nie wtrzymywać za długo z ludźmi, a tu się okazuje, że jest nas wielu :)
Pozdrawiam was ;)
smutny
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2017, 14:27
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJT
Lokalizacja: okolice Stalowej Woli

Re: Witam!

Post autor: smutny »

Witaj salaterka! Skąd jesteś?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witamy :D
salaretka
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:07
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w9
MBTI: INFP
Lokalizacja: pow. poznański

Re: Witam!

Post autor: salaretka »

Cześć :) smutny - okolice Poznania
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

salaretka pisze: 05 sie 2018, 19:33 Cześć :) smutny - okolice Poznania
Moje rejony :D
Awatar użytkownika
Leander
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: Leander »

Hej wam. Przybyłam, bo czuję kompletny brak zrozumienia i samotność. Jestem introwertyczką, zahaczam też chyba o fobię społeczną i niestety nie mogę odnaleźć się w swoim otoczeniu, które nie jest w stanie zrozumieć tego, że nie mam ochoty 24/7 spędzać czasu w grupie ludzi
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

Witamy w klubie :P
ODPOWIEDZ