Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Motyla stopa
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:13
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: Motyla stopa »

01110011 01101001 01100101 01101101 01100001 01110011 01111010
pentan
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2016, 21:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Witam!

Post autor: pentan »

Mhm...? Co to za numerologia?
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: Pomidor »

"witam" i "siemasz" ... patrze jestem intro i jestę programistą :P
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Witam!

Post autor: Alphekka »

Cześć wszystkim. Nigdy nie korzystałam z żadnego forum i nie za bardzo wiem, o co tu właściwie chodzi... Badam teren. Może mi się spodoba?
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Hejo, z pewnością ci się spodoba :D
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Witam!

Post autor: bartek93 »

Jestem tu nowy, więc witam wszystkich serdecznie. Nazywam się Bartek. Lat mam tyle, ile mam, choć czuję się na mniej. Od zawsze byłem człowiekiem nieśmiałym, cichym i wycofanym. Odkąd pamiętam, ciężko mi było odnaleźć się w grupie nieznajomych, a wieczór wolałem spędzić w domu niż na jakiejś imprezie. Znajomych mam sporo, lecz tylko kilka znajomości naprawdę cenię.

Miałem to nieszczęście natknąć się w swoim życiu na zbyt wiele osób, które nie rozumiały ani mnie, ani introwertyzmu, co w połączeniu z moją niską samooceny i brakiem zrozumienia samego siebie pogłębiało tylko moją nieśmiałość. Zacząłem chodzić do psycholog i od tamtej pory wciąż uświadamiam sobie swój introwertyzm. Zacząłem też szukać w internecie na ten temat jakichś informacji i tak trafiłem na to forum. Wszedłem, poczytałem kilka tematów i aż sobie powiedziałem na głos: "Kurcze, przecież ja też tak mam" :) To bardzo podnosi na duchu, gdy widzi się, że inni mają podobne albo wręcz takie same odczucia w pewnych sytuacjach. Ogólnie brakuje mi kontaktu z ludźmi podobnymi do mnie, (towarzystwo ekstrawertyków może być OK, ale do czasu), dlatego się tu pojawiłem :)

Coś więcej o mnie? Ekscentryk, marzyciel, człowiek wciąż bujający w obłokach. Interesuję się wszystkim po trochu, choć paroma rzeczami trochę bardziej. Po pierwsze muzyka - słucham dużo, zaczynałem od rocka i metalu lat 60. i 70., teraz zafascynowałem się rockiem gotyckim i metalem symfonicznym oraz ich wszelkimi odmianami, a także folkiem i muzyką elektroniczną w tych klimatach. Po drugie książki - miałem w życiu bardzo długi okres, kiedy nie czytałem niczego, teraz nie wyobrażam sobie wieczoru bez książki, a czytuję głównie thrillery i fantastykę. Poza tym interesuję się starymi samochodami, koleją i komunikacją miejską. Niekiedy lubię popatrzeć na gwiazdy przez teleskop i od kilku lat tworzę mapę wymyślonego miasta, kompletnie nie wiem, po co, ale sprawia mi to przyjemność :lol:

Ogólnie uchodzę za samotnika, ale samotność zaczyna doskwierać w momencie, gdy nie ma się do kogo przytulić...

Uff, to by było chyba na tyle. Przynajmniej na razie. Mam nadzieję, że nie przesadziłem z długością tekstu, ale miałem jakąś taką potrzebę otworzenia się przed ludźmi podobnymi do mnie :)
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Niemiła38

Re: Witam!

Post autor: Niemiła38 »

Cześć...też odkrywam tu siebie po mału...to forum dużo mi pomogło. Uniknęłam chyba psychoterapii i ogarniam depreseje i kryzys wieku średniego dzieki temu forum.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Miło to słyszeć :D
Na zlot wpadnij to będzie jeszcze lepiej :P
Awatar użytkownika
Leviathan
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: INTJ (IIL)

Re: Witam!

Post autor: Leviathan »

Witajcie ludzie obdarzeni bogatym życiem wewnętrznym i skazani na wieczną introspekcję.
... No, przynajmniej w większości.

Ja, oraz pewna moja zaufana osoba umierała z ciekawości, czy istnieje jakieś miejsce w sieci
dla ludzi podobnych do nas. Pewnego dnia odtrzymałem link na chacie, ten prowadził właśnie
tu. Na początku trochę sceptycznie podchodziłem do koncepcji zakładania tu konta no bo hmm..
nie uważam introwersji za jakąs arcyważną częśc mojej tożsamości. Jestem introwertykiem no i
sobie jestem, tyle w temacie. Zaczałem sobie jednak przeglądać te tematy, czytać posty iii ...
coś zaskoczyło. Oto jestem.

Ciekawe, co z tego dalej będzie, bardzo ciekawe. :)
“You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.”
~ Harlan Ellison
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

Witamy :)
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Witam!

Post autor: itari »

Cześć Wszystkim,

Mam nadzieję, że dzięki tutejszej społeczności moje życie stanie się ciekawsze, napełnione nowymi pomysłami i wzbogacone o nową wiedzę :D.
Awatar użytkownika
Dżery
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2018, 21:07
Płeć: mężczyzna

Re: Witam!

Post autor: Dżery »

Witam Wszystkich
Czytam to forum od paru dni i wygląda genialnie :)
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Nowokaina »

Witamy i zapraszamy. W grupie raźniej :D
Awatar użytkownika
Cichaj
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:33
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP-T

Re: Witam!

Post autor: Cichaj »

Witam wszystkich serdecznie :mrgreen:
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Witam!

Post autor: czarownica »

To i jak jako świeżak się przywitam :D Cześć(:
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
ODPOWIEDZ