Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Invivo
Wtajemniczony
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: Invivo » 14 lip 2019, 16:09

Rok minął, ale dopiero teraz odważyłam się napisać.

Cześć wszystkim!

kasiekowa
Intronek
MBTI: INFJ

Post autor: kasiekowa » 14 lip 2019, 21:53

Witam wszystkich :) Bardzo długo się zastanawiałam nad założeniem konta na tym forum. Jakiś czas temu zdałam sobie sprawę z tego, że jestem intro. Ogólnie jestem pogodzona z tym faktem ale są chwile, że nie daję rady. Szczególnie po spotkaniach ze znajomymi. Jakoś wszyscy potrafią rozmawiać o byle czym, zabłysnąć czymś fajnym, żartobliwym. Ja z boku, ciągle milcząca. Czasami czuję się zignorowana przez wszystkich a jeżeli już powiem coś szczerze to tylko słyszę, że przesadzam i powinnam wyluzować. Nie wiem już teraz czy to kwestia introwersji czy coś innego. Potrafię czasami nawiązać pierwsza jakiś kontakt ale po czasie mam wyrzuty, że komuś się narzucam. I na tym się kończy nowa znajomość. Dobrze wiedzieć, że są tacy ludzie jak ja. Także witam wszystkich jeszcze raz :)
"Lubię sobie posiedzieć. W ogóle lubię po prostu sobie być. W tym sensie, że nie od razu robić jakieś zamieszanie wokół siebie. Nie zacieszać. Nie otaczać się na siłę ludźmi tylko po to, żeby mieć takie poczucie szumu, który sprawi, że będę czuła, że żyję. Potrafię czuć, że żyję, kiedy siedzę po cichu" - K. Nosowska

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman » 14 lip 2019, 22:55

Witamy :D
"Prawdziwym celem jest widzieć rzeczy takimi, jakie one są, obserwować rzeczy takimi, jakie są i pozwolić wszystkiemu przemijać tak, jak przemija."
- Shunryu Suzuki, "Umysł zen, umysł początkującego"

Awatar użytkownika
Arsen
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Arsen » 15 lip 2019, 0:33

Cześć :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ananas
Intronek
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP

Post autor: Ananas » 25 lip 2019, 5:01

Witam, przychodzę z Fejsbuków i nwm w jakim stopniu będę tutaj aktywny :p. O pojęciu Introwertyzmu dowiedziałem się jakieś 3 lata temu za sprawą jakiegoś teściku pokroju 16personalities, bo w jakiejś tam części internetów było popularne robienie czegoś takiego i spróbowałem :p. A że wyszło mi wtenczas jakieś ponad 75% (nie pamiętam ile dokładnie) introwertyzmu to wygooglowałem temat i stwierdziłem że parę pojęć łączy się w jakiś sposób ze mną :p, dopiero po czasie dołączyłem do grupki na FB, jak i do tamtejszych czatów (jestem tam z lekką przerwą, bo na początku nie byłem aktywny).
Moja osobowość (jak i każdego innego człowieka) kształtuje się ciągle i o ile w np. dzieciństwie byłem lekko aspołeczny (do tego stopnia że miałem spotkania z pedagogiem/psychologiem szkolnym i grupką "znajomych" z klasy w celu integracji i nie tylko.) to teraz oceniam swój poziom intro na 60-70%, a więc już wchodzę powoli na ambi [pozdrawiam adme] (ale moja psychika chyba nie jest za bardzo na to gotowa :/ ).

A z takich innych rzeczy to nazywam się Alex jestem raczej ścisłowcem, niby ekonomistą :v. Moje zainteresowania to: Piłka nożna (szczególnie Polska), gierki komputerowe, czasem książki (ale coś musi mnie zainteresować :p), Meme i internety, nowe technologie, lekko nauka oraz inne mydła i powidła :D

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman » 25 lip 2019, 7:03

Cześć Zap xD
"Prawdziwym celem jest widzieć rzeczy takimi, jakie one są, obserwować rzeczy takimi, jakie są i pozwolić wszystkiemu przemijać tak, jak przemija."
- Shunryu Suzuki, "Umysł zen, umysł początkującego"

Awatar użytkownika
Arsen
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Arsen » 25 lip 2019, 7:07

Hejka Zap :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk
MBTI: ISTPT

Post autor: Czerwonekredki » 25 lip 2019, 10:32

Hej Zap. Szanuję za bycie ścisłowcem. 😛

Awatar użytkownika
Redoks
Introwertyk

Post autor: Redoks » 25 lip 2019, 10:39

Hej Zap! Super profilowe <3

Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Enneagram: 1w9
MBTI: istj

Post autor: highwind » 25 lip 2019, 16:00

Elo, populacja Alexów przez 'x' zwiększa się.

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk
MBTI: ISTPT

Post autor: Czerwonekredki » 25 lip 2019, 16:33

Redoks pisze:
25 lip 2019, 10:39
Hej Zap! Super profilowe <3
Dopiero teraz się przyjrzałam. Kotki zawsze na propsie.

Awatar użytkownika
Wampir z Zielonki
Wtajemniczony
Enneagram: 5w4

Post autor: Wampir z Zielonki » 27 lip 2019, 19:10

Tutaj się witamy tak, mam nadzieje że tak. Zawsze potrzebowałem takiego miejsca gdzie będą ludzie podobni do mnie no i chyba znalazłem.
I don't care if Monday's blue
Tuesday's gray and Wednesday too
Thursday I don't care about you
It's Friday, I'm in love

Monday you can fall apart
Tuesday, Wednesday break my heart
Oh, Thursday doesn't even start
It's Friday I'm in love

Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Enneagram: 1w9
MBTI: istj

Post autor: highwind » 27 lip 2019, 19:14

Masz ksywę jak seryjny morderca. Jesteś seryjnym mordercą? Elo!

Awatar użytkownika
Arsen
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Arsen » 27 lip 2019, 22:39

Wow Wampirów nigdy mało! Siemka
Obrazek

zoaan
Wtajemniczony

Post autor: zoaan » 11 sie 2019, 19:22

Witam, po anonimowej obecności w tej spłeczności, przyszła pora, aby się przedstawić. Czytałam tutaj dużo postów i nie wiem czy potrafię w jasny sposób przekazać to co naprawdę chcę, tak jak wy.
To tak ogólnie mam prawie 23 lata, niedługo kończę studia. Dotarłam tutaj dosyć pokrętną drogą. Jeszcze jakiś czas temu nie miałam pojęcia co to introwertyzm. Wiedziałam jednak, że moje spojrzenie na świat, a także jego odbieranie jest trochę inne. Szukając w internecie przyczyn tego, trafiłam na pojęcie introwertyzmu, zaczęłam się tym interesować i do tej pory w sumie się zastanwiam czy to jest fajne czy też nie. W każdym bądź razie tutaj trafiłam głównie chęcią poznania ludzi o podobnych cechach, ale też brakuje mi takich 'głębszyh' rozmów, wymiany poglądów, czasem na całkiem łatwe tematy. Przeglądnęłam trochę wątków i zadecydowałam, że również chcę dołączyć do Waszego grona.
Jak na początek chyba wystarczy, reszta wyjdzię przy okazji mam nadzieję :)

ODPOWIEDZ