Ciekawy Projekt

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Ciekawy Projekt

Post autor: mstrzelkowski »

Generalnie nie wiem w jakim dziale na forum to napisać ale zdecydowałem się napisać to tu.
Świat to paskudne miejsce przepełnione cierpieniem, ale są jeszcze ludzie którzy mogą poprawić choć trochę taki stan rzeczy.
Generalnie próbuję zjednać sobie ludzi najlepiej typu INFJ (W sumie może każdy kto posiada determinację, wytrwałość i chęć niesienia pomocy innym) po to aby stworzyć jakiś ciekawy projekt, grupę być może bractwo.
Jeszcze sam do końca nie wiem co to miało by być ale wspólnymi siłami możemy zdziałać coś fajnego dla dobra tego świata.
Czy ktoś był by zainteresowany ???
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: Coldman »

Nie wypowiem się na temat rzetelności mbti, bo już byłbym się setny raz powtórzył, ale dam ci radę: na FB możliwe że istnieje taka grupa. Lepiej może znaleźć takich ludzi, a potem znaleźć inną nazwę do tej grupy. Będziecie mieli większy szacunek ;)
Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 18 wrz 2016, 2:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INTJ

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: Gawron »

Proponuję Ci zaangażować się w działalność jakiejś organizacji pozarządowej - mnóstwo ludzi robi już coś wartościowego, ale wielu ma bardzo małe wsparcie, bo w trzecim sektorze nie jest łatwo o kasę (a jak nie ma kasy, to mało komu chce się cokolwiek robić, zwłaszcza systematycznie). Zastanów się, jaka dziedzina jest dla Ciebie ważna i poszukaj odpowiedniej organizacji na swoim terenie. Jeśli nie ma żadnej działającej w pobliżu, skontaktuj się z taką, która ma po prostu odpowiedni profil, i zostań jej regionalnym przedstawicielem (stwórz oddział terenowy albo choćby nieformalną grupę współpracującą).
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: bartek93 »

Ja jestem INFJ, jakby co :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: mstrzelkowski »

Swoją działalność rozpocznę w internecie. Najpierw zrobię zamkniętego bloga z forum, tylko dla ludzi w tej grupie, po to aby opracować plan działania, idee i samemu się w tym wyszkolić. Następnie otworzę drugiego publicznego bloga. Po to aby nieść pocieszenie, rozwój i pomoc innym.
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: mstrzelkowski »

bartek93 pisze: 17 gru 2018, 20:31 Ja jestem INFJ, jakby co :wink:
Generalnie mam już jedną osobę i czekam na następne. Czy chciałbyś mieć w tym swój udział bartek93?
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: bartek93 »

mstrzelkowski pisze: 17 gru 2018, 21:06 Generalnie mam już jedną osobę i czekam na następne. Czy chciałbyś mieć w tym swój udział bartek93?
Wstępnie tak, choć nie wiem w sumie, jak to będzie wyglądać i jak mi tam czas pozwoli :D
I przede wszystkim nie wiem, co ja konkretnie miałbym robić :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: mstrzelkowski »

Nasza grupa Jeszcze oficjalnie nie funkcjonuje. Mamy wiele rzeczy do ogarnięcia. Tak wstępnie zamysł mój jest taki, mamy za zadanie zmienić świat na lepszy. Na początku trzeba opracować doktrynę i plan działania. Podzieliłem całość na trzy kroki :

1. Na początku trzeba stworzyć zamkniętą witrynę tylko dla członków. (Już ją zrobiłem tylko trzeba niektóre elementy dopracować)
2. Musimy opracować cel, doktrynę i sami się w tym wyszkolić.
3. Otworzyć publicznego bloga gdzie będziemy prowadzić naszą działalność, czyli nauczanie ludzi o szczęściu i rozwoju.
Nasza grupa zajmować się będzie :
rozwojem osobistym, etyką, ekologią, depresją, edukacją, psychologią, filozofią głównie stoicką, filozofią buddyjską (ale nie na tle religijnym tylko na tle rozwoju), zdrowym odżywianiem się, logiką, umysłem, odmiennymi stanami świadomości (medytacją), zdrowiem itd.

W końcu coś konkretnego napisałem :)

Jeśli ktoś chce do nas dołączyć , to musi dać mi znać. Założę takiej osobie konto i wyślę adres, login i hasło. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: Coldman »

Prawie jak sekta
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: Alphekka »

mstrzelkowski pisze: 18 gru 2018, 23:29 Nasza grupa Jeszcze oficjalnie nie funkcjonuje. Mamy wiele rzeczy do ogarnięcia. Tak wstępnie zamysł mój jest taki, mamy za zadanie zmienić świat na lepszy. Na początku trzeba opracować doktrynę i plan działania. Podzieliłem całość na trzy kroki :

1. Na początku trzeba stworzyć zamkniętą witrynę tylko dla członków. (Już ją zrobiłem tylko trzeba niektóre elementy dopracować)
2. Musimy opracować cel, doktrynę i sami się w tym wyszkolić.
3. Otworzyć publicznego bloga gdzie będziemy prowadzić naszą działalność, czyli nauczanie ludzi o szczęściu i rozwoju.
Nasza grupa zajmować się będzie :
rozwojem osobistym, etyką, ekologią, depresją, edukacją, psychologią, filozofią głównie stoicką, filozofią buddyjską (ale nie na tle religijnym tylko na tle rozwoju), zdrowym odżywianiem się, logiką, umysłem, odmiennymi stanami świadomości (medytacją), zdrowiem itd.

W końcu coś konkretnego napisałem :)

Jeśli ktoś chce do nas dołączyć , to musi dać mi znać. Założę takiej osobie konto i wyślę adres, login i hasło. Pozdrawiam
:shock:
Coldman pisze: 19 gru 2018, 6:45 Prawie jak sekta
Prawie?! Coldman proszę, skreśl to "prawie" :lol:
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: mstrzelkowski »

Coldman pisze: 19 gru 2018, 6:45 Prawie jak sekta
Nie rozumiem dlaczego sekta, przecież napisałem że nie na tle religijnym. Skoro masz taki światopogląd to pewnie wszystkie nurty filozoficzne uważasz za sekty. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: Coldman »

mstrzelkowski pisze: 26 gru 2018, 12:28
Coldman pisze: 19 gru 2018, 6:45 Prawie jak sekta
Nie rozumiem dlaczego sekta, przecież napisałem że nie na tle religijnym. Skoro masz taki światopogląd to pewnie wszystkie nurty filozoficzne uważasz za sekty. Pozdrawiam.
Wyraz "Sekta" nie odnosi się tylko do religii, są różne typy sekt. Ze wszystkiego jesteś w stanie stworzyć sektę, nie wiadomo, jakie dokładnie elementy filozofii weźmiesz do swojej organizacji i co z nich powstanie.


PS: Idę ścieżka buddyzmu Zen, a to filozofia ;)
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: mstrzelkowski »

Coldman pisze: 26 gru 2018, 22:10 Wyraz "Sekta" nie odnosi się tylko do religii, są różne typy sekt. Ze wszystkiego jesteś w stanie stworzyć sektę, nie wiadomo, jakie dokładnie elementy filozofii weźmiesz do swojej organizacji i co z nich powstanie.


PS: Idę ścieżka buddyzmu Zen, a to filozofia ;)
Musiałem aż sobie sprawdzić na wikipedii co to jest sekta, ale masz racje sekta nie musi być na tle religijnym. Ja w swoim życiu bardzo inspiruję się tradycją zen. Podoba mi się prostota jaką tam spotkałem, bądź tu i teraz umysł początkującego.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: highwind »

No i co z tym projektem? Ruszyło coś, jest gdzieś jakaś grupa, jakiś nabór?
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Ciekawy Projekt

Post autor: mstrzelkowski »

Prace nad tym projektem ruszyły! Mam opracowane koncepcje wstępne. Udało mi się postawić bloga z forum tylko dla zalogowanych pod adresem bractwo.org.pl . Opisałem już trochę praktykę rozwoju osobistego jaką będziemy preferować w naszej grupie. Do tej praktyki zaliczają się koncepcje starożytnych stoickich filozofów takie jak rachunek sumienia, negatywna wizualizacja, technika autorytetu itd. Sięgnąłem po mądrość u buddystów zen i opracowałem praktykę medytacyjną (nie na tle religijnym). Wychodzę z założenia że jeśli mamy zmieniać świat najpierw musimy zmienić siebie. Nasze zgromadzenie będzie stawiać w dużej mierze na rozwój osobisty i tego z resztą będziemy nauczać. Zdecydowałem się jednak na formę organizacji jako bractwo.

Na początku chciałem zrobić nabór dla osób o typie charakteru INFJ, doszedłem jednak do wniosku że nie ma takiego czegoś jak lepszy albo gorszy charakter. Wszyscy jesteśmy równi, wszyscy współistniejemy na tym świecie i wszyscy musimy się jakoś szanować!

Osoby zainteresowane tym projektem niech napiszą do mnie na pw i podadzą uzasadnienie dlaczego chcą dołączyć do tego projektu. Wtedy ja po pomyślnej weryfikacji założę konto takiej osobie na mojej stronie.

Posiadam także forum na którym poruszyłem wiele ciekawych i istotnych tematów, które wymagają głębokiej dyskusji i wspólnego przemyślenia.
Nie jestem osobą która uważa się za jakiegoś guru. Chciałbym wspólnie ze swoimi współbraćmi i siostrami opracować istotne dla nas koncepcje.
Najbardziej zależy mi na osobach o otwartych umysłach i takich które nie mają w zwyczaju karmienia swojego ego dla bezsensownej satysfakcji.
ODPOWIEDZ