Samotność to taka straszna trwoga?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Samotność to taka straszna trwoga?

Post autor: Fire »

Nie zawsze się można idealnie dobrać. Pewne sprawy wychodzą w późniejszych etapach związku. Ale jak to wszędzie.Na portalu randkowym trzeba mieć szczęście.
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Samotność to taka straszna trwoga?

Post autor: Ceper »

krucha_babeczka pisze: 22 lut 2019, 21:11
Może jestem dziwna, ale zdaje mi się, że dobra reklama portali randkowych byłaby wtedy gdybyś był z jedną do końca :D
Ja nie żałuję nieudanych związków, każdy kolejny był lepszy od poprzedniego i czegoś mnie nauczył jeśli chodzi o relacje z kobietami. To się bierze z doświadczenia. W każdym związku są trudne chwile i warto wiedzieć czy w danym momencie lepiej nalegać, czy odpuścic na jakiś czas :)
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Samotność to taka straszna trwoga?

Post autor: Nowokaina »

Fire pisze: 22 lut 2019, 21:42 Nie zawsze się można idealnie dobrać. Pewne sprawy wychodzą w późniejszych etapach związku. Ale jak to wszędzie.Na portalu randkowym trzeba mieć szczęście.
Moja siostra poznała swojego męża właśnie przez Internet. Nie mam pojęcia jak ona to zrobiła, ponieważ jest osobą, która (jak mi się wydaje) stawia na tradycję w kwestii poznawania innych ludzi. Sądzę, że tworzą zgrane małżeństwo, choć to siostra "gra pierwsze skrzypce".
Awatar użytkownika
Manja
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 20 maja 2019, 21:17
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Samotność to taka straszna trwoga?

Post autor: Manja »

Samotność nie jest straszna ale ostracyzm jest straszny, a cięzko go uniknąć bo jednak w mniejszym większym stopniu jesteśmy w społeczeństwie, poza tym brak bliskich relacji jest trochę przykry ale paradoksalnie gdy się je miało wtedy łatwiej pogodzić się z tym że się ich nie ma niż gdy jedzie się tylko na wyobrażeniach.
NoSenseAtAll
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:58
Płeć: mężczyzna

Re: Samotność to taka straszna trwoga?

Post autor: NoSenseAtAll »

Myślę, że tak jest z większością rzeczy - uważam, że żadnego doświadczenia wyobrażenia nie zastąpią, jakiekolwiek by one nie były.
Na ostracyzm ciężko jest mieć wpływ, ale już porównywanie własnej osoby do innych, co potrafi nierzadko w jeszcze większym stopniu powiększyć uczucie samotności, można próbować zwalczać.
ODPOWIEDZ