To uczucie... samotności

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
WerkaH
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, 21:11
Płeć: kobieta

To uczucie... samotności

Post autor: WerkaH »

Znacie to uczucie samotności wśród tłumu, znajomych i rodziny... ostatnio miewam te uczucie coraz częściej...

Pisałam wam w poprzednim poście o nowej szkole... i tak jak na początku było wszystko super, nie izolowałam się i gadałam z moją grupką znajomych, tak ostatnio mam poczucie, że jestem niezrozumiana, samotna i zaczynam coraz bardziej się izolować.

Nie wiem co mam z tym uczucie zrobić i czy w ogóle powinnam coś z nim zrobić, ale jedno jest pewne...
NIE CHCĘ SIĘ IZOLOWAĆ I NIE CHCĘ BYĆ TAK OCENIANA
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: To uczucie... samotności

Post autor: Fairytaled »

To może ja zapytam; skąd się bierze to poczucie, że jesteś niezrozumiana? Czy inne osoby w jakiś sposób Cię ignorują? Myślę, że zdecydowana większość ludzi nie ma czasu na to, by kogokolwiek oceniać. Najczęściej zajęci są własnymi problemami. Dodam tylko, że nikt nie potrafi czytać w myślach, dlatego, żeby mieć szansę na to by być zrozumianym/ą konieczna jest rozmowa z drugą osobą. Czy jest ktoś, z kim masz dobry kontakt?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: To uczucie... samotności

Post autor: highwind »

Przeniosłem temat z działu "Regulamin" :P Na przyszłość proszę zwracać uwagę, gdzie się zamieszcza posty
- highwind
WerkaH
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, 21:11
Płeć: kobieta

Re: To uczucie... samotności

Post autor: WerkaH »

Fairytaled pisze: 09 paź 2019, 18:49 Czy jest ktoś, z kim masz dobry kontakt?

Była taka osoba, która mnie rozumiała lepiej niż ktokolwiek inny... moja babia... ale już dawno umarła, a ja czuję, że nie mam się już do kogo zwrócić o pomoc...
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: To uczucie... samotności

Post autor: bartek93 »

Nawet nie wiesz, jak dobrze cię rozumiem. Szkołę mam na szczęście już dawno za sobą, ale też przerabiałem w niej ten temat. Czułem się samotny wśród ludzi. Z tym, że ha miałem tylko jednego wakacyjnego przyjaciela, a ty piszesz o grupie znajomych. Może warto by z nimi o tym porozmawiać? Wiem, że łatwo mi tak napisać, a ty możesz obawiać się wyśmiania, ale z perspektywy lat myślę, że czasem nie warto dusić w sobie takich rzeczy. Jeśli czujesz, że problem jest poważniejszy i samo sobie z nim nie poradzisz, zawsze warto udać się do psychologa.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: To uczucie... samotności

Post autor: Fairytaled »

WerkaH pisze: 10 paź 2019, 6:14
Fairytaled pisze: 09 paź 2019, 18:49 Czy jest ktoś, z kim masz dobry kontakt?

Była taka osoba, która mnie rozumiała lepiej niż ktokolwiek inny... moja babia... ale już dawno umarła, a ja czuję, że nie mam się już do kogo zwrócić o pomoc...
Mogłabyś spróbować zaprosić do siebie którąś z twoich koleżanek, być może w ten sposób udałoby się kogoś lepiej poznać. Jeśli będzie między wami nić porozumienia, to jest szansa na stworzenie bliższej relacji. Ludzie sami z siebie nie będą Cię ratować, jeżeli potrzebujesz pomocy, to musisz o nią poprosić. Rozumiem, że brakuje tu głębszego porozumienia z drugim człowiekiem, ale w żaden magiczny sposób nie zrealizujesz własnych potrzeb. Jeżeli nikt nie wychodzi z inicjatywą, to nie masz innego wyjścia, jak tylko to, żebyś sama zaczęła to robić. Bardzo możliwe, że się zawiedziesz, ale warto próbować do skutku, bo w końcu może uda Ci się znaleźć drugiego człowieka, któremu będzie zależało na waszej przyjaźni.
ODPOWIEDZ