Introwersja a długość snu

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.

Jak długo śpisz?

Sen bardzo krótki (minimum 4 i pół godziny na dobę)
2
2%
Sen krótki (5-7 godzin na dobę)
25
20%
Sen normalnej długości (7-8 godzin na dobę)
52
42%
Sen długi (9 godzin na dobę lub więcej)
45
36%
 
Liczba głosów: 124

kasiekowa
Introwertyk
Posty: 61
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:29
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opole

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: kasiekowa »

Jeżeli miałabym możliwość ustawienia sobie stałych godzin snu to pewnie bym tak zrobiła i zobaczyła czy się lepiej czuję :)
Jeżeli mam do pracy na 6 to moje spanie to ok 4-5 h. Ale wracam do domu i zasypiam jak tylko poczuję ciepełko :D A jak mam na 14 to 10h to norma :) . Najgorzej było jak jeszcze pracowałam na nocki. Wtedy to w ogóle byłam wyjęta z życia, nie wiedziałam co się dzieje na około bo w nocy w pracy a całe dnie przesypiałam i strasznie się wtedy czułam i fizycznie i psychicznie.
Ogólnie lubię sobie pospać i jestem z tego znana :D
"Lubię sobie posiedzieć. W ogóle lubię po prostu sobie być. W tym sensie, że nie od razu robić jakieś zamieszanie wokół siebie. Nie zacieszać. Nie otaczać się na siłę ludźmi tylko po to, żeby mieć takie poczucie szumu, który sprawi, że będę czuła, że żyję. Potrafię czuć, że żyję, kiedy siedzę po cichu" - K. Nosowska
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: bartek93 »

Nie no, ja od pewnego czasu pilnuję żeby spać co najmniej 6-7 godzin. Do pracy mam na 7.00, więc kładę się tak ok. 23.00, żeby wstać na 6.00. Zauważyłem też, że gdy położę się wcześniej, np. o 21.00, wystarczy mi nawet 5 godzin snu.
A kiedyś to była norma, że spało się po 4 godziny, ale nie polecam :lol:
I nie mogę spać zbyt długo, bo mam wrażenie, że jestem jeszcze bardziej zmęczony :D Nie lubię też wstawać później niż po 8.00 :D
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Arsen »

Mam pracę na trzy zmiany więc różnie bywa ale bardzo często śpie tak od 5 godzin do 6. Metodą prób i błędów wyszło mi że tak jest najlepiej. W weekendy lub gdy mam wolne dobijam do maks 7 i mocno się staram aby więcej nie spać
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Fire »

W związku z tym,że prowadzę bardzo chaotyczny tryb życia- praca,czas snu bywa różny.Staram się łącznie spać te 8h bo bez tego gorzej funkcjonuję. Jeśli jednak przez przez natłok obowiązków nie mam czasu dla siebie, muszę to nadrobić.Często kosztem snu.
świnia_z_marsa

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: świnia_z_marsa »

Odkąd zaczęłam spać zgodnie z fazami snu, po wielokrotność 1,5 h: przeważnie 7,5 h lub 6h, przy uczuciu wyczerpania max 9h, czuję że wysypiam się lepiej. Budzę się bez budzika lub przed.
Awatar użytkownika
Erebus_Querella
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2018, 17:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Erebus_Querella »

U mnie nie ma stałych godzin. Czasem śpię przez prawie cały dzień a czasem zaledwie 4-5h. Szczególnie gdy mam jakieś zajęcia związane z hobby mój sen nie trwa długo tak bardzo jestem "zajęty" swoją odskocznią.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Coldman »

U mnie znów praca na 6 i mój sen to takie 7h ledwo z czego nie jestem zadowolony
Awatar użytkownika
RainyDay
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2017, 21:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: RainyDay »

Obecnie śpię pewnie około 7 h, ale miewałam okresy, że przez kilka miesięcy wystarczało 4-5. Z kolei kilka lat temu bywało, że i 10 było mało.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Coldman »

Jak ja bym chciał się urodzić z wrodzoną cechą, dzięki której takie 6h snu było by pełną regeneracją.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: enter enigma »

Ja zazwyczaj śpię długo, ale sen mnie nie regeneruje zupełnie. Do tego rzadko którą noc mam przespaną bez przerw.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 624
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Rafael »

5,5-6 godzin i więcej nie trzeba.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: Introja »

Uwielbiam spać, nie mogłabym pracować na ranki cały czas, bo po prostu lubię pospać, czasem, w sumie często śpię też popołudniu
Awatar użytkownika
abandon
Intronek
Posty: 53
Rejestracja: 03 lip 2022, 20:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFPT

Re: Introwersja a długość snu

Post autor: abandon »

:) 7 godzin to jest krótki czy normalnej długości?
Jednej rzeczy trzeba się wystrzegać w tych sprawach: ciasnej małostkowości, pedanterii i tępej dosłowności. Wszystkie rzeczy są powiązane, wszystkie nici uchodzą do jednego kłębka. Czy zauważyliście, że między wierszami pewnych książek przelatują tłumnie jaskółki, całe wersety drgających, spiczastych jaskółek? Należy czytać z lotu tych ptaków...
ODPOWIEDZ