Czy lubicie robić zakupy?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Ananas »

Raczej lubię i przynajmniej raz w tygodniu robię takie średniej wielkości zakupy głównie dla mojej babci (jeśli chodzi o zakupy spożywcze).
Jeśli mam kupić jakiś konkretny produkt książka/gra/sprzęt elektroniczny to tylko i wyłącznie przez internet może być ew. dostawa do sklepu żeby było taniej #CEBULA i szybciej (wchodzę i wychodzę), no ale taka wygoda jest lepsza. Najgorzej mam z ubraniami bo albo sprzedawcy mnie mordują klasycznym pytaniem "czy w czymś pomóc?", albo muszę szukać czegoś fajnego przez co mam uczucie że tracę czas, chociaż jak już kupie coś to jestem raczej zadowolony :p.
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
RainyDay
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2017, 21:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: RainyDay »

Jeśli chodzi o zakupy niespożywcze, to od jakiegoś czasu nie przepadam. Nie lubię wybierać i denerwuje mnie, gdy nic nie podoba mi się na tyle, bym chciała to mieć. Mam wrażenie, że marnuję czas, gdy tak chodzę po sklepach i nic nie znajduję. Przez internet też nie lubię z podobnych powodów. W ogóle to przytłacza mnie posiadanie zbyt wielu rzeczy. Na koniec ciekawostka, że kilka lat temu to wszystko wyglądało inaczej.
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: romanka »

Jakoś wcześniej nie zauważyłam tego wątku. Generalnie nie lubię robić zakupów, a właściwie tak zwanego "chodzenia po sklepach". Irytują mnie ludzie którzy często wg mnie plątają się po sklepach dla zabicia czasu. Idę kupować jak muszę. Nie mam problemu z żywnością-zakupy codzienne, bo nie uważam że są to pieniądze źle wydane. Kupowanie rzeczy do turystyki górskiej sprawia mi przyjemność. Najgorzej z ubraniami, mam problem z podjęciem decyzji, a jak się już zdecyduję to wydaje mi się że mogłam wybrać coś lepszego. Gdybym mogła kupować bez zważania na ilość i na pieniądze, to kupowałabym buty. Ale chyba nie jestem oryginalna, większość kobiet tak ma. Ostatnio trochę kupuje przez internet (gł. sprzęt), bo mam wrażenie że stawiam sama siebie w sytuacji, co sobie zamówiłam, to mam, koniec marudzenia, żadnych zwrotów.
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: nika35 »

Nie lubię chodzić po sklepach, mam fobię społeczną i nie lubię przebywać w miejscach publicznych. Sklep to publiczne miejsce a ja mam fobię społeczną. Mama robi zakupy spożywcze.
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Azalea »

Generalnie lubię robić zakupy, poza tym że po prostu trzeba ;) Myślę tu o tych spożywczych głównie. Preferuje większe sklepy, z większą przestrzenią :) Jeśli chodzi o ciuchy, to już od jakiegoś czasu chodzę rzadziej i tylko do ulubionych galerii. Od kiedy pierwszy raz kupiłam coś z neta, to moje wizyty stacjonarne zwyczajnie zmalały na regularności. Kwestia wygody ma tu istotne znaczenie, wiadomo. Pamiętam jak dawniej, potrafiłam pół soboty chodzić po sklepach i było okej. Nawet to lubiłam jako formę spędzania czasu, z miłym bonusem w postaci czegoś nowego do szafy :) Obecnie kupuje więcej online. Mimo to wciąż wolę obejrzeć, przymierzyć na miejscu, czego net nie gwarantuje, a ja nie przepadam za tą całą zabawą w odsyłkę zwrotną. Dlatego też odwiedzam i będę odwiedzać nadal sklepy stacjonarne. Czuje wtedy większy komfort zakupów :)
Tłumów nie lubię ale chyba już minęły te czasy, że były tabuny ludzi naraz.. Teraz dominuje sprzedaż internetowa więc to się fajnie rozkłada i ja to odczuwam realnie. Czego bym nie chciała w przyszłości to to, by całkowicie zamknięto sklepy stacjonarne na korzyść wyłącznie sklepów internetowych.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Kermit »

tak, przez internet z odbiorem w paczkomacie lub dostawa kurierem
ODPOWIEDZ