czy jesteście buntownikami?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
kosmonauta80
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Tarnów

czy jesteście buntownikami?

Post autor: kosmonauta80 »

Jeżeli chodzi o mnie, to ja mam bardzo buntowniczą naturę i niechętnie przystosowywuję się do zasad, które mi nie do końca odpowiadają. I z tego też powodu miałem w życiu parę hardkorowych akcji :twisted:
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: degieb »

To zależy jak to rozumieć,podaj jakieś hardkorowe akcje.
Mhm.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: highwind »

degieb pisze:To zależy jak to rozumieć,podaj jakieś hardkorowe akcje.
Lepiej bym tego nie ujął.
ja mam bardzo buntowniczą naturę i niechętnie przystosowywuję się do zasad, które mi nie do końca odpowiadają
Pokaż, czy jesteś aż takim hardkorem:
http://www.youtube.com/watch?v=iBFQ5bp3rbM
kosmonauta80
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Tarnów

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: kosmonauta80 »

Przykładowo w szkole. Mamy zrobić jakieś "przedstawienie" tj śpiewanie, granie kogoś. Zawsze odmawiałem uczestnictwa w takich szopkach. Choćby ze względu na brak umiejętności w graniu kogoś, czy też byciu ekspresyjnym.
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: degieb »

kosmonauta80 pisze:Przykładowo w szkole. Mamy zrobić jakieś "przedstawienie" tj śpiewanie, granie kogoś. Zawsze odmawiałem uczestnictwa w takich szopkach. Choćby ze względu na brak umiejętności w graniu kogoś, czy też byciu ekspresyjnym.
Ja tam nie widzę okazji do buntu,ale jak chcieli Cię na siłe wepchnąć to rozumiem,ale mogłeś wziąć jakąś rolę gdzie nie trzeba być ekspresyjnym :)
Mhm.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: highwind »

kosmonauta80 pisze:Mamy zrobić jakieś "przedstawienie" tj śpiewanie, granie kogoś. Zawsze odmawiałem uczestnictwa w takich szopkach.
No to rzeczywiście hardkorowo. Tym bardziej, że miałeś wybór :lol: Co innego, gdybyś brał udział w próbach, itp., a potem zlał sprawę i nie przyszedł na właściwy spektakl, rujnując całe przedsięwzięcie. Czekam na więcej takich "hardkorowych" przykładów, bo puki co - słabo.

Jeśli chodzi o mnie - potrafię być nonkonformistą, potrafię być asertywny, lubię być i jestem obrazoburczy, zwłaszcza jeśli stykam się z hipokryzją. Z drugiej strony mam autorytety i raczej szanuję hierarchię społeczną, rodzinną czy zawodową. Próbuję sobie przypomnieć teraz jakieś objawy buntowniczości, ale jedyne co przychodzi mi do głowy, to zdecydowane gaszenie czy odmawianie różnym ekstrawertycznym inicjatywom. Z ludźmi z pracy piję do pewnego momentu, po czym zdecydowanie i bezkompromisowo żegnam się i wychodzę - co zawsze odbierane jest z zaszokowaniem i niedowierzaniem jako straszne faux pas (oni chleją do upadłego). Jeśli nie podoba mi się jakaś inicjatywa i mimo że jestem w tym osamotniony w grupie dajmy na to -nastu innych osób, to się nie pieprzę i powiem głośno Screw You Guys I'm Going Home. Teraz mi się przypomina, że w czasach szkolnych zdarzało mi się za nadmierny nonkonformizm i podburzanie wylecieć parę razy za drzwi, ale to gówniarskie wybryki, więc co to za buntowniczość. Wyjść z cegłą, albo mołotowem i obrzucać pobliską siedzibę władz już mi się nie zdarzyło. Aaaaa chociaż... pikietowałem przeciwko wprowadzeniu ACTA i wrzeszcząc bluzgałem wraz z wielotysięcznym tłumem na Donalda. Można to uznać za przejaw buntowniczości? Poza tym, głosuję na KNP, a to już ponoć niezły hardkor :P
kosmonauta80
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Tarnów

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: kosmonauta80 »

Generalnie chodziło mi o sytuację typu "wszyscy robimy to basta! nie ja nie robię tego bo...". Jeżeli chodzi o hardkor w przykładzie powyżej to chodziło mi o fochy ekstrawertyków.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: Sorrow »

A gdzie tu hardkor :D ?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
kosmonauta80
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Tarnów

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: kosmonauta80 »

Przykład z życia: liceum, lekcja W-F. Mamy grać w siatkówkę, bo większość tak chce (precz z demokracją). Jako, że nie przepadam za tą grą (trzeba szybciej działać nić myśleć: leci piłka to szacuję trajektorię czy jest sens działać, potem szacuję punkt uderzania i sekwencja ruchów ciałem). Do tego frustracje innych, bo "za wolno reaguję" (czasami to naprawdę miałem ochotę paru narwańcom przypierdolić :evil: ). No to mówię, że "NIE". Oczywiście nie dało się i zostałem zmuszony do gry (przez nauczyciela). Tego dnia wyjątkowo nie w humorze byłem (za mało samotności i nie podładowane akumulatory) więc grałem bardzo biernie. Tak biernie, że nauczyciel z mordą na mnie wyjechał i skończyło się uwagą w dzienniku :twisted:

Oczywiście byłem wtedy jedynym intro.
emfausto

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: emfausto »

kosmonauta80 pisze:Oczywiście byłem wtedy jedynym intro.
Być jedynym intro wśród ekstrawertycznej dziczy... [ratunku, ja chce do lasu ładować akumulatory]

jeżeli idzie o temat to tak jestem buntownikiem/nonkonformistą, lubie robić rzeczy po swojemu
ale idę czasami na kompromisy :wink:
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: Akolita »

Coś tam kiedyś tam, ale już mi przeszło kilka lat temu. Ten cały mój bunt był bardzo typowym, wręcz podręcznikowym buntem nastolatki - stanie w opozycji wobec wszystkiego, co reprezentują dorośli, rozsądni i trzeźwo myślący ludzie, chlanie piwska w lesie, wagary, papierosy, trawka, punk rock, przekłuwanie sobie wszystkiego, w co da się wepchnąć kolczyk.
Aha, z takich nieco mniej typowych akcji - ogoliłam się na łyso w wieku 18 lat. Albo 19. Dość długi miałam ten bunt. Chodziło po prostu o to, by się wyróżniać i szokować.
Teraz już mi się nie chce. Nie mogę strawić punk rocka, nie bywam na koncertach, mam na głowie włosy, za to kolczyków w nosie, brwiach i brodzie już nie noszę. Niewygodne. :D
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: vragutinovic »

Tak. Zawsze się buntuję przeciwko głupocie, chamstwu, prostactwu. Chciałbym częściej przeciwko złu i niesprawiedliwości.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: Sorrow »

Akolita pisze:Coś tam kiedyś tam, ale już mi przeszło kilka lat temu. Ten cały mój bunt był bardzo typowym, wręcz podręcznikowym buntem nastolatki - stanie w opozycji wobec wszystkiego, co reprezentują dorośli, rozsądni i trzeźwo myślący ludzie, chlanie piwska w lesie, wagary, papierosy, trawka, punk rock, przekłuwanie sobie wszystkiego, w co da się wepchnąć kolczyk.
To jest to przeciwko czemu się buntowałem jak byłem nastolatkiem. Nienawidziłem prawie wszystkich innych nastolatków.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: Spatsi »

Buntownik? raczej nie. Nonkonformista? Z pewnością.

Mam swoje normy i zachowania, które są diametralnie odmienne od ogólnie przyjętych, staram się myśleć tak samodzielnie, jak to tylko możliwe. Ale staram się z pozoru sprawiać wrażenie "normalnego", co chyba mnie dyskwalifikuje jako "buntownika".

Jeżeli chodzi o okres buntu, to przeżyłem swoistą "buntocepcję" - jak to już ktoś napisał, buntowałem się przeciwko buntowaniu. Starałem się być dokładnym przeciwieństwem stereotypu nastolatka - nie piłem, nie paliłem, dobrze się uczyłem. Taki ze mnie buntownik.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: czy jesteście buntownikami?

Post autor: Sorrow »

Spatsi pisze:Jeżeli chodzi o okres buntu, to przeżyłem swoistą "buntocepcję" - jak to już ktoś napisał, buntowałem się przeciwko buntowaniu. Starałem się być dokładnym przeciwieństwem stereotypu nastolatka - nie piłem, nie paliłem, dobrze się uczyłem. Taki ze mnie buntownik.
Myślę, że stereotyp nastolatka jest czymś godnym buntowania się przeciwko. Tylko gdzie Ja teraz znajdę taką buntowniczkę :( ?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
ODPOWIEDZ