Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Pobudzony intro
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Czerwonekredki »

czarownica pisze:
06 cze 2018, 11:03
Mnie najbardziej denerwuje przekonanie niektórych ekstrawertyków, że każdy musi być taki jak oni.
Opowiadałam kiedyś jednej osobie o kimś, kto woli posiedzieć w domu i poczytać lub coś obejrzeć i co usłyszałam? Wielkie zdziwienie, jak tak można. W młodym wieku, to trzeba iść na podryw albo na piwo z kolegami. Agr!

Zdecydowanie nie lubię ich gadatliwości. Sama gadatliwość może nie byłaby jeszcze aż taka straszna, gdyby tylko poruszane tematy nie dotyczyły totalnych głupot.Dlatego będąc na studiach nigdy nie mogłam się dostosować do tych rozmów o imprezach, poznanych kolesiach etc.

Jak ktoś już powiedział zmuszania do rozmowy na siłę.

Bycia w centrum uwagi.

mindkeeper
Wtajemniczony

Post autor: mindkeeper »

Lekkie podejście do wszystkiego, udawanie że jest "brak problemów", ciągłe śmianie się i żartowanie. Ale przede wszystkim "irytują mnie" godzinne small-talks o kompletnie niczym ciekawym, przy których wyrażają tak dużo emocji, a dla mnie to jest męczarnia, żeby taką rozmowę podtrzymać i udawać, że cokolwiek mnie to interesuje.

Interpretowanie mojej małomówności (która nie jest jakąś stałą normą, raz jestem bardzo gadatliwy, raz mi się po prostu nie chce odzywać) jako wyraz tego, że coś jest nie tak, nudzę się albo źle bawię. To nie jest tak. Czasem lubię bardziej posłuchać, ale czuję się w porządku, dopóki nie zaczynają padać pytania. :D

I ciągłe ciśnienie na to, żeby działo się dużo i szybko, kompletnie brak miejsca na chill. :D

sweetspot
Intronek

Post autor: sweetspot »

Co mnie denerwuje u ekstrawertyków: są samolubni, powierzchowni, za dużo mówią, nie umieją słuchać, nie znają granic, uważają siebie za strasznie fajnych i zabawnych ludzi, nawet gdy tak nie jest, nudzą się, gdy nic się nie dzieje, a nie dzieje się, gdy nie mają do kogo wygłaszać monologów, tryskają energią w towarzystwie, w samotności opadają z sił, przed spotkaniem towarzyskim opowiadają mi jak to świetnie spędzimy czas, myślą za mnie. W pracy wymyślają niestworzone rzeczy, opowiadają o swoich superpomysłach wszem i wobec a na drugi dzień o nich zapominają, dyrektor nie zapomina, każe je wdrażać, ale oni tego nie robią, pracują za nich spokojni introwertycy. Milion razy w ciągu dnia latają do gabinetu dyrektora omawiając każdą pierdołę.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman »

sweetspot pisze:
04 wrz 2018, 18:16
Co mnie denerwuje u ekstrawertyków: są samolubni, powierzchowni, za dużo mówią, nie umieją słuchać, nie znają granic, uważają siebie za strasznie fajnych i zabawnych ludzi, nawet gdy tak nie jest, nudzą się, gdy nic się nie dzieje, a nie dzieje się, gdy nie mają do kogo wygłaszać monologów, tryskają energią w towarzystwie, w samotności opadają z sił, przed spotkaniem towarzyskim opowiadają mi jak to świetnie spędzimy czas, myślą za mnie. W pracy wymyślają niestworzone rzeczy, opowiadają o swoich superpomysłach wszem i wobec a na drugi dzień o nich zapominają, dyrektor nie zapomina, każe je wdrażać, ale oni tego nie robią, pracują za nich spokojni introwertycy. Milion razy w ciągu dnia latają do gabinetu dyrektora omawiając każdą pierdołę.
Ale poleciało stereotypami :D

sweetspot
Intronek

Post autor: sweetspot »

To nie stereotypy tylko czysta prawda, ale o ekstrawertyk ach, których znam osobiście, oczywiście nie wszyscy tacy są.

Awatar użytkownika
Calla
Introwertyk
Kontakt:

Post autor: Calla »

Mnie w ekstrawertykach wkurza to, ze nie wszyscy oni rozumieja, ze ktos moze bac sie rozmow i ludzi.
W różnych rzeczach są plusy, których nie dostrzegamy

www.crystalpurpleeclipse.home.blog

Alucard
Introrodek
MBTI: INTJT

Post autor: Alucard »

Small talk - nie potrafię cierpliwie słuchać i uczestniczyć w rozmowach o niczym i w dodatku fascynować się tym...

Kaska_z_bogdanca
Zagubiona dusza
MBTI: INTJt

Post autor: Kaska_z_bogdanca »

Alucard pisze:
15 paź 2018, 17:04
Small talk - nie potrafię cierpliwie słuchać i uczestniczyć w rozmowach o niczym i w dodatku fascynować się tym...
Taak, ja najbardziej lubię te poruszające kwestie pogody;)
Nigdy nie zdarzyło mi się, abym sukcesywnie zaangażowała się w grupowe small talks. Nawet jeśli pojawiła się jakaś ciekawa sprawa, o której miałam większe pojęcie niż reszta i chciałam (wyjątkowo) wtrącić coś wartego uwagi, szybko zostałam zatrajkotana jakimś bezsensem i bum, kolejny temat. Unikam jak ognia takich rzeczy, to nie na moje siły.

Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
MBTI: INFJ

Post autor: mstrzelkowski »

Karmienie ego. To zguba dla świata

Ultrate
Zagubiona dusza

Post autor: Ultrate »

Strasznie mnie irytuje to co ludzie do mnie czasem mówia, w ogóle mnie to nie obchodzi.

Awatar użytkownika
bartek93
Stały bywalec

Post autor: bartek93 »

bartek93 pisze:
29 kwie 2018, 9:14
O kurde, chyba najbardziej wkurza mnie pytanie: "Co tam powiesz?" Gdy odpowiadam: "A co mam mówić? ", słyszę: "Cokolwiek". Nie cierpię takiej rozmowy na siłę dla samego otwierania paszczy. Oprócz tego:
- dziwienie się, że się nie odzywam ("Bartek nic nie mówi, jest obrażony czy co?");
- ordynarne wcinanie mi się między słowa;
- zwracanie na siebie uwagę w głupi sposób, np. stoi jeden ekstra z drugim i wydzierają gęby, wydając z nich nieartykułowane dźwięki - w ogóle tego nie ogarniam;
- gadanie: "Wyjdź do ludzi, idź na jakąś imprezę, potańcz" :lol:
Nie no, jak to czytam, to mam wrażenie, że jednak jestem teraz trochę innym człowiekiem. To, co wtedy napisałem, przypisałbym raczej nie do denerwujących zachowań ekstrawertyków, a ogólnie do denerwujących zachowań osób, których po prostu nie lubię :lol: Podejrzewam, że niektóre moje obecne zachowania mogłyby co niektórych z was strasznie wkurzyć, bo bywa, że gadam bardzo dużo, wręcz buzia mi się nie zamyka i jestem przy tym bardzo rozemocjowany, no i potrafię się śmiać zupełnie z niczego :)
W ogóle dziś w pracy miałem taką sytuację, że zacząłem nawijać koledze-introwertykowi o swoich przygodach z piciem sprzed lat. W pewnym momencie zreflektowałem się, że pociskam najzwyklejszy small-talk, a chłopak się męczy. Rzuciłem więc, że czasem tak mam, że za dużo gadam i szybko zmieniłem temat na taki, który jest interesujący dla nas obu (akurat wtedy na to wpadłem :lol: ).
Ogólnie jednak niektórzy ekstrawertycy często denerwują mnie tym, że nie rozumieją faktu, iż są ludzie, którzy nie potrzebują kontaktów towarzyskich 24 godziny na dobę i imprez co piąteczek.
I breathe the air of my beliefs
INFJ

intr89
Zagubiona dusza

Post autor: intr89 »

Najbardziej denerwujące są sytuacje podczas wyjść z pracy "na piwo". Wszyscy siedzą, gadają o pierdołach i nagle pada pytanie "a ty? co tak siedzisz cicho, dobrze sie bawisz?" I wtedy rozmowy się kończą i wzrok każdego przy stoliku jest skierowany na mnie :D Muszę się silić na wymyślenie jakieś głupiej i odpowiedniej do sytuacji odpowiedzi a potem wszystko wraca do normy aż do czasu, kiedy znów ktoś sobie o mnie przypomni :D

Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk

Post autor: Nowokaina »

bartek93 pisze:
22 gru 2018, 0:30
Ogólnie jednak niektórzy ekstrawertycy często denerwują mnie tym, że nie rozumieją faktu, iż są ludzie, którzy nie potrzebują kontaktów towarzyskich 24 godziny na dobę i imprez co piąteczek.
Amen! Ekstrawertycy czerpią przyjemność z obcowania pośród ludzi, ładują wtedy swoje akumulatory, ale za grosz nie rozumieją, że inni niekoniecznie nie chcą co raz wyruszać na miasto czy chociażby spotkać się z przyjacielem, którego się widziało kilka dni temu. I te wieczne kazania w stylu: "Potem będziesz żałować. Potem to i tamto". Wolę "to i tamto" niż się głowić jak tu cichaczem opuścić szanowne grono.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman »

Ekstrawertycy szukają stymulacji sensorycznej, a introwertycy ją ograniczają, gdyby to zrozumieli było by po kłopocie

Awatar użytkownika
Nuna
Introrodek

Post autor: Nuna »

Mnie najbardziej denerwuje to, że większość ektrawertyków w rozmowie nie daje drugiej osobie dojść do słowa. Mają cały czas tyle do powiedzenia, że nie sposób się wstrzelić z jakąś swoją wypowiedzią.
Poza tym, oczywiście ich całkowity brak zrozumienia dla tego, że ktoś nic nie mówi/lubi ciszę/chce pomyśleć zanim się odezwie/nie ma ochoty wyjść/jest inny niż oni.

ODPOWIEDZ