Pisanie sposobem na wyrażenie siebie

Proza, poezja, opowiadania
palemona
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2014, 14:14
Płeć: nieokreślona

Pisanie sposobem na wyrażenie siebie

Post autor: palemona »

Witajcie. Tak się zastanawiam, czy pisanie nie jest jakąś forma terapii. Od jakiegos czau pisalam sobie bloga, a teraz w miarę uplywu czasu zaczyna mnie to coraz bardziej wciągać. Myślę nawet nad uruchominiem strony, gdzie mogłabym publikowąc coś pod własnym nazwiskiem. To chyba spore "pójście do przodu"..? (przynajmniej jak na mnie). Co prawda przeszkodą może byc słaba (praktycznie nie mam jej w ogóle) znajomośc tematu tworzenia strony www, no ale maż mnie pociesza, że są szablony (http://www.nazwa.pl/strony-www/) to może jakoś dam sobie radę. No a ja nie wiem. Czy nie lepij jednak zostać przy blogu? Dzisiaj tak dużo osób bloguje, że strona to może jednak zbytnia ekstrawagancja? No i mogę się jednak rozczarować gdy mi coś nie wyjdzie. Jak myślcieie? Macie jakies doświadczenia w tym temacie? A wracając do głównego wątku - czy teź macie wrażenie, że introwertycy (nam ich kilka blogów) piszą raczej dla siebie i dlatego ich blogi są takie inne (orginalne). Diagnozują sibie conajmniej jak Freud.
lukasamd

Re: Pisanie sposobem na wyrażenie siebie

Post autor: lukasamd »

W sumie to strona na blog to pojęcia na siebie nachodzące.
Blog jest stroną, strona blogiem niekoniecznie... Moim zdaniem blog to dobry pomysł. Realizowanie siebie, wylewanie własnych myśli. Bywa prawdziwym ukojeniem.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Pisanie sposobem na wyrażenie siebie

Post autor: Agon »

Wyrażanie siebie? Co w tym introwertycznego? Lukasamd jesteś niesamowicie otwarty jak na introwertyka. Nie obawiasz się, że ktoś mógłby wykorzystać Twe przemyślenia i wylane na blogu emocje przeciw Tobie?
lukasamd

Re: Pisanie sposobem na wyrażenie siebie

Post autor: lukasamd »

Nie, bo uważam na ludzi.
Nie byłem też taki, do pewnego momentu. Coś jednak pękło, musiałem nieco wyrzucić z siebie, a dwa wpisy jakie popełniłem na swoim blogu (w tym jeden linkowany w sygnaturce) dały mi niesamowitą ulgę. Są rzeczy, z którymi nie idzie przetrwać sam na sam, chyba, że zdecydujemy się oszaleć, popaść w dramat.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Pisanie sposobem na wyrażenie siebie

Post autor: So-ze »

palemona pisze:Witajcie. Tak się zastanawiam, czy pisanie nie jest jakąś forma terapii.

A wracając do głównego wątku - czy teź macie wrażenie, że introwertycy (nam ich kilka blogów) piszą raczej dla siebie i dlatego ich blogi są takie inne (orginalne). Diagnozują sibie conajmniej jak Freud.
To zależy o efekt jaki chciałabyś uzyskać. Ludzie z jakimiś fobiami społecznymi i problemami z dogadywaniem się kręcą vlogi w ramach terapii i im to pomaga, ale jeśli jesteś taką truu introwertyczką, nie zależy Ci na jakiejś wielkiej atencji to prowadź dalej bloga. Dla własne samorozwoju, przynajmniej zdanie będziesz miała wyrobione na różne tematy.

Polecam przerzucić się na Wordpressa i postawić ją na serwerze z home.pl albo jakiegoś innego dużego serwisu hostingowego. Jeśli się na WP zdecydujesz to zapamiętaj, że konto na Wordpress.com jest darmowe a na Wordpress.org się płaci.
ODPOWIEDZ