ISFJ - blog o życiu i spostrzeżeniach osoby z zaburzeniami psychicznymi

Proza, poezja, opowiadania
Awatar użytkownika
Armin
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ENTJ-A
Lokalizacja: Przemyśl

ISFJ - blog o życiu i spostrzeżeniach osoby z zaburzeniami psychicznymi

Post autor: Armin »

Cześć. Chciałbym podzielić się z Wami blogiem, który założyłem w ostatnich dniach w związku z moim stanem zdrowia, m.in. psychicznego. Stwierdziłem, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie miejsca, w którym można opisywać swoje spostrzeżenia odnośnie społeczeństwa, sposobu w jaki ono działa. Zniechęcać do czytania bloga może fakt, że treść w nim zawarta opiera się głównie na moich życiowych problemach. Jednak moim celem nie jest czerpać przyjemności z czyjegoś współczucia. Chcę zwyczajnie dzielić się z ludźmi swoim światopoglądem i refleksjami. Mam nadzieję, że w ten sposób uda mi się odnaleźć w życiu szczęście, przy okazji pomagając być może innym osobom. Na blogu znajdzie oczywiście się również miejsce na luźniejsze tematy, choć, póki co, chcę skupić się na temacie psychologii, psychiatrii, tj. nerwica, niepokój, fobia społeczna, lęki, depresja. Wiem, że jego zawartość może wydawać się dość prymitywna i wcale tego nie ukrywam. Ale nie mam zamiaru zgrywać mądrego. Jestem zwykłym czlowiekiem, który jak każdy się myli, dlatego blog będzie zawierał charakter raczej swobodnej „pisaniny”. Na razie nic konkretnego na nim się nie znajduje, ale zapewniam, że posiadam na niego pomysł i z czasem postów pojawiać będzie się coraz więcej. Jeśli ktoś jest zainteresowany, gorąco zapraszam pod adres:

isfj.pl
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ISFJ - blog o życiu i spostrzeżeniach osoby z zaburzeniami psychicznymi

Post autor: Coldman »

Dlaczego taka nazwa?
Awatar użytkownika
Armin
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ENTJ-A
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ISFJ - blog o życiu i spostrzeżeniach osoby z zaburzeniami psychicznymi

Post autor: Armin »

Ponieważ jest to mój typ osobowości (ten umieszczony w profilu jest nieaktualny), a przynajmniej tak mi się wydaje. Chcę, aby czytelnicy mieli świadomość tego, kim jest i czym charakteryzuje się autor bloga. Opisuję siebie jako ISFJ, ponieważ osoby o tym typie osobowości często starają na siłę przypodobać się innym, nie potrafią ranić ludzi i właśnie te cechy mnie w życiu zgubiły. Gdybym od zawsze wiedział jak się bronić, być postawnym, pewnym siebie, być może nie musiałbym męczyć się dziś z wieloma kłopotami. Stopniowo staram się to zmienić, zmieniając jednocześnie nastawienie do życia, o czym na pewno wspomnę kiedyś na blogu, bo mam jeszcze sporo na nim do napisania.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ISFJ - blog o życiu i spostrzeżeniach osoby z zaburzeniami psychicznymi

Post autor: Coldman »

Ten umieszczony w profilu to nie jest MBTI, tylko jeden z gorszych testów zwany 16personalities. MBTI ma 4 typy. O samym MBTI nie będę wspominał jaki też to syf, już dużo razy to tutaj powtarzałem :D Pobawić się zabawkami można.
Awatar użytkownika
Armin
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ENTJ-A
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ISFJ - blog o życiu i spostrzeżeniach osoby z zaburzeniami psychicznymi

Post autor: Armin »

Trudno się nie zgodzić :D Dla mnie te testy to też po części bujda i nie są zbyt dokładne, choć ISFJ opisuje mój charakter najlepiej, dlatego właśnie z tym typem utożsamiam się najlepiej. Nie wspominając o tym, że prawdopodobnie przez wszystkie te moje zaburzenia osobowości, prawdopodobnie test przydzielił mi typ, który niekoniecznie do mnie pasuje. No ale fakt, pobawić się można :D
ODPOWIEDZ