Ciekawostki

Najróżniejsze dzieła, konstrukcje, strony, programy.
Awatar użytkownika
Introja
Intro-wyjadacz
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Ciekawostki

Post autor: Introja »

Chciałam się podzielić czymś bardzo ciekawym ze świata motyli!
Czy wiecie, że rusałki osetnik przylatują do nas do Europy znad północnej Afryki? Takie małe motylki, taki kawał drogi, to jest coś niesamowitego 😯

Jeszcze się dowiedziałam dziś, że dawniej było ciężko ustalić skąd biorą się motyle i jedną z pierwszych przyrodników, które to zaobserwowaly jest kobieta, Maria Merian, ilustratorka, która dużo czasu spędzała na łonie natury, i zrobiła bardzo szczegółowe ilustracje motyli. Bardzo ciekawe
Awatar użytkownika
Introja
Intro-wyjadacz
Enneagram: 4w5

Re: Grupa z ciekawostkami

Post autor: Introja »

Me again, nie mogłam znaleźć tematu z poradami praktycznymi, a kojarzę, że był tu taki, dlatego napiszę jako ciekawostkę, że polecam płukanie gardła olejkiem lawendowym i olejkiem z drzewa herbacianego, zrobiłam mieszankę po parę kropli z ciepłą wodą i ból gardła jak ręką odjął, uśmierzony momentalnie. Będę powtarzać
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Enneagram: 9w1

Re: Grupa z ciekawostkami

Post autor: bartek93 »

To ja się podzielę astrociekawostką:
Najszybszą gwiazdą Drogi Mlecznej jest S4714 krążąca wokół supermasywnej czarnej dziury w centrum naszej Galaktyki. Bliskość czarnej dziury sprawia, że gwiazda przyspiesza do niewyobrażalnej wręcz prędkości 24 000 kilometrów na sekundę. To 8% prędkości światła.
Lubię patrzeć tam, gdzie wzrok nie sięga.
INFJ 9w1
ODPOWIEDZ