Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
AlterEgoPiotra
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ-A
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: AlterEgoPiotra » 05 sty 2018, 9:34

W tym temacie musiałem się wypowiedzieć ponieważ to kocham. Dla mnie ćwiczenia fizyczne oraz siłownia to szerszy temat i wiele dziedzin z tym związanych. Zdaję sobie sprawę że dla większości jest to po prostu forma wysiłku a także spędzenia czasu ze znajomymi. Poprzerzucanie sobie ciężaru dla samego przerzucenia i poczucia spełnienia obowiązku niestety. Mało komu wysiłek sprawia przyjemność. I mówię tutaj o regularnym ciężkim wysiłku. Dyscyplinie , systematyczności i planowaniu. Diecie ułożonej pod aktualnie określony cel i ciągłym progresie. Więc dla mnie mimo że nie startuję jest to już styl życia. I głęboko zakorzenione nawyki. Spojrzenie na produkty spożywcze jak makroskładnik , witaminy i minerały. Zupełnie jak Neo w Matrixie. To już rutyna.

Nie lubię za to kiedy podchodzi się do mnie w ten sposób :
Canis Latrans pisze:
17 gru 2017, 17:52
Preferuję ćwiczenia domowe a najlepiej własnym ciałem. Siłownia jakoś do mnie nie przemawia szczególnie że średnio bym wypadał przy tych beczkowozach. Zastanawiałem się nad jogą ale póki co tylko takie ćwiczenia i bieganie po lesie (gdziekolwiek bez ludzi).
... i nazywa mnie beczkowozem , sterydziarzem albo tępym ogrem. Akurat mam wąską talię i całkiem niezłą definicję więc ta beczka nie byłaby trafiona. Ale chodzi mi o podejście. Stereotypy i zakładanie. Kiedy mówili kiedyś Arnoldowi że nie chcieliby wyglądać tak jak on , odpowiadał im : Nie martw się. I tak nigdy nie będziesz tak wyglądał ;) Tak więc , to że ktoś jest bardzo dobrze zbudowany nie oznacza że w środku tego opakowania nie znajduje się nic poza sportem i ogólnym wyobrażeniem ludzi którzy akurat nie robią tego co on.
Znam wielu groźnie wyglądających gości którzy tak naprawdę mają zupełnie inne usposobienie niż te jakie przypina im społeczeństwo.

Jako intro kocham to co robię. I jestem zupełnie wyłączony w miejscu w którym ćwiczę. Było mi ciężko przełamać się i pójść pierwszy raz do publicznej siłowni. Wiele lat ćwiczyłem w domu z bardzo dobrymi rezultatami. Gdyby nie mój dobry kolega nie odważyłbym się. Dopiero po kilku treningach przyzwyczaiłem się do tłumu i przestałem się przejmować. I to mi w pewnym sensie pomogło. Otworzyło mnie i wyciągnęło z puszki.
Oprócz sportów siłowo - sylwetkowych uprawiam także inne. Już od najmłodszych lat sprawdzałem się w lekkoatletyce. I powiem szczerze że fajnie było być czarnym koniem zamkniętym w sobie którego wystawiało się na zawody. I który robił wynik bez zbędnego gadania. Tak po prostu.
Tak , lubię ćwiczenia fizyczne do tego stopnia że to już mój styl życia. Czuję się źle kiedy opuszczę trening. Jestem wtedy psychicznie podłamany.
<<< Dopóki walczysz Jesteś Zwycięzcą >>>

Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Dracuch » 05 sty 2018, 9:56

Ćwiczeń na siłowni nie lubię, w ogóle nie lubię ćwiczeń w towarzystwie choćby jednej osoby. Ale sam biegam 3 razy w tygodniu od 2 miesięcy i bardzo to polubiłem, do tego stopnia że nie opuszczam treningu nawet gdy leje jak z cebra a do tego wieje zimny wiatr. Do tego 2-3 razy w tygodniu robię w domu brzuszki i pompki ale to już bez zakładania sobie jakichś celów, po prostu ile zrobię tyle zrobię :)

Co do nazywania ćwiczących beczkowozami i kierowania się stereotypami to powiem szczerze że sam tak miałem, dopóki w czasie studiów nie dzieliłem mieszkania z kulturystą-amatorem. Okazało się że to też normalni ludzie mający swoje hobby i życie poza siłownią, a nie dziwadła z przeżartymi sterydami mózgami :)

psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: psubrat » 07 sty 2018, 0:55

AlterEgoPiotra pisze:
05 sty 2018, 9:34
... i nazywa mnie beczkowozem , sterydziarzem albo tępym ogrem. Akurat mam wąską talię i całkiem niezłą definicję więc ta beczka nie byłaby trafiona. Ale chodzi mi o podejście. Stereotypy i zakładanie.
No akurat stereotypy nie biorą się znikąd. Musisz się pogodzić, że należysz do grupy, która zawiera też osoby idealnie pasujące do tego stereotypu.

Też lubię ćwiczyć, ale akurat siłownie mi obecnie nie podchodzą, przy czym zdecydowanie nie ze względu na towarzystwo. Jeśli chodzi o towarzyskie zwyczaje w siłowniach (powszechny szacunek dla każdego ćwiczącego, niezależnie od jego wyników) to wręcz podobają mi się bardzo. I ci "sterydziarze", "beczkowozy", "tępe ogry" potrafią być bardzo miłymi i pomocnymi ludźmi dla drugiego ćwiczącego - za sam fakt, że on też wkłada wysiłek w ćwiczenia siłowe.
Obecnie źle mi się ćwiczy w zamkniętych pomieszczeniach i dlatego nie korzystam z typowych siłowni - wolę podczas ćwiczeń poczuć trochę wiatru i - jeśli aktualnie jest dostępne - słońca. Chodzę na place z drążkami oraz biegam.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.

Awatar użytkownika
AlterEgoPiotra
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ-A
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: AlterEgoPiotra » 08 sty 2018, 18:38

Można to w skrócie podsumować zdaniem : Chcieć to móc.
Też kiedyś unikałem siłowni. Teraz wybieram je pod siebie , swój czas i swoje miejsce zamieszkania. To ma mi służyć. Za to płacę. Jeśli przeszkadza mi tłok , zmieniam je na takie w których jest on przynajmniej mniejszy. W sporcie bywa niestety tak że te warunki na pewnym szczeblu zaawansowania są kluczowe dla dalszego rozwoju. I kiedy nie jest się obrzydliwie bogatym na tyle aby mieć to u siebie w domu to dalszy rozwój jest po prostu niemożliwy.
<<< Dopóki walczysz Jesteś Zwycięzcą >>>

Miszka
Rozkręcony intro
Posty: 337
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk, czasem Małopolska

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Miszka » 08 sty 2018, 21:00

Dla mnie również sport jest bardzo ważnym elementem życia. Kiedyś poświęcałem mu większość czasu wolnego - grałem w lokalnym klubie, w szkole biegałem na wszelkich możliwych zawodach, do tego często chodziłem na ściankę wspinaczkową. Obecnie nie trenuję niczego konkretnego, ale pilnuję żeby 3-4 razy w tygodniu w jakiś sposób się poruszać, niezależnie czy to basen, rower, bieg czy jeszcze coś innego. Przez ten brak "specjalizacji" nie ma dziedziny w której mógłbym konkurować z pasjonatami (nie pisząc już o profesjonalistach), ale zdaje mi się że ogólną sprawność fizyczną mam całkiem dobrą ;)
Co do samego sportu: uwielbiam zmęczenie fizyczne, powtarzalność ruchów. Podoba mi się łatwość z jaką w ciągu kilku miesięcy można zaobserwować efekty swojej pracy. Sporo spokoju daje mi myśl, że organizm jest maszyną która póki co nigdy mnie nie zawiodła. Sportowi zawdzięczam systematyczność, ale przede wszystkim wiele godzin dobrej zabawy bo lubię wszelką rywalizację, przynajmniej póki jest na zdrowych warunkach ;)

Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: manat » 17 sty 2018, 12:38

Tylko pływanie stylem manacim.

Obrazek

Gdybym miała kończyny dolne pewnie lubiłabym bieganie. Nie wyobrażam sobie siebie natomiast na siłowni.

monkeychunky
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2018, 0:54
Płeć: mężczyzna
MBTI: ENFP-T

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: monkeychunky » 24 lut 2018, 1:22

Osobiście Moje podejście całkiem przypomina to co wyżej opisał użytkownik "AlterEgoPiotra". Nie mogę co prawda napisać, że ćwiczenia fizyczne są czymś we mnie zakorzenionym, bo ćwiczę zaledwie od roku ale do tego stopnia zdążyłem zakochać się w street workoucie, że kiedy odpuszczam ustalony wcześniej trening czuję się okropnie, samo ćwiczenie znacznie poprawia mi humor i bardzo dobrze wpływa na moją samoocenę - takie mam wrażenie. Przez to że ćwiczę czuję się sam przed sobą znacznie lepiej. Jak zaczynałem to bardzo stresowało mnie ćwiczenie w obecności innych osób spoza grona moich znajomych ale zima nie pozwoliła na ćwiczenie samemu gdzieś w plenerze i zmusiła do odwiedzin sali gimnastycznej. Od tamtej pory jedyne co na temat nieśmiałości związanej ze sportem mogę powiedzieć to, że jest do zwalczenia i można się przyzwyczaić. Z resztą z czasem człowiek staje się coraz lepszy w danej dyscyplinie i ludzie zaczynają patrzeć na niego nie jak na żółtodzioba, który poza nastawieniem nie ma niczego, tylko już jak na kogoś od kogo można się czegoś nauczyć, kogoś kto ma już swoje przepracowane i posiada większy zasób wiedzy. Jest to poniekąd lekka presja ale również motywuje i angażuje do dalszego rozwoju.

Awatar użytkownika
Ally
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:52
Płeć: kobieta
MBTI: ENFJ-A
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Ally » 24 lut 2018, 13:18

Chodzę na siłownię od półtora roku i mnie to cieszy. Lubię też ćwiczyć w domu kardio. Nie przeszkadza mi zupełnie obecność innych ludzi na siłowni. Powiedziałabym, że ci ludzie są przyjaźni.

Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 295
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Saladin » 24 lut 2018, 14:17

Ze siłownią swoją pierwszą poważną styczność miałem 1.09.2014 . Wtedy też zacząłem regularnie machać żelastwem. I tak mi minęły 3 lata, mniej więcej tego samego dnia ale AD 2017 zamieniłem siłkę na Crossfit- Bogowie, to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu <3 Staram się dlatego łączyć treningi crossfitowe z siłką- 2x w tyg CF, w soboty siłka (trening 5x5). Teraz planuje przejsć na 3x cf i 1x siłka. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać xD

Opuszczenie treningu to najgorsze co może być dla mnie- źle się wtedy czuję i brak mi motywacji :< Chociaż nie powiem, często mam myśli że w sumie to jestem zmęczony i nie chcę mi się wsiadać do auta i jechać te kilka kilometrów. Gdy wychodzę totalnie wyjebany z treningu, momentalnie zmienia mi się nastawienie i znowu chcę ćwiczyć xD

Jakby ktoś chciał zobaczyć efekty, zapraszam na mojego insta: https://www.instagram.com/vaettr_vaegher/
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA

Awatar użytkownika
maugo
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2018, 17:51
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Monaghan

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: maugo » 25 lut 2018, 17:27

Lubi, lubi. Dla mnie ciężko było się przełamać i iść na siłownie, nawet z koleżanką, miałam strasznie dużo nieudanych prób. Dlatego tez xawsze wybieralam plener, jakkes boegi czy dluzsze dystanse na rowerze. Dopiero, jak ktoś wyżej napisał, zima zmusiła do korzystania z siłowni. I przyznam szczerze, że nie żałuję, że tam trafilam. Mimo, że mam tu dosyć uboga siłkę to i tak cieszę się, że w końcu jest to coś, co robię regularnie i że w końcu przekonałam się do chodzenia na siłownię sama. Zdecydowanie dużo lepiej trenuje się samemu xd
Kocham siebie.

Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: itari » 09 maja 2018, 15:56

Uwielbiam wysiłek fizyczny, lecz aby się zmotywować do tego potrzeba znacznie więcej energii jak do samych ćwiczeń ;).
Stacjonarne ćwiczenia mnie nudzą, chociaż też czerpałem z nich przyjemność. Gimnastyka, ćwiczenia bez obciążenia jak i z hantlami w domowym zaciszu. Bardziej preferuję rower, bieganie (przerwa przez kolana) i moje ulubione wyrypy górskie.

Kiedyś byłem aktywny na endomondo, potem na stravie (fajna opcja z segmentami jest, bardzo motywuje rywalizacji z innymi). Większosć swoich aktywności mam na polskim portalu, a ostatnimi czasy zapominam w ogóle rejestrować swoich tras.

Mateuszxyz
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:01
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: łódź

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Mateuszxyz » 13 maja 2018, 1:22

Myślę, że bycie introwertykiem nie wpływa na to. Osobiście lubię wszelakie aktywności, sam aktualnie trenuje triathlon. Na siłownie też chodzę, introwertyzm tu nie wpływa na, to czy lubi ktoś czy nie. Jedynie może wpływać na, to że będziemy się wstydzić czy też będziemy odczuwać dyskomfort z powodu dużej ilości osób w godzinach popołudniowych. Przecież nie musimy na siłowni z nikim prowadzić długich rozmów o sensie życia, idziemy tam zrobić trening :-) (chociaż czasem obserwując ludzi zastanawiam się po co niektórzy przychodzą).
Czasem łańcuchy, które Nas ograniczają leża tylko po stronie psychiki.

Awatar użytkownika
bartek93
Pobudzony intro
Posty: 152
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 469
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: bartek93 » 17 maja 2018, 12:46

Kiedyś ćwiczyłem na siłowni w ramach zajęć WF na uczelni. Miałem listę ćwiczeń, które musiałem wykonywać po kolei i było OK, gdy było mało osób, bo po prostu czułem się pewniej. Teraz ćwiczę w domu, prawie codziennie, w lato dużo też spaceruję i jeżdżę rowerem. Na sylwetkę nie narzekam.
INFJ 4w5-6w7-9w1

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 1902
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wlkp

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Coldman » 19 maja 2018, 22:54

Muszę sobie zrobić nawyk aktywności póki mam na nią czas. Mam takie zrywy, a potem przerwa i pustka i forma stoi.
Bądźmy podróżnikami po ludzkich oczach. Szukajmy w nich dobrych adresów. — Kaja Kowalewska

ODPOWIEDZ