Lenistwo

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Lenistwo

Post autor: pustka »

MetalMan pisze:Nie! Doszedłbym do punktu granicznego, od ktorego czysciej byloby na zewnatrz. Wychodząc z domu automatycznie bym sprzątał :lol:
Help me, I'm blond.
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Lenistwo

Post autor: Akolita »

A ja na Discovery oglądałam program o żyjątkach, które razem z nami dzielą przestrzeń naszych mieszkań i tam poinformowali, że odkurzanie sprawia, iż roztocza z dywanu zaczynają fruwać po całej chałupie. :mrgreen:
Mnie to ryba. Roztocza, tak jak wszyscy ludzie, mam od urodzenia i wcale nie przeszkadza mi, że dzielę z nimi poduszkę. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Lenistwo

Post autor: Padre »

Akolita pisze:Roztocza, tak jak wszyscy ludzie, mam od urodzenia i wcale nie przeszkadza mi, że dzielę z nimi poduszkę. :P
Tja. Tylko, że Tobie nie zapiera tchu z miłości do nich :twisted:
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Aikila
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Re: Lenistwo

Post autor: Aikila »

Ja też należę do bałaganiarzy - moje biurko i szafa z ciuchami to istna stajnia Augiasza. Reszta jest ok dzięki mamie, ale tych dwóch miejsc nie pozwalam ruszać. Generalnie bałagan mi nie przeszkadza, jedyne co mnie rozprasza to niepościelone łóżko, sama nie wiem czemu. :wink:
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Lenistwo

Post autor: iksigrekzet »

Ja mam taką swoją małą teoryję, że jak dziewczyna mówi, że jest bałaganiarą to trzeba to brać z dystansem, bo to rzekome bałaganiarstwo jest z reguły określane względem wysoce idealistycznego i pedantycznego wyobrażonego wzorca :D
Sułtan.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lenistwo

Post autor: Inno »

iksigrekzet pisze:Ja mam taką swoją małą teoryję, że jak dziewczyna mówi, że jest bałaganiarą to trzeba to brać z dystansem, bo to rzekome bałaganiarstwo jest z reguły określane względem wysoce idealistycznego i pedantycznego wyobrażonego wzorca :D
Piszesz tak, bo nie widziałeś pierdolnika w moim pokoju. :P
Obrazek
Aikila
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Re: Lenistwo

Post autor: Aikila »

Masz trochę racji, bo dla każdego słowo bałagan oznacza co innego :wink: Co nie znaczy, że tylko kobiety przesadzają w tym względzie
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Lenistwo

Post autor: Padre »

Półtorej setki fotek do przesiewu, w planie potężny update na galerii, a tak mi się nie chce... to jest lenistwo. Wystarczy że pomyślę i motywacja wali się na... twarz.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Lenistwo

Post autor: qb »

Inno pisze:
iksigrekzet pisze:Ja mam taką swoją małą teoryję, że jak dziewczyna mówi, że jest bałaganiarą to trzeba to brać z dystansem, bo to rzekome bałaganiarstwo jest z reguły określane względem wysoce idealistycznego i pedantycznego wyobrażonego wzorca :D
Piszesz tak, bo nie widziałeś pierdolnika w moim pokoju. :P
Mówiłaś, że Ty bałaganu nie zauważasz więc skąd ten 'pierdolnik'? ;p
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
ultramaryna
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lenistwo

Post autor: ultramaryna »

Dzięki przejrzeniu tego tematu zainteresowałam się, czym dokładnie jest prokrastynacja (wcześniej gdzieś obijało mi się to słowo o uszy, ale nie do końca wiedziałam, o co chodzi), i to był chyba dobry pomysł...
Czytając charakterystykę i opis typowych zachowań (zwłaszcza etapy postępowania prokrastynatora), miałam wrażenie, że czytam o sobie :shock:
Już wcześniej mi świtało (jak również bliskim mi osobom), że to moje uporczywe zwlekanie ze wszystkim i obsesyjny, blokujący perfekcjonizm chyba nie są do końca normalne - zwłaszcza, że niejednokrotnie były przyczyną konkretnych problemów - ale nie miałam pojęcia, że ma to swoją konkretną nazwę i zostało już oficjalnie uznane zaburzeniem psychicznym.
Sama nie wiem, czy mi ulżyło, czy wprost przeciwnie :lol:

Najdziwniejsze jest to, że pewnych rzeczy w żaden sposób nie jestem w stanie logicznie wytłumaczyć. Np. czemu bez przerwy odkładam jakieś sprawy urzędowe, które powinnam była załatwić dawno temu, a których niezałatwienie może mieć swoje konsekwencje. Już nieraz słyszałam, że normalni ludzie tak nie robią. A ja niby to wiem, ale... na "wiedzy" się kończy. I tak jest z wieloma innymi rzeczami, jakbym miała blokadę.
Na terapeutę mnie nie stać, ale chyba pora się solidnie wziąć za siebie. ;)
"Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju."
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Lenistwo

Post autor: Sorrow »

A co z NFZetem? Terapia jest chyba objęta ubezpieczeniem zdrowotnym.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
ultramaryna
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lenistwo

Post autor: ultramaryna »

No i tak się wzięłam za autoogarnianie, że zapomniałam chwilowo o tym forum. ;)
Ale jestem z siebie dumna, bo w tym czasie sporo spraw wreszcie pozałatwiałam i zdążyłam "zaliczyć" nowe środowisko (praca). Może więc jednak nie jest ze mną tak źle.

W każdym razie o NFZ nie pomyślałam; może i rzeczywiście jest to refundowane...
Póki co zostawiam tę sprawę, ale na przyszłość będę mieć na uwadze.
"Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju."
Awatar użytkownika
arhol
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2013, 21:29
Płeć: nieokreślona

Re: Lenistwo

Post autor: arhol »

Och tak,moje lenistwo w wielu kwestiach jest skrajne,chore wręcz,i sprawia straszny kłopot,bo rzadko kiedy na czymkolwiek mi zależy i chce się podjąć jakiekolwiek działania...
Aczkolwiek nie przeszkadza mi w tym,co czasem otoczeniu, jak bałaganiarstwo itp...
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lenistwo

Post autor: nika »

Matka uważa mnie za leniwą, bo rzadko coś robię, ciasto od czasu do czasu, sałatki jakieś też rzadko,
jem gotowe jedzenie, takie które wystarczy podgrzać na patelni. Matka by chciała abym cały czas siedziała w kuchni i coś robiła a ja nie chcę i wolę komputer.
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Lenistwo

Post autor: degieb »

Właściwie,jutro sprawdzian z wosu, a ja przeglądam to forum, więc to mówi samo za siebie :D
Mhm.
ODPOWIEDZ